Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rioter

    csendes tag

    Helló!

    Sajnos belefutottam egy adatvesztésbe. Külső rackben volt egy meghajtóm, ezt rendesen olvasta is a gép. Mivel a Win10 nem engedi eltávolítani (sajnos ez nagyon sűrűn előfordul, azt írja, a hangerő használja a meghajtót, még ha ez teljesen őrültség is), ezért a gépet újraindítottam normális módon. Amikor az újraindulás a bios indulás résznél járt, leállítottam a racket és kicseréltem a meghajtót. Win alatt viszont olyan volt, mintha az előbb leállított meghajtót látnám (lemezcimke, a rajta lévő fájl). Lemezellenőrzés hibát észlelt, kijavította, ekkor a lemezcimke helyreállt, viszont a fájl nem. 1 nagy fájl volt ezen a meghajtón, ez még mindig az előző meghajtóról lévő fájl nevet mutat, 0 byte mérettel, és elvileg üres a meghajtó. Többszöri lemezellenőrzés és újraindítás utáni javítás (jó párszor újraindítva mindig hibásnak találta, amit ki is javított) eljutottam oda, hogy mostanra már teljesen jónak találja a meghajtót, viszont mégis az előző meghajtóról lévő fájl név látható 0byte méretben.
    Tudnátok javasolni programot, amivel megpróbálhatnám vagy kijavítani a partíciós táblát, vagy menthetően megtalálni a rajta lévő fájlt?

  • rioter

    csendes tag

    válasz liksoft #8794 üzenetére

    Ha eltekintünk a recycle.bin és a system volume information könyvtárakról, valamint a probléma létrejötte után a lemezkezelő által létrehozott fájloktól, akkor csak 1 fájl volt rajta.
    Nem töröltem semmi fájlt a meghajtóról.
    Egy Veracypt konténerfájlról van szó.

Új hozzászólás Aktív témák