Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nabuccoo

    csendes tag

    Heló!

    Üdvözlök mindenkit! :) Nemrég laptopvásárlásra szántam el magam. 200.000 forinztot gondoltam rászánni a dologra, tehát el is kezdtem körbenézelődni ez ügyben. Pár nap után sikerült 4-5 jelöltre leszűkítenem a dolgot. Sok-sok olvasgatás után végül egy Acer notira esett a választás. Egy Acer Aspire 6920G-6A4G25N (igaz rá kellett dobnom még egy 10-est, de szerintem megérte :D ). Erről lenne szó:

    Gyártói cikkszám: LX.APQ0X.335
    A notebook paraméterei:
    Operációs rendszer: Windows Vista Home Premium
    Kijelző: 16″ WXGA (1366 x 768), CrystalBrite, 16:9 képarány
    CPU: Intel Core 2 Duo Mobile T5750 (2 GHz, 667 MHz, 2 MB)
    RAM: 2 x 2 GB DDR2 (2 x SO-DIMM, max. 4 GB)
    HDD: 250 GB, SATA
    ODD: DVD Super Multi
    LAN: 10/100/1000
    WLAN: 802.11a/b/g/n
    Webkamera: 0,3 megapixel
    Bluetooth: 2.0 + EDR
    TPM: -
    Ujjlenyomat olvasó: van
    Intel Turbo Memory: -
    TV tuner: -
    Grafika: NVIDIA GeForce 9500M GS, 512 MB
    Chipset: Mobile Intel PM965 Express
    Kártyaolvasó: SD, MMC, MMCplus, MS, MS PRO, xD
    Csatlakozók: 1 x ExpressCard/54, 4 x USB 2.0, 1 x HDMI (HDCP-vel), 1 x CIR (infra távirányítóhoz), 1 x VGA, 1 x fejhallgató, 1 x mikrofon, 1 x vonalbemenet, 1 x modem, 1 x LAN
    Akkumulátor: 6 cellás
    Tápegység: 90 W

    A laptop nagyon tettszik, örülök nekije! :)) Csak hát van egy kis probléma vele, amit úgy hívnak, hogy Vista... :((( Olvasgattam a fórumot, de sajnos erről a laptopról nem sok szó esett. Valaki kérdezett róla, de ha jól emlékszem válasz nem érkezett. Ezért kérdezem, hogy van e valakinek ilyen? Esetleg xp-t tudott e rá rakni valaki?
    Próbáltam összebogarászni a dolgokat, de annyi ellentétes infókat olvastam, hogy jól esne, ha valaki tisztába tenni. :B Főleg arról, hogy meg lehet e azt csinálni, hogy fönthagyom a Vistát és a másik partícióra meg teszek xp-t (a sata mizériát reményeim szerint meg tudom oldani egy integrálással...) ? Mire kellene figyelnem? A 4 giga ramot látná az Xp rendesen? :F És ugye a driverek.... Egy részüket sikerült összeszednem, ha minden igaz... De vannak, amiket csak vistára találtam meg, hiába kerestem. Ilyen például a foxconn bluetooth, vagy a videó kari... A hiányzó dolgok pótlására nincs valami trükk, vagy titkos lelőhely? :U Azt hiszem, hogy mindössze ennyire lennék kíváncsi... :B
    Elnézést, ha túl hosszú voltam, de már nem tudom hova forduljak... Remélem valaki tud segíteni nekem (kérdés van bőven :) ).
    Előre is köszönöm!

    Üdv.: Nabuccoo

    [ Szerkesztve ]

  • Nabuccoo

    csendes tag

    Hali!

    Hát mostmár tényleg nem tudom mit csináljak... Engem nem győzött meg még a Vista. Szép meg jó, de nem valami stabil szerintem. Gyors az igaz, de csak akkor ha éppen nem akar meghalni. :(( Volt, hogy a net nem akart működni firefoxal, IE-vel meg ment. Az intéző folyamatosan lefagyott és a Vista zárogatta be és indította újra serényen. A firefox meg az ie is felválta halt meg (tegnap este óta még nem.... kopp kopp), az msn-el is eljátszotta (rögtön indítás után). Egy két dolog úgy zavarba tudja hozni a Vistát, hogy komolyan aggódom, hogy el tudja e dönti, hogy most mi legyen... :((( Na de nem szidom tovább... a lényeg az, hogy a másik notimon (Albacomp eco business V3) ugyan ezeket csináltam Xp alatt és nem voltak ilyen gondjaim.

    Na de kérdezni is fogok ám... lett pár újabb kérdezni valóm nézelődés közben. :)
    Az első még mindig, hogy a Vista van fönt most a gépen... mellé tudom rakni az xp-t másik partícióra? Mire kell figyelnem (satán kívül)?
    A másik, hogy most figyeltem csak, hogy a Vista se látja a 4 giga ramot csak 3-at (Vista Home Premium Sp1) , csak eddig azért nem vettem észre, mert a startközpontban (vagy hogy hívják) meg a rendszerinfónál a 4 gigát írja. (Mint ahogy olvastam valahol, ez azért van mert a Vista Sp1 már azt írja ki, hogy mennyi fizikai memória van telepítve, de csak 3 gigát tud használni. :( ) A kérdés az lenne, hogy arra van valami megoldás, hogy a 4 gigát lássa (és használja) a rendszer?
    Részben ehhez kapcsolódik a következő kérdésem is. Ahhoz, hogy 64 bit-es op rendszert tegyek fel a gépre elengedhetetlen, hogy 64 bites proci legyen benne, vagy csak a teljesítmény miatt előnyösebb 64 bitesre rakni, de megy 32 bites procival is? Valamint honnan tudom, hogy egy proci 64 bites? AMD-nél egyszerű a dolog, mert benne van a nevében... de az Intelnél már nem igazán tudom mi is a helyzet. Az én Acer 6920g-mben ez a proci van: CPU: Intel Core 2 Duo Mobile T5750 (2 GHz, 667 MHz, 2 MB) Ez 64 bites? (Az az érzésem, hogy nem, de nem vagyok benne biztos...)

    Trub, nekem tettszik nagyon a gép (csak a Vistával küzdök). Tényleg jól néz ki, az anyagára nekem nincs semmi panaszom. Jó masszívan van összerakva. Egy két dolog nem a szokványos rajta (pl. 16"-os kijelző 16:9-es képaránnyal), ami furcsa lehet elsőre, de nincs gond vele. A hangzása szerintem teljesen rendben van. Csak egy sima mezei hagfalam van, de már ezekkel is érezhető a különbség hangzásban. :) A kijeljője is jó. fényes, nem matt, színek szépek, fényereje jó nagy. :) Szerintem jó rajta filmet nézni meg játszani is. A cinedash és az ujjlenyomat olvasó nekem nagyon tettszik. A teljesítménye szerintem nagyon jó (csak a Vista ne lenne... Na jó nem szidom többet ). Eddig még csak egy játékot próbáltam rajta (Race Driver: Grid) , de az maxon futott mindenféle akadás nélkül. ÉS még nem is izzadt meg a vas. :)
    Amit még meg lehet említeni a hűtés... Ami nagyon jó, eddig akármit csináltam nem izgatta föl túlságosan a kicsike hőmérsékletét (pl most cpu hőmérséklet 40 fok, megy totalcommander, firefox nem 1 ablakkal :), letöltés, vírusirtó, msn, everest, nero, windows mediplayer + még az Acer segédprogijai a háttérben, van belőlük egy rakás). érzésem szerint alapjáraton kicsit hangos a gép... egyáltalán nem zavaró csak hangosabb, mint az előző notim volt alapon... viszont, ha meg van dolgoztatva, akkor sem lesz igazán hangosabb, mint alapon. :D A másik, amit még érdemes tudni (amit én tegnap vettem észre) és gond lehet, hogy nincs rajta Tv kimenet(az S-videós fajtából). Ezen kicsit meglepődtem, de nem gond, mert az előzőn se nagyon használtam ki... mondjuk most, hogy nincs, tuti kellene majd valamire. :S
    Hirtelen ennyi leírandó dolog jutott eszembe a gépről. Ha valamit nem mondtam még el és kíváncsi vagy rá kérdezz nyugodtan... megnézem és válaszolok, amint tudok. :) Én meg vagyok elégedve eddig a géppel, nem volt még semmi gondom vele, igaz még nincs egy hetes se...
    Ja és itt van egy elég jó teszt róla (nem teljesen az, mint az enyém, de annak egy kicsit okosabb változata :) ):

    http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Aspire-6920G-Notebook.8783.0.html

    Huhh, ez megint hosszú lett. Na mindegy, remélem tud valaki segíteni és én is tudtam segíteni! :)

    Nabuccoo

  • Nabuccoo

    csendes tag

    Hali!

    Megint csak egy kis segítséget szeretnék kérni. Korábban már írtam/kérdeztem. Az Aspire 6920G lapitopimmal vagyis a rajta lévő vistával volt gondom. Azt mondtátok, hogy érdemes lenne 64 bites visztát feltenni rá a 32 bites helyett és nem az Xp-t fölerőltetni. Nos ezt ki is próbálom majd csak az a baj, hogy a notihoz nem kaptam semmi telepítő cd-t! Minden autómatán települt föl a gép első indításakor (Vista, driverek, Aceres progik...) Nos a drivereket leszedtem acer oldaláról azzal nincs gond, de az Acer Empowering Technology-t meg a többi acer cuccot, mint pl.: az Acer Bio-Protectiont, az Acer GridVistát, az Acer Video Conference Managert stb. nem találtam, hogy hol lehetne letölteni a laptophoz... Valaki tud nekem segíteni? (Nem úgy hogy "a google a barátot", mert most nem tudtam épkézláb dolgot kihámozni belőle... lehet csak nekem nem ment...). Szóval ha van valami ötlet, hogy honnan tudom ezeket is megszerezni az mondja el nekem plz! :U Vagy, ha esetleg a winyón el van tárolva valahol a progik telepítője, vagy valami módon le lehet őket back upolni az is jó lenne nekem...

    Köszönöm előre is! :R

Új hozzászólás Aktív témák