Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Speccy

    senior tag

    üdv!

    Elkapott a retró konzol láz, régen volt PS1-em, majd PS2-m, utóbbit akarnék most beszerezni. Már rendeltem is memóriakártyát (PS1-est is, Tomb Raider 3 + Medievil-hez :)) ), bontatlan (!) Gran Turismo 4-et, meg még pár játékot az ebayről, viszont gépet még nem találtam megfelelőt. Áttanulmányoztam az itteni topikot, és úgy tűnik a legjobb PS2 egy slim változat lenne, mégpedig aminek a száma 79003 vagy 79004, hisz ez már nem karcolja a DVD-ket, és még megy a freemcboot, ami azért hátha jól jönne később. Viszont úgy tűnik ezt a számú gépet lehetetlenség beszerezni, nemhogy itthon nem találtam, már az ebayen is néztem, és ahol látni lehetett a számot, az nem az volt ami nekem kéne. Ezt a szériát kevés ideig gyártották, vagy mi ennek az oka? Vagy mennyire kell komolyan venni ez a karcolás témát, hisz ha nem vészes, és nem találok gépet mostanság, akkor inkább vennék egy 75000/77000-es gépet, olyanokat már láttam eladót. Egyáltalán lehet tudni hogy mik a különbségek pl : ezen gépek közt?

    [ Szerkesztve ]

    There is hope!

  • Speccy

    senior tag

    válasz seniman #6796 üzenetére

    Én úgy tudom hogy a legutolsó szériában (9000*) került csak a táp belülre.

    There is hope!

  • Speccy

    senior tag

    Írtam nemrég a kálváriámról. Azóta sikerült beszereznem egy SCPH-79004-es gépet, ám sajnos jelenleg (még) nincs nagy öröm. Elsősorban a Gran Turismo 4 miatt akartam ismét PS2-t venni, ám a teljesen új, bontatlan GT4-et nem olvassa a gép, kiírja hogy nem tudja betölteni a lemezt. Próbáltam még két eredeti játékkal, azokat viszi, szóval nem a gép a hibás. Olvastam hogy a dual layeres DVD-ket nem szereti a PS2, de mintha ezen problémák a FAT gépeknél jelentkeznek, nekem meg ugye slim van. A freemcboot-tal kipróbáltam pár PSX-es játékot pendriveról, de azok is csalódás, szinte mindegyik játszhatatlan. Az ebayről megvettem még eredetiben a Tomb Raider 3 PS1-es lemezt, ott meg egyszerűen eltűnik a jel a TV-ről mielőtt betöltene. Mivel nincs komponens bemenet a TV-men, vettem egy [ilyen] HDMI kimenet adaptert, jól is működik, kivéve ennél a PS1-es játéknál, és ugye itt nincs beállítási lehetőség. Még amit tudok csinálni hogy a GT4-et DVD5 formátumban ráteszem pendrive-ra, és úgy fogok játszani, ha már megvan eredetiben, akkor azt hiszem ehhez jogom van.

    There is hope!

  • Speccy

    senior tag

    válasz Faterkam #6809 üzenetére

    PCSX2-t leszedtem, nem találtam opciót a lemez futtatására, de amúgy a PC látja a lemezt, tehát nem valószínű hogy rossz lenne. Közben rájöttem hogy USB-ről nem fog menni a GT4, mert még a DVD5-ös GT4 mérete is több mint 4GB, a FAT32-es pendrive-ra meg nem fér rá. Ha tudtam volna hogy ez az egész ilyen szívás lesz, nem költöttem volna ennyit gépre, memóriakártyákra, eredeti játékokra. Youtuben láttam GT4-t emulátorról futni, abszolút jónak tűnt. Mi legyen? Vegyek egy Dual Shock 4-et és emulátoron nyomjam inkább?

    There is hope!

  • Speccy

    senior tag

    válasz ShakesVezér #6899 üzenetére

    Ne vegyél, én megszívtam. Hiába néztem utána a dolgoknak, sajnos az sem segített. Kifejezetten 79004-es számú PS2-t akartam venni, mert hogy az már (állítólag) nem karcolja a DVD-ket, és még megy a Freemcboot. Be is szereztem ezt a kártyát, illetve eredetiben megvettem a Gran Turismo 4-et is. Sikerült végre beszerezni a gépet is, aztán a GT4-et nem olvasta be, mert hogy a slim gépek nem szeretik a dual layeres lemezt, nagyszerű, csodálatos :((( PS1-es játékokkal is akartam volna játszani, de az meg nem ment, mert hogy a PS2 HDMI átalakító ilyen alacsony felbontást nem támogat (persze ezt is utólag tudtam meg) Továbbá megvettem még a Smash Court Tennis 2-t is eredetiben, azzal játszottam, csak aztán később egyre nehezebben bírta beolvasni a lemezt, mert teljesen szétkarcolta a gép, aztán már egyáltalán nem olvasta be :W Persze kiírtam DVD-re, aztán egyszer csak eltűnt a kimentett állás a memóriakártyáról, na ekkor lett elegem az egészből, lomtalanításkor dobom ki a gépet. Inkább emulátorral próbálkozok, egy olcsó controllerrel + PCSXR PS1-es emuval már végignyomtam a Medievil 1-t, de most egy Dual Shock 3-at tervezek beszerezni, ahogy utánaolvastam, elvileg megoldható az hogy akár a nyomásérzékenységet is érzékelje az emulátor, ami jól jön pl : a Gran Turismo 4-ben.

    [ Szerkesztve ]

    There is hope!

Új hozzászólás Aktív témák