Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sianis

    addikt

    válasz Jester01 #611 üzenetére

    Hmm...ez finoman hangzik. Tehát Tudom egyszerre digitalizálni a képet, közben vonalbemenetről mencoder tudja rádigitalizálni a hangot úgy, hogy az a file egy másik program által folyamatosan írva van? Vagy akkor, hogy is van ez? :)

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz Jester01 #611 üzenetére

    igen, tudja. itt a mások által (máshol) említett hangelcsúszásra reagáltaqm, eggyel előreszaladtam. tehát helyesbítem magam: erősebb gépen (>1ghz) egyszerre lehet a képet a hanggal venni.

    sianis: a minőségről: vhs-nél túl nagy minőséget ne várj se képben, se hangban. új tévékártyák szerintem nem érnek annyival többet, mint amennyivel többe kerülnek. persze újabbakkal is tökéletes lehet a felvétel, és ahoz gar is van. én magamból indultam ki, 1 év gar nekem nem ér meg 10k-t egy (nálam) gyorsan forgó eszköznél, inkább veszek 2500-4000ft között egy használtat, és a ''gyengébbet'' utána eladom 5k-ért :D
    a minőséget a forrás határozza meg, egy zajos, kis felbontású vhs-ről hifi dvdminőséget nem fogsz kapni. az antennajelnél meg megintcsak tapasztalatból tudom mondani, egy jó antenna és egy jó antennaerősítő többet ér, mint egy hiper-szuper tévékártya.

    mondjuk a képminőségnél ha bevesszük a játékba a digitális műholdas adások minőségét... akkor megintcsak új kategória van.

    egy lehetséges megoldás a mencoder levlistről:
    mencoder -tv
    driver=v4l2:device=/dev/video0:input=0:norm=PAL:freq=591.25:width=640:height=480:fps=25.0
    tv:// -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg2video:vbitrate=6000 -oac mp3lame
    -lameopts cbr:br=224:mode=1 -o noname.avi


    ha input=1, akkor kompozitról szedi. a többi ennek függvénye, tehát pl. freq nem is kell.


    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák