Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsozsa74

    őstag

    válasz -Solt- #41271 üzenetére

    Nem ennyi megy át. Ahogy írtam a 27%-os DD1 sokkal több infót ad át, mint a70%-on használt szíjas V2. De amellett sem lehet elmenni, hogy ha felteszem, 35-40%-ra és többről ne is beszéljünk, az testedzésre való. Nem az egyszálbelűek közé tartozom, elbírok 2 vödör vizet, na, de azokban a tartományokban egyszerűen fárasztó tekergetni és pontosan nem is nagyon lehet szerintem. És nyilván ott több a nyomaték. Nekem van egy határérték, afelett élvezhetetlen és értelmetlen is. Nem tudom persze, hogy a 27% mit takar pontosan Nm szempontból. :)

    Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

  • GalaHU

    őstag

    válasz -Solt- #41271 üzenetére

    Lehet, hogy nem ugyanazt értjük a fogalmak alatt...

    Az én DD-m maxon elvileg 20Nm-t tud. Ha egy adott játékban és 100%-ra rakom és a Base-n is 100%-ot adok neki akkor már a kanyarban eltekerni is komoly kihívás, a beérkező FFB effektekről már nem is beszélve. Ellenben ha 40%-ra veszem, akkor sokkal könnyebb kanyarban tekerni, és számomra nem veszik el egyetlen FFB effekt sem (ez nyilván rohadtul szubjektív) Erre állítom azt a magam részéről, hogy a magas Nm= nehéz tekerni. Hol van ebben a logikai hiba?

    Azt se kérdőjelezi meg senki a régi motorosok közül, hogy van összefüggés a Nm-ek és az FFB effektek érzékelhetősége között, nem véletlenül van sokunknak DD-je. De abban már nem hiszek, hogy hogy a teljes 0-tól 20 Nm-ig terjedő skálán egyenes arányosság van a részletesség és a nyomaték között.

    Máshonnan közelítve a saját álláspontomat: ha egy közös grafikonon ábrázoljuk a nyomatékot és a könnyű vezethetőséget, akkor az két egymást metsző görbét ad. Az optimális használati érték a metszéspontban van. Ez a metszéspont, minden konfigurációnál és egyénnél máshol és máshol van, de a jellegéből adódóan a növekvő nyomaték egy idő után már a vezethetőség kárára megy...

    Szóval lehet hogy a nagy nyomatéknak nem az az elsődleges célja hogy birkózni kelljen a kormánnyal, de a vége úgyis az lesz! ;)

    De viccen kívül, kíváncsi vagyok hogy Te hogy látod...

    Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

Új hozzászólás Aktív témák