Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szagnes69

    aktív tag

    válasz goyo206 #320 üzenetére

    Kedves Goyo206! Láttam a feltett kérdésedet, de csak egy átlag felhasználó vagyok, nem mernék állást foglalni, hogy melyiket vedd meg, mert nem ismerem a Samsung tévéket, sem az LG-ket behatóan. Nekünk egy SONY KDL-40EX721-es tévénk van, ami azt hiszem, hogy csak a képernyő méretében, energiafogyasztásban, illetve abban tér el, hogy a miénk wifis. Mi nagyon szeretjük, de tudni kell róla, hogy kevés fájlformátumot támogat, ezért mi vettünk egy médialejátszót is hozzá (HDI DUNE TV101), ezzel együtt tökéletes. (+35000 Ft) Több Sony termékünk van, és nagyon megbízhatónak tartjuk őket. Mi emiatt is döntöttünk emellett a tévé mellett. Ha nem kapsz érdemleges választ mástól, akkor azt javaslom, hogy feltétlenül nézd meg boltban a termékeket, hogy milyen a képük, bár ez sem mérvadó, mert jártunk olyan boltban, ahol a Samsung-ok blurayről kaptak anyagot, a másikon meg analóg csatornákat lehetett nézni, de volt olyan bolt is, ahol egységes anyagot kaptak, ott lehetett összehasonlítást végezni. A Sony tévénken néhol tapasztalható áthallás, általában sötétebb szürke részeknél, nagyon sokszor meg egyáltalán nincsen. Több internetről letöltött demo anyagnál, amit az áruházakban vetítenek ,a Sonynál sem látszott áthallás, ami azt jelenti, hogy lehet, hogy a másiknak is van, csak ezek a demók jól vannak elkészítve. Én a vásárlás előtt sok-sok fórumot végigolvastam, melyik mennyire hibásodik, mik a tapasztalatok, de tudom, hogy ez sok idő.
    A Sonyról van egy leírás az alábbi oldalon, bár angol nyelvű, de a google chromom le tudja fordítani, itt több másik televízió tesztjeiről is olvashatsz.
    http://www.digitalversus.com/tv-television/sony-bravia-kdl-55ex723-p10615/test.html
    (Az 55EX723-asnál van a részletes vizsgálat, a többi 32EX723-as is ugyanezt tudja, a magyar 720-asnak az angol 723-as felel meg!)
    Még van egy másik fórum, ahol esetleg feltehetnéd a kérdésedet az alábbi linken:
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1116568841&order=reverse&index=1
    Talán itt válaszolnak olyanok, akik valóban össze tudják hasonlítani ezeket a tévéket, mondom és csak a miénket ismerem. :)

  • szagnes69

    aktív tag

    válasz goyo206 #322 üzenetére

    A szemüvegek ára valóban borsos, nekünk is kellett még venni kettőt (4 tagú a család), kettőt kaptunk ajándékba. Ha jól emlékszem 20000 Ft darabja. A 3D-t nem napi szinten használjuk. Bár a tévé tudja a 2D-3D konvertálást, azért nem ugyanaz, mint a 3D-s filmek esetében, így csak ritkán használjuk. Vannak mkv-s 3D-s filmjeink azt nézegetjük, a Sony-nak vannak 3D-s internetes videói, amelyek bővülgetnek, ezek videóklippek, filmelőzetesek, rövid természetfilmek, sportösszefoglalók, stb. Most úgy 70 körüli a számuk, karácsonykor, amikor vettük a tévét, akkor úgy 30-40 körüli volt a számuk, azóta kétszer bővítettek. Mondjuk én szeretek egy filmet többször is végignézni, ezért nem zavar az egyelőre kevés anyag. :) Alapvetően mi szerettük volna, hogy 3D-s is legyen a tévé. Így is indultunk el vásárolni. Moziban nézegettünk ilyen filmeket, nagyon megtetszettek, és mivel ritkán jutunk el moziba, úgy gondoltuk, hogy az új tévénk ilyen lesz. Ez az első lapos tévénk, ezért sincs nagy összehasonlítási alapunk, el is vagyunk varázsolva tőle, mert látjuk, hogy mi az a fullhd. :) Sokáig nem tudtam a film cselekményét nézni, mert a tévé színei kötötték le a figyelmemet, a háttér, a tájak. :) Furcsa utána a hagyományos tévénket nézni. Egyébként karácsonykor vettük, adventi akció keretében 200000 Ft-ért. Összességében elég húzos lett az ára, de ebben tényleg benne van, hogy az eddigi Sony termékeink nagyon jól szuperálnak. Remélem ezzel a tévével is így lesz. Lehet, hogy lehetett volna jobb ár/érték arányú tévét venni, ezért is mondtam, hogy nagyon nincs rálátásom a tévékre.

  • szagnes69

    aktív tag

    válasz goyo206 #326 üzenetére

    Nagyon szívesen! :) A Pana tévéket sem ismerem részletesen, csak az MM-ben láttam belőlük néhányat, nagyon szép képük van, de szemüveget nem tudtak adni, hogy kipróbáljuk. :( Egyébként sokan dicsérik a fórumokon.
    Sikeres puhítgatást :) és vásárlást kívánok Neked! :)

  • szagnes69

    aktív tag

    Üdv Mindenkinek! Az oldalon többször előfordult, hogy a Sony KDL-42W650, amire a Sony honlapján az van feltüntetve, hogy Motionflow XR 200 Hz-es az valójában 50 Hz-es. A mi tévénk Sony KDL-40EX721-es, egy régebbi modell, ami szintén Motionflow 200 Hz-es, de én úgy tudtam, hogy valójában 100 Hz-es a tévénk. Ezek szerint lehet, hogy nem 100 Hz-es, hanem 50 Hz-es valójában? Nálam most már teljes a képzavar. :).

  • szagnes69

    aktív tag

    válasz krx21 #4283 üzenetére

    Van Motionflow opció, amit állítani lehet: tiszta, tiszta plusz stb. :) Köszönöm a válaszodat! Megnyugtattál! :)

Új hozzászólás Aktív témák