Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xantomas

    őstag

    Este, mikor beleolvastam a topicba, azt hittem, hogy reggelre zárva lesz. Szerencsére tévedtem.

    Ahogy látom, elég sok itt a szemüveges. Móny'uk 6 éves korom óta nekem is kell hordanom sajna (távollátó vagyok, nem írom ki hogy mínuszos). Akkor 0,5d-vel kezdtem, most lassan 20 éves kormra eljutottam a 6,25 ill 5.75d-s méretig. De ez csak amit a szemvizsgálaton állapítottak meg. Szerencsére lekopogom, majdnem 2,5 éve stagnál, sőt az utóbbi mérés óta javult is 0,25 dipotriát mint a kettő. Maga a szemüveg a szokásos 0,5 dioptriával gyengébb, mint amien a szemem, annak ellenére majdnem tökéletesen látok a 2db 2 éves szemüvegeimmel is, bár a napszemüvegem, az 1d-vel gyengébb, tehát 5,25-4,75, és alig észrevehető a változás amikor átveszem, mert a szemnek egyből kell alkalmazkodni a gyengébb szemüveghez, illetve a megváltozott fényviszonyokhoz.

    A piszkos anyagiak... ilyen méretekben sajna a a lencse simán vetekszik egy páncálozott kamion szélvédőjének a üvegvastagságával. Nem akarok hülyeséget mondani, nem tudom, hogy milyen márkájú lencse van benne, de a sima, ami napi használatra van, az egy ''extra vékonyított'' lencse. Állítólag 75%-kal vékonyabb mint a normál, de inkább maradjunk meg az 50-nél, de mindenesetre tényleg vékonyabb, és nem elsősorban könnyebb. Maga a keret volt 12E és a lencse, ha minden igaz 45E 2éve a V betüs ''gyorsszemüvegkészítőnél''. (ebből természetesen lejöttek a diák, illetve minden más kedvezmények) Mivel a keret kb fél évenként elpattan, ugyanott a bal ornyereg fellett, így a keret amortizációja sem olyan vészes, mert garanciában egyből cserélik.
    A másik szemüvegem egy mezei optikusnál készült, egy sima 6e Forintos kerettel, és hagyományos lencsével. Jó vastag az biztos. Inkább amolyan pót szemüveg arra az esetre, ha valami baj van a másikkal.
    A napszemüveg is a ''gyorszemüvegkészítőnél'' lett csináltatva, valami akció keretében az első szemüveg paramétereivel, csak színezett lencsével, meg dupla UVszűrő tulajdonsággal, az elsőhöz képest potom összegért.

    Azt vettem észre, ahogy gyengyült a szemem, egyre érzékenyebb is lettem a fényre. Manapság egy átlagos (nem olyan mint pl. ma) nyári-tavaszi napon, amellett, hogy hunyorgok is mint valami távolkeleti túrista, fájnak is a szemgolyóim a naptól, ha nincs rajtam a napszemüveg.

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

  • Xantomas

    őstag

    válasz Xantomas #155 üzenetére

    Új hsz, mod helyett, mert lassan olyan hosszú lesz hsz, mint valami viccrovatos tőbbstófás monológ.

    Cumiskoromban, nagy, ronda, vastag SZTK keretem volt, mert eleinte hetente törtem a fémkereteseket (volt mikor 24 órát sem bírt), verekedés, játszótérbalesetek alkalmával. Egyszer törték el a szemüvegem szándékosan, a ''nagy komoly nyolcadikosok'' egy összeszólás alkalmával. Az a tipikus filmbeillő jelenet, mikor leveszi a fejedről, ledobja és rálép. Utánna ki akartak rugni a suliból, szóval képzelhetitek mi volt utánna.
    Attól függetlenül mostanában újra tetszenek azok a keretek, amiknek vastag peremük van. Minap láttam egy keretet, fel is próbáltam, és teljesen jól illett a fejemhez. Amolyan Woody Alenes keret volt, csak egy kicsit elnyúltabb, és mint később kiderült magnéziumból volt. Egyedül az árával volt baj. 47E Forintot ki ad ki egy keretért?

    A cylinder, meg ugye szép szavakkal, a belső kancsalság. Ha jól emlékszem folyamatosan csókkent. Mostmár nincs is Cyl értéke a lencséimnek.

    Egyenlőre úgy tűnik, hogy ki fogom húzni még egy évig ezzel a garnitúrával, mert különösebben nem zavar, hogy gyengébb, sőt, egy erősebb lencsétől már fáj a fejem. Egyedül csak azzal van baj, hogy most sem mint ékszerrel bánok a szemüvegeimmel, szóval kapnak hideget, ill meleget. Viszont mindenki morog, hogy tiszta dzsuva a lencse, és hogy nem hiszik el hogy nem zavar. Hiába mondom nekik, hogy pedig nem, sőt néha jobban is látok vele, mikor kis könnypöttyök vannak rajta.

    [Szerkesztve]

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

  • Xantomas

    őstag

    válasz Drótszamár #158 üzenetére

    Drótszamár, drótkerettel. Ez tetszik :D

    Fiatal korban szerintem nem az az elsődleges szempont, hogy mennyire strapabíró. Úgyis szétmegy, vagy kinövi az illető idejekorán.

    Most, hogy mondod, tényleg klafa az UV szűrő, nekem is van rajtuk, és hajonlóan viselkednek. Viszont van az enyémen Monix réteg (nem szőke, mutatós lánykák, hanem úgynevezett monitor néző réteg) Nem tudommár hogy miben merül ki, de biztos jó, mert azóta nem könnyezik a szemem a monitor elött ülve.

    Olyat ti nem vettetek észre, hogy főként autó üvegeket nézve milyen foltos minták vannak? Különböző szemüveggel általában más színben látom.
    Nektek milyen színben szokott tükröződni a lencséről a megtört fény? Olyan mintha árnyékkép lenne, kicsit más síkban. Én úgy vettem észre, hogy általában lila, kék, illetve zöld színben tükröződnek, de a belső oldalán alig, vagy semennyire nem látni.

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

  • Xantomas

    őstag

    válasz azbest #183 üzenetére

    Ajh, ez nem egyedi. Nekem is hosszú szempilláim vannak, és szintúgy hozzáérnek a lencséhez, ha normálisan fel van téve a fejemre a keret. Főként akkor zavar, mikor a naptól hunyorgok, vagy oislogok. De kontúreltolódást még szerencsére nem tapasztalam. Mindenesetre a szempilláimat vagy lazán kitépkedem, vagy körömvágó ollóval visszavágok belőle.

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

  • Xantomas

    őstag

    válasz Winner_hun #185 üzenetére

    Tíz éves korom óta szappannal mosom a szemüvegem. Egyetlen bibi, hogy néha a rész nem szereti, és egyes alkatrészei zöldelni kezdenek mint a moha. Főként az orrnyereg. De azt meg 3 havonta úgyis cserélni érdemes, mert a gumija megkeményedik.

    Egyébként szerintem mindenki úgy van vele, hogy hiába lát rosszul 1-1 letakart szemmel, ha egyszerre kell néznie a táblát, mind a két szemével, úgy el tudja olvasni.

    [Szerkesztve]

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

  • Xantomas

    őstag

    válasz Winner_hun #197 üzenetére

    És mi van a króm alatt? Hüm hüm? A ''válaszkérlekszépen'': olyan anyag amiből a pálinkafőző rézüst készül.
    (tényleg azt akartam írni)

    Integra, ebben a satnyulásban én is úgy hallottam, hogy van valami. Attól függetlenül a gyengébbik szemem kisebb mértékben romlott.
    Milyen szemüveget veszünk kérdésre: Hál' Isten nekem még veszik a szemüvegjeimet, és ez nagyban függ a szüleim anyaga helyzetétől, illetve attól, hogy anyámnak tetszik e. A szülői cenzúra már segített a taralyamtól megszabadulni... Márkára teljesen mindegy, csak elég stabilnak, ill. strapabírónak tűnjön.

    Mod. A tappancsokat azért kell cserélgetni, mert nem szilikonpárnás orrnyerget használok, hanem a hagyományos gumit. Az viszont a bőr, és az izzadtság savasságától egy idő után bekeményedik, illetve ha jobban izzad az ember orra, akkor még be is zöldül benne a fém. Hogy miért megy tönkre a keret? Sport. Nem szereti a bringázást, a lépcsőzést, se az ember arcának csapódó kézi, ill kosárlabdát, vagy a floorballozás közbeni ''test ütközéses keret lerepüléses földreesést''.

    [Szerkesztve]

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

Új hozzászólás Aktív témák