Új hozzászólás Aktív témák

  • Macc

    aktív tag

    Sziasztok.

    Ebben a temaban mindig azoknak a legnagyobb a szaja akik semmit nem tudnak a rendszerrol!

    #5 - Az OS 9 alatt tenyleg csak a jol belovott gepek mentek rendesen (nekem nem is jon be az az OS), viszont hogy ha azt mondod nincs ra rendes rendszer, akkor nem ismered az OS X et...

    #7 - Opera van ra...Van a Mac-nek sajat fejlesztoi kornyezete amit az oprendszerhez adnak, amit meg a gephez. Valoban draga a gep, de az atkozott Fotexnetes arak mindenkit elriasztanak, annyira, hogy egy Mac viszonteladonal mar meg sem nezik, hogy az a (Kingston) RAM megvasarolhato 24e + Afa-ert. Amugy rendes PC-s szabvany, csak valogatos a gep RAM teren, ezert tanacsos egyfelet, es ha lehet Kingston-t (van meg par masik ajanlott marka is, csak en Kingston-os vagyok). Maga a (G5) amugy eleg halk szerintem, Es az 2HDD hely sem veszes, ugyanis oda befer 500GB, kulso egysegeket meg ugyis FW-en csatlakoztatsz. A 650W-os tapot sem kell nagyon tulertelmezni, az arra van, hogy a gepet teljesen felbovitve tudjad hasznalni (2 belso HDD, Ge6800DDL, 2-3 kuldo FW HDD, 2 23'' Cinema Display). Szoval ha ez mind nincsen rakotve, akkor nem fog 650W-ot fogyasztani.

    #17 - semmi win tamogatasos dolog nincsen (hacsak nem a VirtualPC ami egy x86 emulator, azon meg barmelyik win fut, viszont csak emulacio, tehat nem megoldas), es eleg keves ra a jatek ez igy igaz.
    Viszont sztem nagyon sokmindenre hasznalhato: Videovagas, DVD rip/encoding, Professzionalis Hangszerkesztes, DTP, Webdesign, egy keves jatek, 3D (Maya, Zbrush...), Irodai alkalmazasok, most egyaltalan nem jut tobb dolog az eszembe:)

    #21 - Maya mac-re is van:)

    #22 - van mar aki meghekkelte a dolgot, de kartyaja valogatja. Felesleges sztem.

    #82 - A prohardwares motorral lehet valami, mert en meg sehol nem tapasztaltam ezt a tordelesi dolgot. Az M$ meg minden mac-es dolgat szarul csinalja meg, nyilvan direkt (kivetel talan az Office2004)

    #85 - ablakok kozotti valtas F10 + klikk a kivant ablakra, magyar billentyuzet megy.

    #96 - Flash editor ugyanaz mint PC-n. A Macromedia soft-ok ugyanugy megvannak Mac-re is. Az OS-X programok nem OS 9 kompatibilisek, OS 9 -est viszont tucc futtatni OS X alatt. Csak megis jobb az OS X-es:)))
    Browserekbol van tobb is en igazabol csak az IE/FF/Opera/Safari-rol tudok, Nekem a Safari jon be leginkabb. Az IE meg nem tamogat egy csomo szabvanyt... Es a Mac-es verzioja meg a PC-snel is szarabb...

    Az elterjedesrol meg csak annyit, hogy 1-2 het alatt annyi Mac-essel ismerkedsz meg, ha azod lesz, hogy szinte mar sok is. A lenyeg, hogy mindenre megtalalod a megoldast. De en nem akarok teriteni, csak azert szolok hozza, mert zavar ha lehuzo hulyesegeket irnak a Mac-rol.

    Ha valakit erdekel egy jo leiras az OSX-rol akkor olvassa el a ''Mac OS X (Panther) - the missing manual''-t, mert ott meg az utolso bill kombinacio is benne van, es korvanalazza mit tud az OS.

    folyt kov kesobb, mert mar lejart a munkaidom:))) cso

Új hozzászólás Aktív témák