Új hozzászólás Aktív témák

  • Kicsi Én

    csendes tag

    Sziasztok!

    A aspire 5315-ös típúsú notebokot vettem 2 hónapja kb. Vista nagyon lassú volt rajta, ráraktam xp-t. Szépen fel is ment, de elkezdett időnként kikapcsolódni (Vistával nem sokat használtam, nem tudom ott is lett volna-e ez a probléma). Ekkor felhívtam az ügyfélszolgálatot, h eza probléma, kérdezte milyen oprendszer mondtam xp. erre azt javasolta frissítsük a biost. Leszedtem az acer honlapjáról a frissítést (windowsosat), felraktam, végzett és kikapcsolta magától a gépet, még vissza is számolt. Ezután nem tudtam bekapcsolni. Lenyomom a bekapcsoló gombot, hallom h elindul a venti, de 2-3 mp múlva leáll és se kép se hang. Felhítam megint az acert, ahol elkezdett hitetlenkedni a manusz, h ők bios frissítést nem javasolnak és mondjam meg a nevét aki javasolta, de ki emlékszik már arra. Mindenesetre külön felhívta a figyelmem, h ez semmiképp nem garanciás javítás.

    2 megoldás jutott az eszembe:

    Felhívom őket másik telóról és 1szerűen azt mondom nekik h nem lehet bekapcsolni, jöjjenek érte (a hívásnál nem adtam se a nevem se sorozatszámot, nem is kérték).
    A gondom ezzel az, h nem tudom h teljesen olvashatatlan lett-e a bios, mert ha igen akkor kénytelenek garanciáztatni, ha azonban ki lehet olvasni belőle mikor lett utojára frissítve, akkor nincs gari

    A másik megoldás, h megpróbálom resetelni a biost, hátha segít, vagy ha ez enm akkor elviszem 1 ismerősömhöz aki kicseréli 1 újra. Ezzel az a gond h nem tudom le vannak-e blombálva vmilyen módszerrel ezek a típúsú gépek, mert ha igen elveszik a garancia, elszállhat még benne az alaplap is 3 hónap múlva...

    Remélem lesz vkinek türelme végigolvasni :)
    Előre is kösz a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák