Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ledgeri

    nagyúr

    válasz wigyori #16820 üzenetére

    :R Köszi
    Már régóta álló tervem egy új router beszerzése. Fiatalabb terv egy új androidos teló beszerzése. Aztán tisztult a fejem még webes követések, meg hasonló privacy dolgokból is, jött ebből a Pi-hole létének megismerése, ami az OpenWRT-be torkollot ezek bővebb potenciálja (kvázi-kis-szerver,vpn,stb) megismerésével,, párhuzamosan kikupáltam magam wifi szabványokból is A-tól Z-ig (ok... BE-ig ;] )...
    Aztán ebből mental combo-ztam, modern teló mellé modern wifi-t.. utóbbi úgy is tovább tart, de amíg nincs teló, nem ismert a szabvány maximum... cserélni routert fél éven belül csak emiatt nem akarok, de ha telóvásárláskor nincs pár igényemet kielégítő ax-es router, akkor marad a már magam által is kiválasztott ac65p... De ha évszám váltáskor megnyillik a Föld, és kibuggyan belőle egy hasonló AX-es router firmware, ne bánjam meg, így várok még, és csak érdeklődöm... (és majd a legvégén majd azt bánom, hogy az egészet X ezer forinttal olcsóbban is megúszhattam volna ha csak 17k-ért megveszem az ac65p-t, és nem **-ért ami telóvételkor lesz... ;] )

    Az OpenWRT alkalmazhatóságának limitációival (Broadcom, nem Broadcom) tisztában vagyok, csak nem ismerem az egészet annyira, hogy tudjam, hogy milyen gyorsan és milyen feltételekkel penetrálódik egy új wifi szabván, vagy az új szabványt támogató routerek hulláma. Vannak-e olyan meta dolgok, hogy mitől függ, hogy egy gyártó (pl asus) melyik chipet kezdi el használni, és mikor jön ki másik chip-es szériával, vagy csak alap piac, és ennyi...; vagy hogy oké, hogy történemileg az adott gyártású chip-re kijön a támogatás, de most még csak nem foglalkoztak vele eleget az OWRT-s srácok, vagy csak még nincs az árszegmensben olyan chip alapból (ez inkábbaz, ami a gyors elemzésed alátámaszt); STB...
    Szóval még csak figyelgetek...

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Új hozzászólás Aktív témák