Új hozzászólás Aktív témák

  • dwiki

    senior tag

    válasz joysefke #425 üzenetére

    Igen, tény hogy nincs értelme XP1700-hez hasonlítani a G5-öt.

    Szerintem amúgy meg jobb ''süketelni'' mint ''tesztelni''.
    Mivel (szinte és gyakorlatilag) minden szubjektiv.

    És mit teszteljek?
    Nem nagyon izgat hogy milyen gyors a (egy) gép, mert már mindegyik elég gyors a
    munká(m)hoz - emlékszem még P1-es DTP-zésre. No ott kellett trükközni...) (kivéve a
    renderelés, de ahhoz meg úgy látszik még nem gyártottak elég gyors gépet, mert az egy-
    két nap renderelési idő nekem még sok) , az izgat hogy kézreálló legyen, ''könnyű''
    legyen kezelni, stabil legyen (mint lentebb/fentebb írtam ez a gép sajna nem a legstabilabb
    darab, bár mostanában - lekopogom - ''megemberelte'' magát (valószínűleg az időjárás
    miatt, mint ecseteltem, bármilyen hihetetlen -.)

    Szóval igazából az egész vitának - mint általában a vitáknak - nem sok értelme
    van.
    Mert mi változik akkor ha ''kiderül'' hogy ez vagy az jobb?
    Változik a MAC eladások száma, ha valaki esetleg itt elolvasott hozásszólások miatt
    megkívánja a MAC-et? Esetleg csökken a MAC eladások száma ha valaki esetleg itt
    elolvasott hozásszólások miatt ''elutasítja'' a MAC-et? Esetleg, de nem jelentősen...
    Meg tud győzni egy megrögzött Maces egy megrögzött Pc-st és vica versa? Nem
    valószínű. Mi más történhet még? Eljön a világbéke :) ?

    És persze igazából ki sem derülhet semmi lényeges (mármint hogy melyik a ''jobb''),
    mert annyi szempont van ami dönt... (és a legtöbbb erősen szubjektív, teszt ide
    vagy oda)
    (és hogy egy példát is mondjak a szubjektivitásra, szinte bármilyen fájműveletet
    gyorsabban megcsinálok (elindítok) otthon az 1700-esen mint itt a maccel. Mert
    ott van totalc, itt meg csak húzkodom az ablakokat össze vissza... Számomra -
    ebből a szempontból sokkal jobban kézreáll a win. De előfordulhat hogy ugyanazt
    a fájműveletsort valaki gyorsabban megcsinálja macen mint én Tc-vel (bár nem
    hiszem :) )

    Ezen dolgok ellenére (mint első hozzászólásomban is írtam) én szeretem a Mac vs
    Pc vitákat... :)
    Talán épp azért, mert annyira értelmetlenek.
    (ugyanez áll a Linux vs Win vitára is, szvsz)

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

Új hozzászólás Aktív témák