Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PeL

    addikt

    válasz Sirandrish #66 üzenetére

    Üdv.

    Kicsit hosszú lesz a post, előre is jó olvasást és boncolgatást hozzá :)

    250 órányi tapasztalat után leírom mi hogy csináltuk. Igazából nyugodt hely nem nagyon van, mindenhol megpróbálnak majd a nyakatokra mászni időnként. Ha nem akartok föld alatt lakni vagy saját házat építeni akkor érdemes elfoglalni egy különálló épületet valahol a pusztaságban, bármilyen biomon. Wastelandot és városokba való költözést nem ajánlom kezdésnek (ami tele van törmelékekkel és ilyen Fallout 3-as sárgásbarnás szín van mindenhol) mert elég sok kutyát spawnol és gondot okozhatnak a játék korai részében. Szóval ha megvan a célépület akkor érdemes valakinek minél előbb lekraftolni egy forge-ot, elsajátítani a workbench és a concrete mixing művészetét, és nekiállni betont gyártani. Az első 7 napig nem valószínű hogy meglesztek vele de az első 1-2 zombi horda még nem vészes annyira. Workbench szokott lenni benzinkutak épületében, ha nincs szerencsétek akkor magatoknak kell legyártani. Betonkeverőhöz kelleni fog egy bármilyen motor, és asszem a workbenchben lehet majd lekraftolni (nem biztos hogy kell hozzá, hirtelen nem emlékszem). Ezután szerezni kell tonnányi követ és homokot (ha nincs homok lehet betonkeverőben csinálni kőből 1:1 arányban) de az a vassal együtt úgyis jön ha sokat szedtek vasat. Forge-ba be kell olvasztani követ és sok agyagot, majd cementet gyártani vele. Ha megvan a cement akkor betonkeverőben 2000 kőből, 1000 homokból és 1000 cementből lesz 1000 beton mix. Ha forgeban csináltok rebar framet ami a betonacél keretet jelenti, azt lerakva, upgradelve 10 fával és 10 beton mix-el kaptok megszáradás után egy viszonylag erős betonkockát aminek 6000 hp-ja lesz és ha leütik még egy 3000 hps falra is visszaesik és azt is le kell verniük mielőtt kiesik a blokk teljesen. Ezzel a módszerrel érdemes minél előbb körbeépíteni a házat egy minimum 2 blokk de inkább 3 blokk magas fallal. Ezen még simán bemásznak a spider zombik, ennek megakadályozására érdemes vasráccsl körberakni a felső blokkot (bal klikkel lehet forgatni lerakás előtt a rácsot hogy ne függőlegesen rakja le hanem fektetve, a harmadik blokk elé úgy hogy kilógjon a fal előtt a levegőbe), erre kiállva tudtok magatok alá is nyilazni, lőni a rácson keresztül, védve a falat.

    Ha erre nincs lehetőségetek akkor marad a standard fa frame upgradelgetve ameddig lehet de ez rengeteg iront fel fog emészteni, nem nagyon éri meg ilyen módon falat építeni vagy blokkot megerősíteni. Nappal érdemes keresni házakat, városokat és áttúrni mindent amit lehet szemétkupacokban autókban házakban. Lehet találni jó kis alapanyagokat, ritkábban craft bookokat, amik megtanulásával új fegyvert vagy szerszámot lehet csinálni, de ezek nagy részéhez kell a workbench is majd mert ott lehet csak lekraftolni őket. Városokban óvatosan portyázzatok, néha pikk pakk elözönlik az embert a zombik, este felé mindenképp hagyjátok el a környéket mert ha elkezdenek futni kb esélytelen meglépni.

    Egyébként az alap bow / nyíl nem olyan rossz, ha kicsit fejlődik a skill akkor már 1 hitelni lehet a zombikat a jobb minőségű nyílvesszőkkel, persze szigorúan fejre kell lőni mindig. Ha van Forge akkor lehet gyártani vasból nyílhegyeket amik többet sebeznek, később acélból is de ehhez kelleni fog majd egy "calipers" nevű tolómérő ami nagyon ritka cucc, csak találni lehet vagy zombinál (utility workernél főleg) vagy szerszámos boltok dobozaiban érdemes keresni. Ez a calipers kell majd a lőfegyverek lőszerének gyártásához is miután megvettétek mindegyikhez a perkeket. Ha meglesz később a Crossbow receptje érdemes váltani rá, ez még többet sebez alapból mint a sima bow, de több cucc is kell a kraftolásához. Később majd fogtok találni fegyver alkatrészket különböző fegyverekhez, minden fegyver 4 fő alkatrészből épül fel: barrel, receiver, parts, stock/grip. Ezek minősége változó, minél jobbak ugye értelemszerűen annál lassabban kopik el a fegyver illetve annál jobb tulajdonságai lesznek. Ez így van a szerszámoknál, melee fegyvereknél is, ezeknél skilled függvényében egyre jobb szerszámokat fegyvereket fogtok gyártani. Lőfegyvereket össze lehet rakni majd a partokból vagy meglévőben cserélgetni jobbakra az alkatrészeket ill kombinálni a workbenchben egyre jobbakká, de ez csak akkor fog menni ha már megvan az adott fegyverhez tartozó skill amit csak könyvekből lehet megszerezni, ezekért is kell portyázni folyamatosan.

    Még pár tipp harchoz egyebekhez: Érdemes a hit n run taktikát nyomatni zombik ellen, ha belejöttök és ráéreztek az optimális ütőtávokra akkor a futó zombikkal is el lehet ily módon bánni jóformán anélkül hogy megütnének. Odalépsz hozzá, fejbe ütöd majd egyből hátralépsz vagy futsz hogy ne érjen el az ütésével. Ezt párszor meg kell csinálni 1-1 zombinál az elején a kicsi skill és gyengébb fegyverek kombinációja miatt (futó zombikkal elején nem érdemes kötekedni meleeben ha nem muszáj mert hamar elfárad a karakter a rohangálás - csapkodás miatt és akkor el fognak kapni) de később sok staminával, jobb fegyverrel egyetlen fejre mért ütéssel egyből meg fognak csuklani szinte. Érdemes főleg a bunkósbotokat (wooden club, barbed club iron reinforced club, spiked club a fegyver sebzés sorrendjében) használni erre a célra, azokkal többet sebzel zombikra mint pl. a késsel és tűzoltó baltákkal, utóbbiak sem igazán ölésre valóak hanem ajtók, fa falak szétverésére ill. favágásra. Ha már kellően sok a stamina és van már sledgehammer reci akkor ez lesz a fő aprító melee eszköz, ezekkel a rendőr zombikat is könnyen el lehet majd intézni, erre is rá kell érezni. Ha még nem találkoztatok vele akkor számítsatok rá hogy van távolsági támadása, amit érdemes kerülgetni oldalazva főleg. Autók közelébe semmiképp ne menjetek ha ilyen jön szembe, mert felrobbantja őket a támadásával és az fájni fog. Fejüket sorozva ha már nincs sok HP-ja el fog kezdeni futni felétek és fel akar robbanni a közeletekben. Ilyenkor érdemes vagy elfutni tőle, vagy ha már elég erősek vagytok a nagy kalapáccsal 1x 2x fejen csapva ilyenkor kifekszik, pisztolyt, shotgunt szokott dobni lőszerrel együtt.

    Röviden ennyi jutott eszembe hirtelen, ha van még kérdésed írj nyugodtan.

    [ Szerkesztve ]

  • PeL

    addikt

    válasz Sirandrish #69 üzenetére

    :N

    Viszont saját kertet tudtok csinálni, van sokféle növény amik különféle kajákhoz, kötszerhez, teákhoz kellenek.
    Betonkeverőben lehet majd ehhez fertilizert gyártani növény szaporításhoz. így 1-2 termés helyett fixen négyet fognak adni. Seedet minden leszedett növényből lehet craftolni, ezeket kell majd elültetni az előzőleg fertilizerrel megkapált (jobb klikk hoe-val a talajon, majd még egyszer ha van fertilizer is, ekkor megváltozik a talaj textúrája ilyen fehér pöttyösre) talajra

  • perge666

    veterán

    válasz Sirandrish #66 üzenetére

    Én egy elhagyatott ( mi más ) kórházba húzódtam meg már 5. napja és nem jönnek be,pedig csak székeket meg dohányzóasztalt raktam a bejárathoz amit nagy nehezen kiiktattam hogy be tudjak menni.
    1 jó hete nem játszottam már mert megszületett a kisbabánk,de itt hagytam abba,és eddig bevált a módszer,már majdnem teljesen kifosztottam a kórházat is,lassan odébb kell állni....

  • perge666

    veterán

    válasz Sirandrish #75 üzenetére

    Köszönöm szépen. :)
    Értelek, akkor jó építgetést.
    PC-n játszod?
    Én PS4-re vettem meg.

  • PeL

    addikt

    válasz Sirandrish #85 üzenetére

    Annyira mint bármelyik más recept. Könyvesboltokban érdemes keresgélni mert ott sok recit lehet találni, de nekem már esett zombiból, szemétkupacból, autóból, meg air dropból is

  • PeL

    addikt

    válasz Sirandrish #88 üzenetére

    Hát ja, cobblestone nem életbiztosítás :D 21. nap után egyre több rendőr zombi fog jönni, azok már a hányásukkal messziről is szépen degradálják majd a falat. Át kéne térnetek betonra minél előbb, ahogy van anyag rá kezdjétek el erősíteni ahol a legtöbb támadás jön általában. Amúgy a gödör elé még lehet rakni szögesdrótot, vagy kiszélesíteni a tüskesort, jobb ötletem nem nagyon van, nem vagyok túl kreatív :D

  • PeL

    addikt

    válasz Sirandrish #91 üzenetére

    Amíg tudnak szaladni addig át akarnak futni rajta, ha leszakad a lábuk akkor ütni fogják.

  • I Am^^

    tag

    válasz Sirandrish #88 üzenetére

    Mi mindig vasbetonból csinálunk árkot, és abba ezeket a felupgradelt tüskéket. És általában a föld alatt építkezünk, természetesen azt is vasbetonból.

    |Számomra mindegy, hogy mit mondasz a hátam mögött. Hátul vagy és hátul is maradsz.

  • I Am^^

    tag

    válasz Sirandrish #95 üzenetére

    Ha "kiszagolnak" járásnál a kutyák leásnak. És bizony lejönnek:D

    |Számomra mindegy, hogy mit mondasz a hátam mögött. Hátul vagy és hátul is maradsz.

Új hozzászólás Aktív témák