Keresés

Aktív témák

  • guest

    veterán

    Sziasztok

    tudtok valahol Budapesten boltot, ahol, akár drágán is, de nem ugyanazt a pár fajta procihűtőt árulják? Most pl. socket 478-as Pentium 4-eshez keresnék, és ahol van, az mind a Coolermaster, amit le szeretnék váltani. Tudom, hogy még nincs túl sok fajta a P4-hez, de talán mégis tudtok valamit, amit én nem... nagyon köszi.

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    A Coolermasterrel az a bajom, hogy nem stabil vele a gép 2.1 GHz-en :))

    1.7 Ghz-es P4-ről van szó, jelenleg 1938 Mhz-en, 1.9 V feszültséggel. Az idegesitő az, hogy 2108 Mhz-en is (2 V-tal) is rendben betölti a Windowst, de a Sisoft Sandra CPU-tesztjébe kb. 5 perc után belefagy.

    Az SCS coolert most próbáltam ki, és NEM ajánlom. Az új P4-esek körül van egy kis műanyag tartóállvány, amibe bele kell akasztani a hűtőt a procira nyomó füleket. Na most az SCS-nél ezek a fülek túl rövidnek tűnnek. Hihetetlen nyomást kell kifejteni a hűtőre (következésképpen a procira is), hogy beakadjon a helyére. Próblálkoztam, de mikor láttam, hogy hajlani kezd az alaplap, azt mondtam, ennyi. Nem fogom tönkrevágni az alaplapot vagy a procit. Úgyhogy most az SCS hűtő megy a Coolermaster tartófüleivel. Ezek viszont talán túl kevéssé nyomják rá a procira a hűtőt, de működik a gép (most éppen 45 fokos a proci, bár a Sandra folyamatos CPU-tesztje alatt 63-ra megy fel). A hűtőt még egyszer nem szedem le, mivel kb. egy hét múlva megérkezik a külföldről rendelt spéci hűtő (Dynatron, www.dynatron-corp.com). Mivel a jövőre kijövő Northwood procik is Socket 478-as formátumúak lesznek, úgy gondoltam, megéri beruházni egy jó hűtőbe.

    Ja, és az SCS ventillátora eléggé idegesitő vinnyogó hangot ad ki 5000-es fordulaton. A coolermaster 4000-é jobb volt. A gépet sokat használom munkára, úgyhogy fontos, hogy ne legyen túl hangos.

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    válasz guest #1 üzenetére

    a bluefishban vannak jo hutok. 12. kerulet nagyenyed utca 6...

    prohardver vendég

Aktív témák