Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • a2d2

    addikt

    válasz Raymond #35695 üzenetére

    Kipróbáltam ebédszünetben ezt a Nominal Range kapcsolót. Tényleg kevesebb a látható hiba, viszont a sötét részek nem látszanak. Végigmentem párszor Dreamdecken, az űrlényes részt nézegettem VD-vel is és Link-el is. Egyértelmű hogy a Link-nél nincs használva mert tökéletesen látszanak az űrlénytől jobbra lent a szikla árnyékos részén a kráterecskék. Ha kikapcsolom ezt VD-ben akkor ott is jó. Szóval igazából nem ajánlom a használatát.

    Mellesleg kijött VD-nek új verziója, most frissített nálam:
    Changes in this version:
    • Added new Modern Apartment environments
    • Performance improvements
    • Fixed incorrect latency numbers when using some AMD CPUs

    Viszont végig be volt kapcsolva VD alatt a performance overlay és meghökkentő dolgokat tapasztaltam. Sokkal durvább hatása van az átvitt képminőségnek a játékperformanciára mint eddig gondoltam. Ugye van külön encoder mag a kártyákon, gondoltam az eldolgozgat a háttérben, viszont ugye várnia kell a GPU-nak ha nem tudja elég gyorsan feldolgozni az Encoder a kapott képkockákat. Próbaképp feltoltam HEVC/150mbps-ra a minőséget és egyből beesett az űrlényes rész ilyen 50FPS-re és húzta a fekete keretet magával bárhova néztem. Utána visszavettem 60mbps-ra és egyből felment 80-90FPS-re.
    Mivel alig volt észrevehető a romlás az eddigi 100-hoz képest így hagytam (ismét csak a sötét átmeneteket érintette negatívan a változás). Nem tudom hogy ez a friss ropogós verzió csinálja-e ezt de nem hiszem. Szerintem ezért ment eddig is a Walking Dead csak minimum-közepes beállítás között.
    Nem tudom hogy oldották meg Oculusnál hogy az encoder nem hátráltatja a GPU-t, legyen szó 350 vagy akár 500mbps-ról. A networking szerintem már nem gond, mert max eldobálja a csomagokat mint ahogy ALVR is jelezte ha csomageldobás történt.
    Nézek majd este SteamVR-on is tesztet hogy ott is ez-e a helyzet.

    Más: ELEVEN TT-hez is jött frissítés. Szerintem most jöhetett ki a 90Hz-re váltás mert tegnap este ez még nem működött, direkt ránéztem Questes OVR tool-al! Újra kellett indítanom a HMD-t és mehettem be felkötni PC-re a 90Hz miatt.

    [ Szerkesztve ]

    A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Új hozzászólás Aktív témák