Új hozzászólás Aktív témák

  • dwiki

    senior tag

    válasz Macc #414 üzenetére

    Persze, ebben igazad van, kissé kötekedtem :)
    De olyan pongyola itt néhány dolog...
    (ami nem baj, csak akkor ha valaki ''véresen komolyan'' mond ilyeneket...)
    És épp ezért nem írnák le olyat hogy a ''MAC NEM PC'', meg azért se, mivel a MAC
    jócskán építkezik ''Pc'' elemekből. Ha másfelőll nézzük, akkor meg mi értelme van
    olyat leírni hogy a MAC NEM PC?
    Ez olyan mint azt írni a FÉRFI NEM NŐ. De mindkettő ember nemdebár?

    Ja és az is nagyon pongyola hogy ''win fut rajta'', mivel nem lehet egy kalap alá
    venni az 98/Xp/2000/nt/95 stb-t, ez nyilvánvalo (- mint ahogy Te sem MacOs-t
    írsz, hanem OsX-et)
    Aztán a linux is igencsak jön fel, szóval az sem elhanyagolható tényező, szvsz...

    Pc megnevezés helyett? Talán IBM Pc (bár tudom erősen sántít, és nem is jó a
    megnevezés:) )
    Szóval ez fogós kérdés, és valóban van némi képzavar.
    De ez ugyan az, mint hogy azt írod hogy mivel win van a számítógépek többségén,
    ezért Pc alatt egy ''Winxp-t futtató PC-t értenek.'' (Én tovább mennék...)
    Ugyan ezen okból, vagyis az elterjedetség miatt - , a legtöbben a Macet is ''PC''-
    nek nézik a szó szoros értelmében...
    Tehát ha azt mondjuk hogy minden Pc-n win fut (mivel ez van elterjedve), akkor
    ennyi erővel azt is mondhatjuk hogy minden számítógép Pc .... (és nem is érdemes
    a Maccel foglakozni mivel annyira kevés van belőle. Megkockáztatom több linuxos
    Pc van Mo-n - de valószínűleg a világon is - mint ahány MAC. Ergo, ha a linuxot
    kizárjuk, kizárhatjuk a MAcet is, mint számítógépes tényezőt :)...
    A végén még bebizonyítom hogy nincs is MAC... :)

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

Új hozzászólás Aktív témák