Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Siffredi

    senior tag

    Sziasztok!

    Szeretnék segítséget kérni fejhallgató vásárlás ügyében. Arra gondoltam, hogy beruházok egyre, mivel bérházban lakok, és szeretnék késő este is filmet nézni, illetve játszani a hangerő levétele nélkül.

    A legnagyobb probléma az, hogy nem tudom, milyen tipusú fejhallgatót tudok csatlakoztatni az eszközeimhez. Filmet okostévén, dlna-n keresztül nézek, ritkán médialejátszón, játékot leggyakrabban xbox360-on, néha laptopon játszok. Van olyan fejhallgató, amit a fenti eszközökhöz lehet csatlakoztatni?

    Az alábbiakban megpróbálok az összefoglalós kérdésekre válaszolni:

    (1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?

    Lásd fent, játék és film egyaránt, zene minimális.

    (2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?

    Minél kevesebb :) Nem bánnám, ha kijönne 10 ezerből, de ajánlhattok 20 ezerig is.

    (3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?

    Igazából jobban örülnék vezeték nélkülinek, de ha vezetékes, akkor nem biztos, hogy elég a 2m a filmnézés miatt. Kb. 3,5m-ről nézek filmet.

    (4) Circumaural vagy supraaural?

    Circumaural, legyen zárt.

    (5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?

    Igazából mindegy, általában offline játszok, szóval nyugodtan lehet mikrofon nélküli.

    (6) Milyen hangzást vársz?

    Örülnék a virtuális térhangzásnak, csak a fentiek fényében (a csatlakoztatni kívánt eszközök miatt) nem tudom, mennyire megoldható a dolog.

    (7) Milyen csatlakozású legyen?

    Lásd eszközök, szerintem az határozza meg, nekem mindegy :)

    (8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?

    Laptopnak tuti integrált hangkártyája van, a TV LG LA690S, a konzol xbox360.

    (9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök? :)

    Nem számít.

    Köszönöm előre is a segítséget!

    Üdv!

  • Siffredi

    senior tag

    válasz DummyBoy #11801 üzenetére

    Szia!

    Olvastam a korábbi hozzászólásodat, meg is tetszett, amit írtál, és utánanéztem a Turtle Beach-eknek. Elég sok negatív vélemény van róla, sokan írják, hogy nem tartanak sokáig, elég hamar tönkremennek.

    Ennek ellenére lehet érdekelne a fülesed, feltéve, ha baráti áron válnál meg tőle. Gondolom igazán a külső egységgel lenne értelme, mert azzal tudnám csatlakoztatni a különböző eszközeimhez...

    Vagy, veszek egy hd2000-et (vagy a fentebb ajánlott fülest), és rákötöm a külső egységre, gondolom úgy is működne a dolog, igaz?
    Egyébként a tv-n van optikai kimenet...

  • Siffredi

    senior tag

    válasz DummyBoy #11803 üzenetére

    Még annyira lennék kíváncsi, hogy érdemes erőltetni ezt a virtuális térhangzás dolgot, vagy annyira nem nagy durranás? Mert ha nem, akkor veszek egy sima sztereo fejhallgatót, nem akarok feleslegesen pénzt kiadni...
    Bár szerintem filmeknél és játékoknál azért van létjogosultsága, nem?

Új hozzászólás Aktív témák