Keresés

Aktív témák

  • dshk

    aktív tag

    válasz Sihto #1 üzenetére

    a peltier nemhogy csökkenti a zajt hanem szémottevően megnöveli. Az odáig rendben van, hogy csöndben elszívja a processzortól a hőt. Csakhogy
    (1) a hő ettől még nem tűnik el, csak arrébbmegy, (2) a szippantásra jó sok energiát használ fel, amelynek valamekkora része veszteség
    (3) a peltier áramszükségletének előállítása során nagy adag hő keletkezik az ottani veszteség miatt.

    Vagyis még több hőt kapsz, ergo még nagyobb zajt.

    A nagy hűtőborda működik ventillátor nélkül - nem kell közberakni egy peltiert.

  • dshk

    aktív tag

    válasz Sihto #5 üzenetére

    ''Ja es azt hogy ertitek, hogy a Peltier elem zajos?????''

    Összességében plusz hőt termel, a plusz hővel kell valamit csinálnod - az pedig zajjal jár.

    Ha a proci hőmérséklet 40 fok alatt van, akkor minek három ventillátor? Kapcsold le legalább az egyiket.

    Vannak halkabb ventillátorok is, itthon is lehet kapni egy bizonyos Papst, de személyesen nem tapasztaltam. Ezt a tápba is lehet cserélni, de nem tudom mi a garancia, hogy adott esetben nem ég le a táp a feltehetően kisebb légszállítás miatt. Van táp ami eleve halk, Enermax, de abból nem lehet az állítólag garantáltan nagyon halk, kézi szabályozós változatot kapni, de a kézi szabályzó nélküliek is elég halkak itteni hozászólások alapján.

    Külföldről lehet rendelni mindenfélét, csendes hűtőborda+ventillátorokat, winchester hangszigetelőt, de a szállítási költség nagyon magas és valószínű vám is van.

  • Husky

    aktív tag

    válasz Sihto #13 üzenetére

    Gázhűtés? Jaaaj... :) ... Akkor már inkább beszerelem egy kis hűtőbe a gépet, és akkor még a kóla/sör is közel van... :)
    Viszont vitathatatlanul jobb, mint a vízhűtés. Passzív hőcsöves (végein lezárt fémcső, benne cseppfolyós gáz, nyomás alatt - ami szummázva sokkal jobban vezeti a hőt mint pl egy tömör vörösréz-rúd) hűtés van a laptopokban is... Aktív gázos hűtőt használóknak meg minden elismerésem... :D ... De az néha zúg a kompresszor miatt, és én pont a csend miatt rakok saját hűtést...

    Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

  • LordX

    veterán

    válasz Sihto #13 üzenetére

    A gázhűtés abból áll, hogy kiszeded a konyhai hűtőből a lényeget, azt bevágod a gépbe.
    [L]http://www.tuningnet.hu[/L], ha érdekel

    Husky: hogy is van ez a 1,5 literes palack?
    Belelógatod a csövet, azt jóvan?

Aktív témák