Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Menthirist

    veterán

    válasz Dyingsoul #3460 üzenetére

    "Szerintem is ebbe az irányba lenne érdemes elmenni"
    Senki nem vonja kétségbe hogy ebbe az irányba kell elmenni, a jelenről beszéltünk. Arról, hogy mennyivel többen vennék meg ebben a pillanatban, a jelenlegi tartalom felhozatal mellett a vr szemüvegeket legalább 10-20%-al drágábban a jelenleginél is, hogy nagyobb felbontású képernyőn ugyanúgy nem natív képet adjanak, amihez ráadásul a legfejlettebb hdmi vagy dp port kellene (ne felejtsük el hogy amd oldalon nem volt a 400-as sorozat előtt hdmi 2.0, csak dp). De így is mennyien puffognak a minőség visszavételére, sőt #3433-ban még pont te írtad hogy "azt konstatálom szomorúan, hogy ilyen-olyan szoftveres cseleket vetnek be inkább annak érdekében, hogy élvezhetőek legyenek".
    A felbontás mindenképp nőni fog a következő generációval, pláne ha sikerül behozni a már említett foveális renderelést. Emellett elég sokat javít az élményen az rgb pixelfelépítés is a pentile-al semben, többek között ezért sem tartják különösebben rosszabbnak a psvr képét a riftéhez képest azok, akik próbálták.

    Viszont én amellett vagyok, hogy van VR és van immerzió 8K felbontás nélkül is, különösen motion controllerrel. Majd egyszer oda is elérünk hogy jóval nagyobb látószögben jóval nagyobb felbontású képet láthassunk, de ez nem az első-második generációban várható. Ezért mondtam a realitást.

    #3462: kérdés mekkora a jelenleg potenciális vr szemüveget vásárlók halmazának az az alhalmaza, akinek még sli-je is van.

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • wolfhgb

    aktív tag

    válasz Dyingsoul #3460 üzenetére

    Na, de nem is kell mindjart a szemenkenti 4k ra ugrani, hisz a dk2 hoz kepest, csak alig magasabb a vegleges eszkozok felbontasa es megis jol erzekelheto volt a javulas pixel teren. Szerintem boven eleg lenne a 2 szemen egyutt a 4k kozeli felbontas, tehat szemenkent a mostani duplaja nagyjabol, az is rengeteget dobna a minosegen, tul nagy lepcsonek gondolnam, a 8k megjelenitest, persze a jovo ez, de hol van az meg. Ha megoldanak a kijelzok kulon vezerleset, esetleg sli, v cf megoldassal, ez mar a mai technikaval is kenyelmesen kihajthato volna.

    [ Szerkesztve ]

  • nortsen

    aktív tag

    válasz Dyingsoul #3460 üzenetére

    Na igen, nem feltétlen kell a jobb minőséghez 4K, van még bőven a kettő között is tér.

    #3457
    "Azt meg mind tudjuk hogy milyen 4k-s monitoron nézni egy alacsonyabb felbontású képet, hát még ha nagyítod vagy ténylegesen közelebbről nézed."
    Tehát szerinted egy 4K-s monitoron nézni 2K-s tartalmat az rosszabb minőséget produkál, mint a 2K-s tartalmat nézni 2K-s kijelzőn.
    Mond már el miért is? Én pont az ellenkezőjét tapasztalom a TV-men.
    A két displayport és hdmi-re csak annyit, hogy volt már erre példa dvi-al, és működött is, csak hogy én is a realitások talaján maradjak.

    Szerintem van tér a 4K kijelzős VR-re, szerinted meg nem jött még el az ideje. A jövő eldönti hamarosan ezt a kérdést.

    Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

Új hozzászólás Aktív témák