Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • IstvánLászló

    senior tag

    Ment a kedvencekbe :R

    Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

  • IstvánLászló

    senior tag

    Sziasztok!

    Tavaly új gépet raktam össze és ujj vga-t vennék.

    A jelenlegi kártya: MSI Gtx560 vga ezt váltanám majd egy MSI 1070 8GB -ra.
    A 3dmark06-al teszteltem az MSI Gtx560-at és 18000 pontot ért is el.

    Alaplap: Gigabyte GA-970 gaming
    Proci: Amd fx 8300
    RAM: 16GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Fury Blue Series CL10 Kit (2x8GB)
    Táp: Chieftec GPS- 550 AB A

    1: Milyen játékokhoz kellene:League of Legends,Diablo 3, StarCraft 2.
    Az FPS 60 és 50 között rapszodikusan változik 5v5 játékban a League of Legends játékban.
    2: Tuningot,ezt nem tervezem csak ha muszáj.
    3: Mi az elvárt sebesség (minimum és átlag fps),60 és 80 lenne a jó vagy több esetleg.
    4: Mennyire zavarna, ha 5-15% összességében megmarad tartaléknak a kártyában,CPU limit ne legyen ha megoldható.
    5: Milyen hosszú "közös életet" tervezek vele,legalább 5 és 8 évig szeretném használni.

    A kollégám szerint nem is hajtja ki az FX procim a 1070-et, de legalább nem lesz GPU bottleneck.
    Aztán meglátom, hogy ha lesz olyan játék, ahol a GPU teker 25%-on.
    A CPU szintén annyin, és még sincs 30 FPS-nél több.
    A lényeg ezt szeretném meg is tudni hogy a proci ki tudná hajtani a kinézett vga-t?
    A lényeg hogyan tudom megállapítani, hogy ideális a cpu és a vga teljesítménye,mert ebben nincs tapasztatom.
    Köszönöm a válaszokat és elnézést a hosszúra is sikerült szövegért.

    Tisztelettel, István

    [ Szerkesztve ]

    Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

  • IstvánLászló

    senior tag

    válasz gbors #1402 üzenetére

    Kedves kolléga gbors
    Elnézést de a felbontás lemaradt sajnos figyelmetlenségemből.

    A monitorom egy régi jó Fujitsu Siemens P19-1 és játékoknál 1024x768 és 1280x1024-es felbontással is használom,de inkább 1024x768-ban és 48 Khz / 60 Hz-en.
    A lényeget próbálom meg is érteni amit most mondasz,de tapasztalatom igen kevés ebben a témakörben és CPU + VGA kombinációt csak sejtem,de nem vagyok profi és ezért szíves türelmedet is kérném.
    Az egyszálas teljesítményről még fogalmam nincs hogy mit is tud a procim ez?
    A lényeg megnézni, hogy mennyi CPU-t esznek most a játékok ezt próbálom meg is érteni.
    A játékok amiket írtam teljes képernyős módban futnak és kérdezném is hogyan is tudom megnézni, a task managerrel:League of legends játéknál 5v5 meccsközben mert ezzel vannak főleg az Fps gondjaim?
    A lényeg igyekszem korrekten válaszolni és remélem ez sikerülni is fog és köszönöm hogy segítesz.

    Tisztelettel, István

    [ Szerkesztve ]

    Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

  • IstvánLászló

    senior tag

    válasz gbors #1404 üzenetére

    Elnézést de mos tudok csak válaszolni.
    A VGA-cserét sajnos el is kell felejtenem.
    A lényeg sajnos 12.5% és 30%-ot CPU-t fogyaszt a LoL és task manager ezt mutatta.
    Sajnos itt nem nagyon van más megoldás de platformcserét most jelenleg nem is tudom megoldani és marad a beletörődés.

    köszönöm hogy segítettél.

    Tisztelettel, István

    [ Szerkesztve ]

    Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

Új hozzászólás Aktív témák