Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Taposo

    aktív tag

    válasz balint107 #885 üzenetére

    Igen néha csak saját tapasztalataiból tanul az ember, itt PH-n sokan taligával hányják a pénzt a "Master Race" gépükbe, de ettől még nem lesznek szakértők, így soha az életbe nem fog használni egy i3 szintű procit hogy megtudja az mire képes ! Ez a "kihajtsa-e" dolog a PC közösségben a legnagyobb baromság amit halottam valaha, ha lecserélsz egy gyengébb procit egy erősebbre nem azért kapsz több képkockát mert a videókari többet nyom ki magából hanem a proci + teljesítménye adja a képkocka többletet ! A csúcskártyák is a remek PC játék portoknak köszönhetően max 50% -át használják ki, s miután lecsengett az adott generáció, úgy hajítják az ágy alá kártyát hogy a másik 50% -a soha nem is volt kihasználva egy 300 K -s kártyának.

  • ricshard444

    veterán

    válasz balint107 #885 üzenetére

    Ha már Nekem címezted:

    Nos igen, mint sokszor kiemelem, ez a kihajtás téma messzemenően túl van lihegve, de abszolút játékfelhozatal függő, hogy ki mit tapasztal CPU limit terén.
    Volt mindenfelé felállásom, az évek azt mondatják velem, hogyha nem tesztre mérsz, akkor 20-ból 19 játékhoz elég 1 VGA mellé egy kicsit tuningolt 2. generációs i5 is, de amint bejön a "limitek nélkül tesztelek" csúcs karit és több kártyás faktor, akkor ott bizony nem jöhet szóba 1080, de még 1440p mellé sem az AMD processzor, mint alternatíva, mert néhány AAA cím annyira megköveteli az egy magra eső számítási teljesítményt, hogy ott a zöldek nem tudnak mit kezdeni jelenleg.

    A renderelsz 100% kihasználtság mellett és közben haldoklik a gép témáját én teljesen fordítva tapasztaltam. AMD procival itt 95% körül már majd lefulladt a rendszer (FX8320 és 1100T X6), míg Intel-lel (i7 860, i7 920, X5675,X5650) probléma nélkül futott a gép, máramennyire ilyenkor tud persze és a HT is rásegített a párhuzamos dolgozásra minden bizonnyal.

    Nagyon sok múlik a környezeten, a szoftvereken, a felhasználói szokásokon.

    Aki nem "Hardcore" játékos, annak bőven jó egy FX processzoros gép, de amint elkezdi észrevenni, hogy nem azt kapja, amit esetleg mások vagy a kártya közelsem fut 100%-n, akkor elkezdi keresni a problémát és ez 5-ből 4 esetben az Intel procira váltás oldja meg.

    Tényleg órákat lehetne beszélni erről és nem akarom megcáfolni a te tapasztalataidat, épp ezért jött létre a topik, hogy mindenki ossza meg a véleményét és a mért eredményeit. :R

    [ Szerkesztve ]

    Vannak dolgok...

Új hozzászólás Aktív témák