Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Szilikát

    őstag

    válasz Phobion #12125 üzenetére

    Sziasztok, rokonom Punto 55 ülésdöntő bowdenje megszakadt. Alsó végét megtaláltuk a belső oldalon, de nem ott engedte el magát. Ha benyúlok, kézzel ki is tudom akasztani és az ülést megdönteni. Értelemszerűen a még hibátlan jobboldal megfigyelése segített ebben.

    A képen látható alkatrészt talán lenne jó kivenni és megnézni, hogy mi található alatta. Itt egyébként kihullott egy bowden-véghüvelynek tűnő kis fémcsövecske a szőnyegre, ami gyanús.

    Ez egy netes kép, kart felhúzva, a nyíllal jelölt helyen találtam alatta egy csillagcsavart. Kivettem, de utána sem mozdult semmi. Próbáltam benézni lámpával a résen, majd inkább feladtam, mert arra gondoltam, hátha találok valami infót a neten. De még ez sem jött össze.

    Valaki látott már ilyet, mi a trükkje? Köszönöm előre is.

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Szilikát

    őstag

    válasz gipsztigris #12127 üzenetére

    Végül rájöttem, hogy a sárga nyíllal jelölt rész egy vékony műanyag szalag, amit csavarhúzóval fel lehet feszíteni (zöld nyíl) így nem is sérült meg.

    Alatta találtam egy másik csavart, utána a kallantyút rögzítő csavart is kivettem, majd lejött a többi. Utána a szivacs ragasztásait letúrva kijött még egy fekete műanyag keret is.

    De nem vagyok még sehol, hogy látnám a bowden beakasztási pontját, majd idő hiányában ismét annyiba hagytam.

    Elképzelhető, hogy egy ideig nem is lesz kijavítva rendesen, hanem csak az alsó kiakasztó részre készül valami húzó eszköz, huzal vagy ilyesmi. Így szükség esetén be lehet nyúlni, meghúzni.

    Bár érdekes egyébként, hogy vizsgán ezt nem is szokták ellenőrizni, pedig vészhelyzetben fontos lehet, hogy hátulról ki tudjon menekülni az utas.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák