Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz biker #1530 üzenetére

    Igaz, hogy M@trixfan nem Balika911 :D, de kitalálta gondolataimat. Mikor az #1527. hsz. sorait pötyögtem, valóban a Dell 2405FPW lebegett a szemem előtt. (Mostanra már hála Istennek nemcsak lebeg, hanem A-tti jóvoltából stabilan áll itt az arcom előtt...)
    Így, bár ez viszonylag off lesz itt a Mac topicban, kifejteném, hogy miért tartom ezen kategória sokkal meggyőzőbb alternatívájának, mint a 23''-os ACD-t.

    A panelről:
    S-IPS, 1920x1200@60Hz-et tud, akárcsak az ACD. Kontrasztja , fényereje, válaszideje viszont sorra kedvezőbb, mint vetélytársának.

    A szolgáltatásokról:
    VGA, DVI, S-Video, Kopozit és ''Component'' bemenetek (A legutolsóról még nem tudom, hogy micsoda. :B), a monitor tudja a Picture In Picture és Picture By Picture funkciót is.
    Alkalmazható rajt a Pivot mód, a dőlésszög- és magasságállítás; a hardveres mellett a szoftveres beállítási lehetőségekből sincs hiány.
    Oldalt ehelyeztek egy CF I&II,Smart Media, MS, MS Pro, MS Pro Duo, SD, MMC, mini SD kártyaolvasót, valamint 2 USB portot. Utóbbiból a monitor hátuljára is jutott, szintén két darab.

    A designről lehetne vitatkozni, de ahogy a művelt rómaiak mondták vala:
    ''De gustibus non est disputandum.'' :D
    Kétségtelen, hogy az Apple az anyagválasztásban igényesebb, de a Dell fekete-ezüst műanyagjai is képesek éppoly szemet, szívet és lelket gyönyörködtető összhatást teremteni...
    (Jó, ezen a ponton már fokozottan elfogult vagyok, node akkor is... :)))

    Végül pedig álljon a legnagyobb érvem a kijelző mellett: A képernyője 1 hüvelykkel nagyobb az ACD paneljénél, s három év jótállás dukál a monitor mellé...mindez jóval kevesebb pénzért.
    (Nekem 200.000 Forintomba került, ami igaz, irtó nagy öszeg, ám ennek ellenére ki merem jelenteni, hogy eddigi életem legjobb vételének bizonyult.)

    Ja, FireWire...az nincs rajt. ;)

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák