Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Boci_83

    őstag

    válasz Krissz22 #35 üzenetére

    Bemásolom ide is hogy okuljatok belőle.... Hátha szür le belőle más is valamit.
    Mit tudjuk állandó gond abit lapoknál a Birsalmák hőmérséklet kijelzése, nem ritkán előforduló dolog, hogy ki is kapcsol a gép a helytelen adatok miatt.

    Reggel, vagy inkább hajnalba ismét belefogtam. Kn9 Ultra-ból X2 4400+ kivesz, MSI K9Nu Neo lapból X1 3800+ kivesz, majd Kn9Ultraba 3800+ betesz , Msi K9Nu Neo 4400+ betesz. Utóbbira gyári hűtő került, mivel egyfüles a keretem ezen a lapon.

    Mindkettő rendszerben mindkét proci egyenlőre úgytűnik kiválóan üzemel, amiből persze az érdekes a Birsalma, az MSI lapban. Hihetetlen. Pontosan korrektül, méri a hőfokokat, nincs ingadozás, nincs visítás, egyenlőtre!! Le is kopogtam. Remélem így is marad! 25 Perc teljes Orthos stress 8-as prioritin hibátlan, alapfesz 1,2V mert MSivel ennyit is lehet adni, KN9 Ultraval min 1.3V. Hőmérséklet, hangsúlyozom gyári hűtővel, 64-65 °C fok, amire gyakorlatilag néhány perc alatt beállt.
    Szóval akkor hogy is van ez az MSI így szar, meg úgy szar! Hozzáteszem ezt a lapot kézalól vettem úgy hogy semmi, értsd semmi nem volt hozzá. Egy darab antistatis zacsi, még proci keret sem, lemez sem, doboz sem, kábel sem. Semmi sem!
    Tudom nem a Topoicba illik és kövezzetek meg, de én kellemesen csalódtam! Azért is, mert azt hittem kukázhatom a procimat...!
    Mod: 1 óra 5 perc után kikapcsoltam mert szerettem volna aludni egy kicsit, 70 Fokon volt a proci, gyári hűtővel.

    **********

  • Tuco Ramirez

    őstag

    válasz Krissz22 #3306 üzenetére

    Inkább nem kockáztattam és és beruháztam egy ASUS M2N-E SLI AM2 deszkára + egy 2,2 GHz-s X2-re. Az eladó szerint már szinte csak 65 nm-es X2-esek vannak forgalomban és ez is az (OPN: ADO4200CUBOX). Remélem nem vágott át. :) Kicsit meglepődtem a boltban, amikor megtudtam, hogy a az AM2 lapok többségén csak egy IDE csatoló van (3 IDE eszköz lesz a gépben), úgyhogy maradt ez az SLI-s lap ezen van kettő IDE. Ahhoz képest, hogy ASUS meg SLI (még Vista-supportot is írnak a dobozán, bár lehet hogy ennek semmi jelentősége), nem is volt olyan észveszejtően drága (19,5k). Remélem jól fog működni a rendszer az új cuccokkal.

    Ilyen kaliberű upgrade-nél (nForce+A64 ---> AM2+X2) elég simán rádugdosni a régi vinyókat, VGA-t stb. az új alaplapra, vagy ennél azért bonyulultabb egy kicsit a dolog? Ha nem muszáj, nem szeretném újrainstallálni az XP-t.

    WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

Új hozzászólás Aktív témák