Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dyingsoul

    Topikgazda

    válasz kiskuplung #14407 üzenetére

    Igen, komolyan és még az a szerencse, hogy nem vagyunk egyformák (mondani szokták, hogy milyen unalmas is lenne a világ :) ). Szerintem a legintenzívebb VR élmények egyike jelenleg a Beat Saber. Ez nem amolyan Just Dances hülyéskedés. A Guitar Hero-hoz talán jobban lehet hasonlítani, de attól ezerszer jobb. Ha valaki szereti mondjuk a Star Wars-t, már ennyi is bőven elég mert a Jedy Academy óta nem volt ilyen jó érzés a fénykarddal való aprítás. Ha valakinek vannak számai amiket nagyon szeret de már rongyossá hallgatott, ez a játék azt is feldobja, de ha valaki szimplán csak átmozgatós VR játékot keres ennél tuti nem talál jobbat.

    Nekem is mondták mások, hogy nagyon jó játék de legyintettem rá. Aztán csak szembejött pár videó róla és bele-belenéztem. Már a videók is szugeráltak, néhány profi játékost elnézve kicsit irigykedtem is, hogy milyen ügyesek. Úgy gondoltam ezt ki kell próbálnom és megvettem.
    Amikor elkezdtem az első normál pályát simán, 1-2 hibával végigvittem. Gondoltam ez könnyű és megnéztem milyen az expert. 3 másodpercig bírtam. Aztán letettem Hard-ra, de ott sem bírtam fél percnél tovább...
    Szépen csinálgattam a pályákat és egyre jobban ment, napról napra egyszerűen könnyebb lett és most ott tartok, hogy a legnehezebb fokozaton végigtoltam kb 20-25 számot és minden nap javítani tudok a pontjaimon (ritmusra szeletelek, pontosabbak a vágásaim). Ilyen szintű újrajátszhatóság szerintem egy VR gameben sincs, mindig lehet javítani a saját pontjainkon. Jöttek hozzám haverok barátnőstől, mindenkinek tátva maradt a szája és alig bírták abbahagyni, nagyon hamar bele lehet tanulni de ez emberfüggő is. Beat Saver moddal pedig annyi számot húzol le netről tök kényelmesen (játékon belül böngészve) amennyit akar az ember. Persze nem egy youtube így nincs fent minden szám, de a több ezer közül eddig mindenki talált kedvenc számokat. Szerintem aki ezt a játékot nem szereti, az vagy nem szeret zenét hallgatni vagy mozogni nem szeret.
    Jah és a modok. Rengeteg mod van hozzá, iszonyat jó a közössége, discordon szinte bármilyen kérdéssel fordulsz a játékosokhoz azonnal segítenek. Készült egyébként egy multiplayer mod is, amit befagyasztottak mert a fejlesztőjét bevették a Beat Saber csapatába ha jól tudom. Talán még meg lehet valahogy oldani a multit de én nem sietek, kivárom milyen lesz az igazi multi élmény mert így is rengeteg kipróbálni való van a játékban.

    Steamen 98%-os pozitív értékelése van amit 4,834 felhasználó adott le. :Y Ennek a VR játéknak van a legtöbb értékelése Steamen (itt a lista értékelések szerint rendezve azaz a top sellerek). Erre azt mondanád, hogy Oculus Store-ban vannak olyan játékok amik jobbak és azok Steamen nincsenek fent. A Robo Recall-ra, amit ingyenesen megkapott a legtöbb Oculus Rift vásárló és majdnem 1,5 éve jelent meg 5,184-an vették a fáradtságot, hogy kiváló értékelést adjanak rá. Ha figyelembe vesszük, hogy a Beat Saber egy early access játék ami alig három hónapja jelent meg akkor azért ezek a számok is elismerésre méltóak. És az ára 20 Euró.... nevetséges. Bár tény, hogy nem egy nagy was ist das maga a grafika és a játék ami összesen 230 MB-t foglal... Néha az ötletet kell megfizetni a megvalósítás mellett és ha valami, hát ez megéri a teljes árát amit szerintem kevés VR címről mondhatunk el.

    Az is sokat jelenthet, hogy ez tipikusan olyan játék amit ha megveszel és nem tetszik az bőven kiderül a 2 órás steam-refund ideje alatt. Én ezért is merem bátran ajánlani mindenkinek.

    Végül még annyit, hogy én nem akarok meggyőzni senkit meggyőzni arról, hogy ez a legjobb játék. Csupán a véleményemet írtam le (most kicsit nagyobb lére eresztve) ahogyan azt többen is tettétek egy-egy VR game kipróbálása után. Számomra ez a legélvezetesebb-legjobb VR játék ami eddig megjelent. :K

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • s7evcsenko

    addikt

    válasz kiskuplung #14407 üzenetére

    Köszi, lehet késő volt már nekem ehhez! :R

    "Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

Új hozzászólás Aktív témák