Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz tartlev #599 üzenetére

    Jaja, furt kerethez eselytelen a sima muanyag lencse, jo esellyel mar akkor roncsolodik, amikor furni probaljak, mert nem eleg kemeny.
    Vagy ha megis sikerul, akkor lehet, hogy ugy jarsz vele, mint a lokott hugom, hogy feleven belul 2 furt szemuvegre is rault, es mindkettonel kettetort a lencse :Y

    Damilos keretnel mindegy, ott a damil osszefogja a lencse peremet, nem engedi hajlani/torni.

    En Airwear Transitions V-ot hordok 4 eve, Crizal Alize reteggel, emlegettem mar parszor a topikban.

    Multkor csodalkozott az egyik optikus, hogy milyen jo allapotban van, alig karcos annak ellenere, hogy mar 4 eves, durva karc egyaltalan nincs rajta, csak kisebb szabad szemmel alig lathato karcolasokat sikerult osszeszednem, igy mar nem teljesen sima a lencse felulete, megall rajta a kosz, nehezebb lett takaritani. :(
    Ezert szeretnem lassan cserelni, bar az en extra igenyeimet ismerve lehet, hogy 10 even belul megterulne egy szemmutet. :))

    Viz/por/zsir/egyeb taszitas: retegfuggo.

    Eredeti Crizal reteg csak vizlepergetot tudott, Crizal Alize a zsirt+port is taszitja, eggyel ujabb Crizal 2-ot, legujabb Crizal Forte-t nem ismerem, nem tudom, mivel tudhat tobbet.

    Mindenesetre mar az Alize is sokkal tartosabb volt, mint az elozo Zeiss lencsem hiperszuperextramittudomenmilyendejodraga retege, ami 1 ev utan vizlepergetest mar nyomokban sem tudott felmutatni. :W
    (Egyik Zeiss lencsem UV szurest sem :O )

    Alize kb. 2 evig teljesen jo volt, torlokendo elso suhintasara lejott az ujjlenyomat a lencse feluleterol.

    Airwear-t most Alize-vel vagy Forte-val lehet kapni, nyilvan az ujabb dragabb, bar nem tudom, megeri-e azt a parezer felarat. Nekem bevalt az Alize.

    Masik pozitivuma meg, hogy laposabb az Airwear, mint a hagyomanyos lencsek.
    Nemreg egy masik optikus aszferikusnak nezte a lencsemet ;] , mire kozoltem vele, hogy 4 eve meg nem gyartottak aszferikus Airwear-t. :DDD
    (azota olyan is letezik, dragabban.)

    Par negativuma azert az Airwear-nek is akad:
    -eleg nagy a kromatikus aberracioja, sokkal erosebben szetvalik a feher feny az alkotoreszeire, mint mas lencseknel.
    Annyira azert nem zavaro, lehet hogy eszre sem veszed, ha nem direkt ezt figyeled.
    Mittudomen, szemed sarkaval nezed villamoson a feher kapaszkodot, akkor a bal ele narancssarga, jobb ele kek szinunek latszik.

    -fenyatereszto kepessege valamivel rosszabb, mint a hagyomanyos torheto/szanaszetkarcolhato lencseke

    -Elozobol kovetkezoen a Transitions sem sotetedik rajta annyira/olyan gyorsan, mint sima muanyag lencseken.

    Ar: en 11e/db-ra emlekeztem az optikusoknal latott Essilor katalogusokbol a raktarrol azonnal rendelhezo Airwear+Alize arara. (-5D-ig van akcioban, katalogus elejen van valahol.)
    29e/par az valoszinuleg a rendelesre keszulo Airwear+Forte nem akcios ara lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák