Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sanyek2

    senior tag

    válasz liksoft #6624 üzenetére

    Bocsi a késői reakcióért.
    Közben kiderült, hogy működik a lemez, csak valami folytán irdatlanul belassul, illetve adott pontokon meg is áll az olvasása a vinyónak.
    Leírom miket próbáltam, és mik a tünetek.
    A gép amire csatoltam a vinyót Haswell alapokon nyugszik.
    A merevlemez Hitachi HTS545050A7E380
    Csatlakoztatom a vinyót, gép indít.
    Windows tölt elég sokáig, és elkezdi javítani a merevlemez hibáit. A fene se tudja milyen helyekre mutat már, amit ír a win-em. Ez minimum egy órát vesz igénybe, de szerintem többet is. Nem bírtam még sosem kivárni. Este rádugtam, reggelre elindult a felcsatolt vinyóval.
    Ha total commanderben nyitom megy az egyik partíciót, akkor gondolkozik pocit, lefagy, de megnyitja. Minden egyes műveletnél.
    Megpróbáltam a teljes partíciót visszaállítani egy másik merevlemezre, de reeeengeteg munka, illetve rengeteg gondolkozás után úgy dönt, hogy a dokumets and settings mappában befejezi a melót. Valószínűleg ott a hibás szektor vagy felület, lövésem sincs. A testdisk 6.14-et használtam. Így a teljes visszaállítás lehetetlennek bizonyult. A fontos adatok abban a részlegben vannak, ahol bekrepál a progi.
    Rábíztam a visszaállítást a Recuva-val próbáltkoztam, több kevesebb sikerrel. Egy bizonyos szintig eljut, aztán az is elgondolkozik egy éjszakán át, majd tovább halad, de most már a harmadik napja fut, második napja megállt egy bizonyos ponton, és nem tűnik úgy, hogy tovább szeretne lépni. Amit eddig visszaszereztem vele, az kevés. Sajna még rengeteg minden várna mentésre.
    A meghajtó vizsgálatánál tart a progi, és ott most épp 43%-nél halt be. Valahol a második százaléknál volt az első szunya.
    A vizsgálat csak az első szakasz a folyamatban, amit végre kíván hajtani a progi.

    Hard Disc Sentinel ezt írja szép vörös háttérrel:
    Meghibásodás várható - Attribútum: 1 Raw Read Error Rate, Olvasás közben előforduló nem javított hibák száma. Lemezfelület vagy fejek hibájára utalhat.

    "A merevlemez 2823 alkalommal vizsgált meg gyanús adatszektorokat. A vizsgált terület hibátlannak minősült.
    A lemez felületén található 1784 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
    Azonnali merevlemez csere szükséges.

    Javasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében."

    A nevetséges az az, hogy a teljes működési idő 29 nap 16 óra. 5604 leállással/elindulással
    A terás Samsungom 601 napnál jár. 3799 leállás/elindulás történt.

    Anaplóban ez áll:
    2014.04.23. 19:54:37,#197 Current Pending Sector Count 160 -> 1784
    2014.04.23. 19:54:37,#196 Reallocation Event Count 1 -> 2823

    Figyelmeztetés alatt ez:
    2014.04.23. 19:59:39,Meghibásodás várható !!! Attribútum : Raw Read Error Rate
    Kondíció természetesen 0%
    Mit tudok tenni? Hajtom egy héten keresztül, aztán lesz valami vagy sem? :/

Új hozzászólás Aktív témák