Új hozzászólás Aktív témák

  • cock

    tag

    Acer 5101 notihoz 64 bites driverek:

    Először is gondolom mindenki tisztában van vele hogy ehhez a notihoz 32 bites XP-hez a driverek itt találhatóak: [link]
    Ezek közül van kettő ami tökéletesen működik x64 alatt is:

    + ENE Card Reader 1.7.4.0 and ENE Cardbus 5.1.0.2600.2010
    + Launch Manager 1.10.1e

    Az Acer empoweringel kapcsolatos szoftvereket nagyon nem ajánlom feltelepíteni. Belassítják a gépet és sokszor leállnak szabálytaln művelettel, az Acer Power Management pedig egyáltalán nem működik, semmit nem lehet állítani rajta. Én azt mondom hogy a Windowsos energiaellátási beállítások is majdnem tudják ezeket a beállításokat. Nekem az egyedüli ami hiányzott az hogy nem tudtam a proci órajelét állítani.
    Tehát semmi mást ne rakjatok fel erről az oldalról.

    Nézzük tovább:

    Proci: [link]

    LAN: Menj a realtek oldalára [link] és ott a Quick Linksnél RTL810X/RTL8130/ RTL8139(A/B/C/D) PCI Series Driverst válaszd, majd szedd le a 64 biteset.

    Wireless LAN: [link]
    Ebben van egy inf file, amit Vezérlőpult->Hardware Hozzáadása Varázslóval tudsz telepíteni. Kiválasztod a listából hogy Hálózati eszközt akarsz telepíteni, majd katt Saját Lemez, és megadod ezt az inf fájlt, majd a listából kiválasztod az Atheros AR5005G-t. Ennyi.

    Touchpad: [link]

    chipset/vidkari:
    Töltsd le a innen [link]motherboard with ati graphics -> catalist a következőket:
    + Microsoft .NET Framework
    + Display Driver Catalyst Control Center
    + South Bridge driver package

    tehát a 3. (Catalyst Control Center Only) nemkell.
    Először rakd fel a Microsoft .NET Framework-öt majd utána a South Bridge driver package-et. Ezek simán mennek
    Az Display Driver Catalyst Control Center-rel lesz egykis gond: Nincs a driver listában Ati Xpress 1100.
    (Egyébként ha a 32 bites drivert szedjük le az ati honlapjáról, az sem tartalmaz Ati Xpress 1100-at, az acer honlapján lévő 32-bites ati driver módosítva van, ezért automatikusan csak az települ fel.)
    mind1, próbáljuk meg felrakni ezt a 64-biteset, amit az elöbb leszedtünk: A Catalist Control Center feltelepül, de mikor a drivert próbálja felrakni, valami olyasmit fog kiírni, hogy ''No inf file'' és ezzel ki is lép (mert ugye nem találja a listában az Ati Xpress 1100-at). Viszont szerepel a listában az Ati Xpress 1150 (megnéztem és az 1150 minimális dologban tér el az 1100-tól, teljesen biztonságosan használható 1100-ra, minden lehetőségét kihasználja). Na tehát akkor rakjuk fel manuálisan az Ati Xpress 1150 drivert: Ugyanúgy kell mint a Wireless LAN-nál Hardware hozzáadása varázslónál, csak itt Display device-t választunk ki, majd Saját Lemez, és ott a c:\ATI\SUPPORT\6-9_xp64_dd_ccc_35782\Driver\XP6A_INF\CA_35782.inf fájlt adjuk meg. Ekkor megkapunk egy hatalmas ATI listát. Keressük ki az Ati Xpress 1150-et és láss csodát gyönyörűen feltelepül és műxik.

    Hang:
    A hangkarit drivert nem lehet felrakni addig amíg nincs fent a Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio (ez felkiáltójellel szerepel az eszközkezelőben). Ezt csak Windows update-en keresztül lehet csak felrakni, ott szerepel a frissítések listájában, csak ki kell választani.
    Ha ez megvan akkor jöhet a hangkari driver. Ugyanúgy szedd le mint a LAN-t, csak a Quick Linksnél a HD Audio Codec Drivert, és onnan a 64 biteset.

    Modem:
    Ez az egy amit nem sikerült működésre bírnom, pedig jópár 64 bites drivert kipróbáltam. Ha valaki talál egyet, sikítson :)

    Kellemes, 64-bitben gazdag használatot mindenkinek :-P

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák