Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz ferkoboy #945 üzenetére

    Az hogy 4 éves szü. lencse hogy néz ki, az nem csak a gyártótól függ. Leginkább a viselő odafigyelésén, és a használat módján múlik a dolog!

    ~26 evig hordtam szemuveget.

    Oke, elso 5-6 evben fogyoeszkoz volt, mert nem nagyon zavart a helyi rosszfiuk agyonveresekor, hogy szemuveges vagyok.
    Meg szerencse, hogy akkoriban lehetett kb. 4-5 fele keretet kapni, aztan mindegyikbol volt vagy 10 raktaron a helyi optikusnal, igy ha tavolrol meglatott, mar nyult is a megfelelo keretert a fiokba. :DDD

    Utolso 3 szemuvegem gyakorlatilag ugyanugy volt hasznalva, se a Zeiss elott 3 evig hasznalt Essilor nemtudommi, sem az utana 5.5 evig nyuzott Airwear nem amortizalodott le annyira, mint a Zeiss.

    Miutan arban altalaban Hoya<Essilor<Zeiss a sorrend (ha egyik sem akciozik eppen), Hoyarol hosszu tavu tapasztalatom nincs (*), foleg Essilor lencseim voltak (4-5?), meg a sokat emlegetett 2 Zeiss.
    Igy nyilvan nem a legdragabbat fogom ajanlani, hanem azt, ami nekem bevalt.

    Essilorral csak egyszer jartam meg, amikor az alig fel eves Benetton keretbol megszokott a csavar, aztan a meregdraga uveg lencse millioegy darabra placcs, masnap reggel 8:00-ra meg mentem egyetemre vizsgazni :(

    Azota csak muanyagot vettem...

    Hoya lencsem egyszer volt, amikor a Saint James kozpont nagynevu szemeszprofesszora egy dioptriaval gyengebb lencset irt fel szamitogepezeshez.
    Azt a szemuveget nem tudtam megszokni, mivel az optikus nem a tobbi szemuvegem szerint allitotta be a pupillatavolsagot, hanem a prof altal mert ertekre csiszolta. (baromi aszimmetrikus a fejem, bal szemem 25, jobb 31-re van van az orromtol, viszont 62-re szoktak beloni a szemuvegeimet.)
    Par honapig probalkoztam csak vele, aztan feladtam, de ez nem a lencse hibaja volt.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák