Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarthSun

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz SunMount3r #11163 üzenetére

    Ezt sem tudtam így pontosan. Anno mikor csereérett lett a korai LCD tévém, 3D- sre akartam váltani, de szépen eltűntek. Én a filmek miatt, de manapság már azok is csak a moziba jönnek 3D- ben...asszem.

  • Mörszi22

    friss újonc

    válasz SunMount3r #11163 üzenetére

    Sajnos a technológia soha sem volt kész és teljes értékű. A kijelző technológia csúcsát súrolgatta. Egyszerűen az LCD-ből nem tudnak olyan gyors és pontos válaszidőt kipréselni, ami a tökéletes képalkotáshoz szükséges lenne. A kijelző lomhasága okozza a sztereo átmosódás miatti szellemképességet és a jobb-bal kapcsolgatása közben keletkező vibrálást. Ebbe beleértve a szemüveget is, mert az is egy lcd kijelző, ami a szem kitakargatását végzi, szinkronban a tv-vel. Csakhogy nincs tökéletes szinkron.
    Tehát annak idején dobtak egy csontot, mert bíztak az LCD technológia fejlődésében.
    Nem segített az emberek hosszabb távú reakciója sem. Sokaknál fizikai reakciókat vállthat ki az önkénytelen zoomolás, vagy a vibráció,....
    Sokak, akik 3D tv-t vettek, a beépített demo videókat meg nézték. Hú de jó,...... de be nem ruháztak, hogy a többi komponensük is 3D képes legyen. Avagy aztán soha sem használták.

    Az utolsó szöget a 4K bevezetése verte be a 3D koporsójába. A 4K még lassab kijelzőket eredményezett, itt már hatalmas lett a különbség 4K és a 3D vetített képei között. Ezt nem vállalták be a gyártók, inkább tobták a technológiát.

    Ígéretes, ha a nanoled tecnológiát sikerül (rendesen) létrehozni. A nanoled kijelzőket meg tudják csinálni, de a ledek egymástól elszeparált kivezérlése okoz gondot jelenleg a gyártóknak.

Új hozzászólás Aktív témák