Új hozzászólás Aktív témák

  • LuiLui

    újonc

    Sziasztok!

    BOCS, hossszú lesz, de nem tudok mit csinálni :)
    Azt már régóta tudom, hogy van itt sok hozzáértő ember, így kérdésem/kérésem hozzájuk intézném.

    Eléggé speciális problémám leírása:

    3-4 perces .mov formátumú videóklippeket néznék ProRes codeccel. Amíg 4 - 7 GB egy fájl és 1080p, nincs baj.
    De szeretném, ha mennének a 4K ProRes movok is, bitrátájuk 600 - 1000 Mb/s, 24 és 25 FPS általában, 14 - 35 GB közötti egy 3-5 perces videó.
    (érdekesség, hogy a 4K mp4-ek 2-3 GB-is jók, de 4-5 GB-körül, illetve ha 5K mp4, nagy mérettel/bitrátával sem megy. akad, szanaszét)

    Jelenleg PC-ről lejátszva, HDMI-n át 4K TV-n nézem Daum PotPlayerrel a 1080p-seket, gond nincs (CPU 35 - 50% - on). 4K-nál maxon pörög, hang szaggat, kép megy, de elcsúszik (ha csak 9 GB körül van a 4K, akkor még jó. 12-13 után már nem). Egyedül rendszer-SSD-re átmásolva, onnan Quicktime Pro-val nézve megy többé kevésbé jól (ritkán akad, nem esik ki a szinkronból, de nem elég "smooth").
    Kis túlzással azt szeretném, ha le tudnám ezeket a fájlokat játszani, mintha csak egy másfél órás 15 GB-os bluray mkv 1080p rip lenne, olyan "tökéletességgel".

    Jelenlegi gépem (2015-ben vettem, tudom, régi, de amúgy meg tökéletes):
    QuadCore Intel(RM) i5-6500 CPU @ 3.20 GHz
    ASRock Z170 Gaming K6
    Intel(R) HD Graphics 530
    RAM: 8 GB
    Win 10 Pro 64bit

    (* volt már benne tesztelésre 2 x 8 GB RAM is, semmit nem javult, sőt)
    (* volt már benne erősebb videókari rakva: Gtx 1060 . Semmit sem javult.)

    Bármilyen megoldás érdekel:
    - Akár valami külső, felső kategóriás média player, amihez tudok csatlakoztatni 3.5"-os HDD-t, amit meg mondjuk HDMI-vel a 4K-tv-hez, úgyis TV-n nézném a klippeket. Van ilyen egyáltalán? ProRes codec miatt nehézkes gondolom.
    ezt néztem: Dune HD Max Vision 4K de megilyeszt a Dolby vision leírás, a TV-m meg nem Dolby vision kompatibilis, lévén: SAMSUNG - QE55Q70RATXXU 55" Smart 4K Ultra HD HDR QLED TV. Nehogy aztán meg az legyen a baj majd..

    - Tudom, vegyek Apple gépet, elvégre a ProRes az ő találmányuk, de nem ismerem, ráadásul tuti rohadt drága is lenne. Gondolom még egy alap példány is... de vajon menne az alap gépen egy 25 gb-os nagy 4k ProRes egyáltalán?

    - Nem kell gamer konfig, nem akarok ANNYIT költeni rá. Csak ésszerűen. Nem játszok, sosem, nem is fogok, sőt nem is akarom ezeket a 4K ProRes-eket szerkeszteni, vágni. Csak megszeretném nézni. Semmi több. viszont ettől még egy bizonyos fokú erős gépre lenne szükségem úgy érzem főleg CPU terén. De mennyire erős?.. És egyáltalán.. integrált videókari (mint most), v inkább + videókártya külön?..

    - Ha jól érzem, jelenlegi gépem továbbfejlesztésével nem jutnék el sehogysem a kívánt szintre. Kb mindenből új kéne ezért talán a mediaplayer opció kényelmesebb lenne, de kérdés hogy a "kodektámogatottsága" meddig él, frissíthető e , stb.


    Abban is benne lennék, hogy akinek van olyan gépe amiről úgy gondolja, hogy bírná gond nélkül ezt a minőséget, akkor teszek fel egy full videót, tesztelni és elküldöm PM-ben.
    Nyilván az lenne a cél, hogy a CPU ne egyen többet 40 %-nál 4K ProRes nézés mellett.. mert pár év és talán jönnek a 5-6K PRoResek....

    Bármilyen építő jellegű javaslatot szívesen fogadok.

  • arabus

    addikt

    válasz LuiLui #1 üzenetére

    Szia!
    Előre szólok nem konyitok sem apple sem semmilyen filmes cucchoz.
    Ha viszont ilyesmiről van szó:10 bit 4:2:2 ProRes .mov files akkor a procidban levő integrált grafikus rész ezt a formátumot nem támogatja már.Elvileg 10-ik gen intelig nem.
    AMD és Nvidia videokártyák sem ugyhogy azért nem ment a gtx1060-on sem.
    11.gen már támogatja de azt nem érdemes már venni.
    Marad a 12.gen felhozatal asztaliban vagy laptopban az iris Xe.
    Remélem tudtam kicsit segiteni merre keresgélj. :R

    Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

  • arabus

    addikt

    válasz arabus #2 üzenetére

    Közben ennyit találtam neked bár ez H265 támogatottság de valami ilyesmi gondod van neked is.

    Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

  • arabus

    addikt

    válasz arabus #3 üzenetére

    És azt hiszem végképp megfejtettem a gondod.
    Nem tudom a tv-d milyen tipus és mennyire régi.
    A lényeg abban lesz hogy a mostani lapodon valószinüleg Hdmi 2.0a kimenet van.
    High Definition Multimedia Interface, page 20, the maximum supported resolution is 4096x2160@60Hz at 24bpp and the Maximum DDI data rate is 5.94 Gbps.
    4096 * 2160 * 60Hz * 10bpc = 6.37 Gbps >> 5.94 Gbps (not enough bandwidth to support).
    4096 * 2160 * 60Hz * 8bpc = 5.31 Gbps << 5.94 Gbps (enough bandwidth to support).
    Tehát mindenképp kell a Hdmi 2.1 hozzá.
    Gép,tv,kábel szintjén.

    Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

  • zsid

    senior tag

    válasz LuiLui #1 üzenetére

    >>Jelenleg PC-ről lejátszva, HDMI-n át 4K TV-n nézem Daum PotPlayerrel a 1080p-seket, gond nincs (CPU 35 - 50% - on). 4K-nál maxon pörög, hang szaggat, kép megy, de elcsúszik<<

    A 4K az 4-szer annyi pixel, mint a 1080p, nem csoda hogy szaggat és elcsúszik.
    Nem áll rendelkezésedre semmilyen prores dekóder így mindent a proci számol és valszeg azért nem ment jobban GTX1060-nal sem, mert ahhoz sem volt semmilyen "codec" alapból az NVDEC pedig nem támogat prorest.

    Van már olyan dekóder ami képes CUDA-val számoltatni processzor helyett és ez valszeg megoldaná a problémádat ( persze egy nvidia kártyával ):
    [link]

    <tRucKdriFteR>

  • LuiLui

    újonc

    válasz arabus #4 üzenetére

    hát nagyon szépen köszönöm, a többieknek is!
    Neked sikerült rávilágítanod a problémára. a TV-men 4 HDMI 2.0 port van, a gond az alaplap HDMI kimenetén van, ami sajnos csak 1.4-es. Erre rájön a maxon pörgő CPU, és a brutális bitráta. Nem kell meglepődni, hogy nem megy (jól)..

    zsid: Ha jól értem, akkor azt a CUDA decodert ki sem fogom tudni próbálni mert nem nvidia kártyám van.. kár..

    Cortex V5 free : eskü keresgéltem, mi az, de semmi értelmeset nem találtam. :U

Új hozzászólás Aktív témák