Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ozzy711

    őstag

    válasz Tomix24 #900 üzenetére

    Természetesen hardverileg minden rendben van. Gyári Blu ray 3D-t nem kívánok lejátszani :B .
    A többivel vitatkoznék. Egyrészt a 3D hatás tökéletesen ugyanaz, ( ezt olyan mondta aki látta pl. a moziban ugyanazt a filmet ) a felbontás már más tészta.
    Az Avatart megnéztem half ( 1920x1080 ) 3d-ben ( egyébként átlag usernek szerintem tökéletes ), de a kisördög nem hagyott és megszereztem full-ban 1920x2160-ban. Na tényleg van különbség, de a tárolással ( bazi nagy :Y ) lehetnek gondok, így csak néhány kiemelten jó film lesz ilyen formátumban. :K
    A térhatásról annyit, hogy pl. amikor a benszülöttek fájára kidobják a gránátokat, az egyik eltalált volna ha nem hajolok félre! :D

    Itt egy screen: ( csak az a gond, hogy val.szeg a 2160p miatt nem megy a DXVA, így izzad a proci rendesen )

    [ Szerkesztve ]

  • bodva

    aktív tag

    válasz Tomix24 #900 üzenetére

    Kicsit leírom már itt is, hogy mi az 1.3-as és mi az 1.4-es HDMI közti különbség.

    Konkrétan ha őszinték akarunk lenni, akkor semmi. Nincs különbség a kötésben sem (maximum annyi, hogy az ethernet rész be van-e drótózva).

    Ha akarom, akkor a fullSBS 3D-t is kitolom az 1.3-as HDMI kábelen. Viszont e mellé már HD hangot nem tudnék szállítani, mert kicsi lenne a keresztmetszet.

    Tehát jó esetben ha jó az erősítőd, akkor a Dolby HD és DTS HD hangokat átalakítja sima Dolby és DTS hangokká, hogy ne okozzon problémát a sávszél.

    Tehát amit figyelni kell, az inkább az, hogy az adott kábel milyen minőségű.
    Az aranyozás se csapjon be senkit. Az csak arra jó, hogy nem korrodálódik olyan könnyen a csatlakozó.

Új hozzászólás Aktív témák