Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HellGreg

    őstag

    válasz lacafaca #100352 üzenetére

    Erre a félrement gondolkodásra nem tudom, mit lehet reagálni. Talán ignorálni lesz a legjobb.

  • -Skylake-

    addikt

    válasz lacafaca #100352 üzenetére

    Az a baj, hogy az egész érvelésedet arra építed fel, hogy Neked "szabadjon másként gondolkodni, mert demokrácia van" és így neked jogod van máshogy gondolkodni.
    Ami egyébként tök igaz is, csak a gond akkor jön amikor a Te "máshogy gondolkodásod" meg a körülöttünk lévő valóság összeütközik.

    Tehát érted, Neked jogod van azt hinni és úgy gondolni, hogy a föld lapos, csak a valóságban ki lehet lőni egy rakétát egy kamerával és azon látni fogod, hogy nem lapos. Fel lehet menni az űrállomásra és látni fogod, hogy nem lapos.
    Gondolhatod azt is, hogy a gravitáció az az árnyékkormánygyíkemberek találmánya, de ha felmész egy panel tetejére és leugrasz róla, akkor a valóság (ami ebben az esetben is elég független az egyén saját meglátástól) 9,8 m/s2 gyorsulással, viszonylag rövid idő alatt ámbár rendkívül látványosan bebizonyítja, hogy tévedsz.

    Tehát ne arra építsd fel az érvelésedet, hogy a demokrácia miatt Neked aztán jogod van bármit gondolni, mert jogod az tényleg van ehhez, csak ezt egyáltalán nem kell elfogadni a környezetednek, mert ott megegyezéses alapon alakulnak ki ezek a szabályrendszerek. Mint a KRESZ is, vannak a hétvégi vezető nyugdíjasok 60al a pályán belső sávban , meg van aki autóversenyző. Egyértelmű, hogy nem azonos kompetenciával vezetnek, de van egy egyezményes szabályrendszer ami megpróbálja megoldani, hogy ne jelentkezzenek ezek a különbség a közlekedésben, mert nem várható el ugyan az egy nyugdíjastól ami egy autóversenyzőtől, tehát kialakítottunk egy szabályrendszert amibe mindenki be tud illeszkedni.

    Amit Te csinálsz az semmi több, mint az a sofőr aki 50-es táblánál 140-el megy, azon az elképzelésen, hogy ő vezet annyira jól, rá nem kell értelmezni a konszenzusos szabályokat, mert azt a "rossz" vezetőkre írták ő viszont kiváló vezető.

    A baj az, hogy ez kurvára senkit sem érdekel.

    Innentől kezdve az, hogy Te dönthetsz úgy hogy nem oltod be magad, az az általad pajzsként használt "demokrácia", az meg hogy az emberek csoportjai kollektív szabályokat hoznak amik a társadalom JAVÁT szolgálják, nem pedig azt az 1 autóversenyzőt abból a 15.000 sofőrből, az meg a valóság. Ha nem szimpatikus minden jogod megvan lemondani az oltásról, azzal pedig mondj le mindenről amiben nem részesülhetsz azért, mert mindenáron meg akarsz szegni egy kollektív szabályrendszert. Ez kb ennyi.

    Az égvilágon senkit, mondom még egyszer, senkit nem érdekel, hogy Neked mi a véleményed arról, hogy járványhelyzet van e vagy sem. A konszenzus az az, hogy járványhelyzet van, a világ az elmúlt egy évben elvesztett rengeteg embert, elveszett rengeteg munka, bezárt rengeteg cég, világgazdaságilag itt x ezer milliárd dolláros kárról beszélünk. Ha nem így látod, semmi gond. Így van. A konszenzus pedig az, hogy a védőoltás egy lehetséges segítség lehet abban, hogy ne menjen tönkre még jobban minden. Ez a valóság. Mindegy, hogy Te mit gondolsz erről.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz lacafaca #100352 üzenetére

    A közterhek olyasmit is fedeznek mint pl közút, oktatás, egyéb infrastrukturális dolgok, rendőrség (az, aminek léte visszatartja a "gyűjtögetőket", h helyetted szüreteljenek) és úgy általában civilizáció. Ha csak az eü-ből akarsz kiszállni, az a TB - de akkor sajna a gyereked császármetszését is magadnak kell végezni. Package deal, mint az életben kb minden.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • oszi666

    őstag

    válasz lacafaca #100352 üzenetére

    szia, és ezen mit nem lehet megérteni? ezt írtam:
    Elfogadni viszont el tudom, hogy oké, nem akarnak oltást kapni. Érteni nem értem, de oké, elfogadom.
    Ez azt jelenti, hogy nem értem ezt a hozzáállást, nem tudok vele azonosulni, de elfogadom, hogy van aki így gondolja. mert szíve joga mindenkinek azt gondolni, amit szeretne.

    "...szóval kicsit lojálisabban kellene megnyilvánulni azokkal szemben, akik mást gondolnak a dolgokról..."
    nem értem miért kellene nekem lojálisnak lenni a másik oldalhoz miért legyek én bárkihez hűséges? szerintem rossz szót használsz.

    "ha pedig társadalmi kizárósdit kezdünk játszani, rendben, de akkor a közterheket is viselje az a réteg, amelyik követi a tutit és nem lesz akkor senkinek egy szava a kirekesztősdi miatt ;)"
    ehhez a hozzászólásomból ezt a részt javaslom:
    Ha jól tudom, de ebben nem vagyok biztos, Németországban pl nincsenek kötelező oltások. Csak ha a gyereked nem tudja igazolni, hogy kapot DiPerTe oltást, akkor nem mehet óvodába. Aztán iskolába. Aztán egyetemre sem. Ez persze tovább spirálozik, hogy akkor kevesebb adót kelljen fizetnie, hiszen ezeket a szolgáltatásokat nem veheti igénybe stb, amivel teljesen egyetértek, amit nem használ, azért ne fizessen.
    tehát én is azt mondom, ha valaki nem vesz igénybe egy közszolgáltatást, akkor azért ne kelljen fizetni. Ott van feketén fehéren hogy "amivel teljesen egyetértek". Ezen mit nem lehet megemészteni? :)

    It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

Új hozzászólás Aktív témák