Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz cigam #37603 üzenetére

    "Mióta a macOS hibája, hogy a gép karcolódik?"

    Semmióta, de mint olyan, komplett termékként lehet csak tekinteni rá, mivel a macOS nem érhető el más laptopra csak macbookra. A gépet mint komplett rendszert véleményeztem.
    Az pedig igenis egy áldozat a design oltárán, hogy egy laptop tetőtől talpig fémből van. Rohadt prémium érzetre , gyakorlatilag egy state of the art az mbp például, csak egy olyan eszközről beszélünk ami addig hordozható amég mágneses kesztyűvel fogod és csak úgy tudod biztonsággal lerakni, ha van a laptoptáskában hozzá egy vízmérték....
    Nézd, van millió egy valóban munkagép , lenovo , dell , toshiba , márkánként vagy 6-8 termékcsaláddal. Tudod mi a közös bennük ? Egyik sem fémből van. Ez okkal van így.

    "A cimkézéstől kezdve az intelligens mappákon át az automatorig rengeteg lehetőség, potenciál van az alap rendszerben is."

    Persze... meg rengeteg dolgot egyáltalán nem tud / brutális szopás árán tudja.

    Azért amikor 2 hétbe telik (keresd vissza nyugodtan, írtam ide) mire megoldod, hogy fel tudjon connectelni ez a szar egy sima smb megosztársa , mert a kapott hibaüzenettel SEMMIT nem tudsz kezdeni, majd tonna guglizás és minden utána a hivatalos apple.com support válasza fél óra screenshot küldözgetés után annyi, hogy a; tuti jó a password ? b; az apple setupol külön erre nekem egy callt (lol) , hátha ott tudnak majd valamit mondani......

    és akkor mikor már végképp feladtad akkor kiderül, miután capture-oltem 100k packetet wiresharkba (tipikusan mindenki igy kezdi ugye aki egy nasra fel akarja dobni a gyerek szulinapi képeit...), hogy ja igen, macen alapvetően hiába van smb2 , tiltva van... és akkor gugli megint, hogy lehet feloldani neki az smb2 -őt és akkor találsz egy 2 soros terminal parancsot ami után hibátlanul megy. De ki nem írná még véletlenül sem, hogy ez a baja, nagyjából az a hibaüzenet hogy "szia rossz csá".

    tudod ez winen hogy néz ki ? "akarsz connectelni ? igen - nem" . Ha nyomsz egy igent akkor connectel.

    Én értem , hogy mi a jó ebbe a rendszerbe , azért is használom ezt. De ettől függetlenül nagyon ne menjünk el amellett, hogy ebbe a rendszerbe az a jó , hogy kőbuta. Megveszi a user a macbook airt meg az ájfont , vesz egy 200gb-s icloud előfizut aztan minden kész. Abban a pillantban, hogy ebből ki akarsz lépni, úgy leszopat a rendszer, hogy az életkedved is elmegy. A macos flexibilitása nulla, azaz nulla. Lényegében semmit nem tudsz kezdeni magaddal, ha bármit máshogy csinálnál mint ahogy azt kaliforniába egy szójás latte mellett elképzelték.

    Senkinek nem tűnt még itt fel, hogy soha nem készült még olyan promó az apple-től amiben valami olyanra használták a gépet aminél maga a számítástechnika a munka ? Olyannal reklámozzák mindig , mindenhol , aminél a számítógép csak egy szükséges eszköz a kész termékhez, ami meg nem 0 és 1 , fotó , videó , zene , nagyjából ez a szentháromság. Aki zenét csinál az ZENÉT csinál és annak nem esszenciális tartozéka a számítógép, hanem a folyamat egyik lépése. MBP nélkül is van zene , MBP nélkül is van videó, MBP nélkül is lehet rajzolni. Azoknak gyártják ezeket az eszközöket akik nem számítógépet akar használni, hanem rajzolni akarnak csak kell hozzá egy ceruza. Az MBP ez a ceruza.

    A MacOS annak igazán jó, aki nem akar számítógépet használni, csak számítógépet kell használnia.
    Én konkrétan pont ezért mentem el a mac mini irányába. Megváltozott a napi életem, más munka, összeköltöztem párommal , faszomnak se volt kedve wint berhelni egész nap, akartam egy eszközt ami elé le lehet ülni azt ha bekapcsolom be van kapcsolva, nem sir meg nem nyekereg mindenért, de tudja azt hogy a nap bármelyik pillanatában le tudok elé ülni és rendelni 3 kaspót az ikea.hu-ról. Ezt pedig hozza is (nagyjából, azért valószínüleg 0. napi vásárlás lesz az uj mini - ha lesz - mert azért ja, jó az m1 , az m1prótol felfele. A sima m1 a sima minibe hát...mondjuk ugy hogy kijelölte az irányt, de azért erős túlzás azt mondani, hogy potens cucc, főleg az pro/max árnyékában.Az MBP14-em tudja nagyjából azt a teljesítményt meg rezponzibilitást amire azt mondom, hogy elégedetten lehet használni a mindennapokban).

    Ettől még nem lesz rossz, az egyszerűség is lehet érték. A macOS legnagyobb értéke az egyszerűsége, nagyjából olyan bonyolult mint egy sárgatányér.

    [ Szerkesztve ]

    "Homie, I get up I run my shit, Really, I don't give a fuck "

  • UX

    junior tag

    válasz cigam #37603 üzenetére

    Én sem vagyok egy totalcommanderes fazon, két intézőt megnyitok, és "dobálom" egyikből a másik mappába a dolgokat mikor rendet rakok.
    Én azt hittem ez annyira alapvető dolog hogy a finder tudja. Azon nem csodálkozom hogy ezen csodálkoznak mások, hiszen az ipad topikban 2014-től 2020-ig jelen voltam.
    Így van, majd szétnézek a lehetőségek között. :K

    Skylake
    Később akartam szummázni, nekem mit adott a mac.
    Egyelőre a kiugró pozitívumok, ami a tervezésben segíti a munkámat, és lenyűgöző, az a fokozatmentes scroll, amivel a nagyítok, és a horizontális scroll.
    - Tetszik hogy nulla hangja van a mac mininek.
    - Szebb a kép a monitoron mint windowson.
    - Vannak gesztusok, melyek nagyon tetszenek
    és nagyjából ennyi is.
    Ha kihagytam valamit majd megemlítem. Ki szoktam emelni a pozitívumokat is, nem szapulni jöttem ide.

    Na most a scroll windowson is össze fog jönni a Magic Moussal, úgy tűnik, a gesztusokat pedig windowson a villámgyors billentyűkombinációk helyettesítik.
    Szóval nem sok pozitívum maradt egyelőre, de kitartó leszek. :DDD
    Az excel sajnos nem úgy működik mint windowson, és vannak még más dolgok is amit még nem sikerült összehoznom.
    A legnagyobb csalódás a finder egyelőre, pedig egy operációs rendszernek kisujjból kellene tudnia mindent ami a mappázással kapcsolatos.
    Nekem a zoknim soha nem lesz apple, még ha lesz is apple zokni, mert én pont letojom. iphone-ból direkt matt feketét választottam, mert azon nem látszik a hivalkodó logó, az ipadeimet le akartam matricázni, és szívem szerint a miniről is levakarnám. Unalmas és túl nagy.

    A google minden mozdulatától kiráz a hideg, így csöppentem az apple rendszerébe. (A microsofttal nincs komolyabb bajom, windowsra mindig is szükségem lesz, teszteléshez.)
    Nem kell végtelen funkcionalitás, csak rohadt gyorsan tudjam végrehajtani a feladatokat.
    Csak hogy itt 1 billentyű helyett 3-at kell nyomni.
    Ehhez több idő kell hogy megszokjam.

Új hozzászólás Aktív témák