Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kinéztem az Edifier C2XD-t. Azért ezt, mert az Edifier-kről jókat olvastam, ezen meg van optikai bemenet, és akkor végre nem kéne szenvedni a kábelekkel. Asus Xonar D1 a hangkártyám. Viszont nézem, hogy ezt szinte sehol sem lehet kapni, csak valami Bluechipnél, amiről életemben nem hallottam. Tavaly leveleztem a PC Gear-es csókával, szimpatikus volt, de akkor még nem volt neki ez a modell. Mostanra meg felszívódott a PC Gear, mintha sohasem létezett volna.

    Mit tudtok nekem mondani, megvegyem a Bluchipnél ezt a cuccot? Esetleg mit ajánlanátok helyette? 2.1-est szeretnék, gép mellé, legyen rajta fejhallgató kimenet, és ami a legfontosabb, ne legyen alapzaja, zúgása, mert attól sikítófrászt kapok. Anno egy Creative hulladékot amiatt kellett visszavinnem a boltba. Most egy 5.1-es Altec Lansing van, de ez már vagy 10 éves, meg nem is kell nekem már ide 5.1-es, ezt el fogom ajándékozni rokonnak.

    Korábban vettem faternak Logitech Z323-ast, attól nem vagyok elájulva.

    [ Szerkesztve ]

    The Amiga, Born a Champion

  • válasz zsocy #20639 üzenetére

    Nem tudom, hogy egy 2.0 rendszer tud-e elég mélyet adni ilyen kis teljesítménynél?

    Zenehallgatásra van 2.0-s rendszerem, egy felújított Preludium hangfalpár, az a TV mellett van, meg ott az erősítőm, ha filmet nézek vagy zenét hallgatok. Most viszont a számítógép mellé szeretnék hangszórót, ami fizikailag máshol van. Nincs is túl sok helyem, az ilyen kisebb méretű hangszórók férnek el rendesen az asztalon. Meg itt inkább csak gépezés közbeni zenehallgatás lenne, tehát nem audiófil célú. Néha egy kis filmnézés, Far Cry 3 meg Battlefield közben dörögjön a gépfegyver. És jó legyen a fejhallgató erősítő része, mert esténként sajnos csak azt tudom használni, mert alszik a gyerek.

    HUAFBANDITA: Legyen mondjuk annyi a keret, amennyibe ez az Edifier kerülne, 43e Ft. De nyilván minél kevesebb, annál boldogabb vagyok. Te mit használsz?

    The Amiga, Born a Champion

  • Megjött az Edifier 330D. Tegnap este összeraktam, kicsit hallgattam. Első körben optikán kötöttem rá az alaplapi hangkártyára. Nagyon ideges lettem, olyan szinten volt rossz a hangminősége. Elkezdtem átkozódni, hogy minek ajándékoztam el a 7-8 éves 5.1-es Altec Lansing szettemet, mert az megette reggelire. Aztán gondoltam egyet, és átkötöttem a Xonar D1-re analógon. Na, mindjárt más lett! ;) Még csak másfél órát hallgattam, azt is elég halkan a gyerek miatt, de nagyon kellemes hangja van!

    Tudom-tudom, ha úgysem használom a digitálisat, akkor vehettem volna a C3-ast is ugyanennyiért. Csak nekem az több szempontból jobban6 tetszik ez a 330-as. Kisebb a két hangfal, jobban elfér az íróasztalon, be tudom tolni a monitor mögé, illetve nekem jobban bejön ez a sima vezetékes hangerőszabályzó sztori. Egyrészről nincs különálló erősítő része, amit szintén problémás lenne elhelyeznem az asztalon, illetve távirányítóra sincs szükségem, mert sohasem használom. (Nekem ez az asztali gépemre van kötve, ott ülök előtte.)

    A Bluechipnél vettem a fekete változatot, 56 ezer forintért. Valaki itt javasolta korábban, hogy írjak a Basysnek, mint importőrnek, tőlük olcsóbban be lehetne szerezni. Írtam is nekik, de nem foglalkoztak vele. Úgyhogy maradt ez a Bluechip.

    [ Szerkesztve ]

    The Amiga, Born a Champion

  • Sziasztok, korábban volt Altec Lansing, Edifier és Logitech cuccom, mind 2.1-es. Most úgy gondoltam beadom a derekamat és veszek egy 2.0-sat. A boltban, ahonnét éppen rendeltem más cuccokat is, láttam a Creative T20-at, ebben a topikban és árukeresőn is jókat írtak róla. Megvettem. Bár ne tettem volna! Egyszerűen annyira sok benne a mély hang, hogy hallgathatatlan. Ha teljesen leveszem minimumra a basszust, akkor még zenére elmegy, de játszani például alkalmatlan, minden kicsit mélyebb hang kiemelkedik. A lépések hangja olyan, mintha valaki mellettem kopogna az asztalon. A beszédhang is torz a túl sok mély miatt. Nem is értem, az én fülem ennyire más? Hogy dicsérhetik ezt ennyien? Vagy a sok 2.1-es rendszer után elszoktam attól, hogy a mély hang közvetlenül a monitor mellett lévő hangszóróból jön, és nem a lábam mellől a mélyládából?

    Egyébként ha olyan zene szól, amiben nem domináns a mély, akkor tényleg relatív szép hangja van, nem vitatom. És vannak jó tulajdonságai is, például nekem nagyon tetszik, hogy 10 vagy 15 perc után magától kikapcsol, és a led is kialszik. Kvázi nem kell hozzányúlni sohasem. De sajnos a mély hang problémás mivolta miatt mindenképpen elállok a vásárlástól, csak még nem tudom mi legyen.

    Merjek még egyszer 2.0-sat venni, s ha igen milyet? Edifier-n gondolkodom, van itt jó pár ajánlott, de most már kicsit bizonytalan vagyok, hogy egyáltalán jó-e nekem a 2.0-s rendszer, mivel ilyenkor direktben jön a mély hang fülmagasságban fél méterről. No meg az Edifier márkában kissé csalódtam is, a kettővel ezelőtti Edifier S330D a garancia lejárta után néhány hónappal tönkrement, mindezt 56 ezer forintért. Ettől függetlenül nem zárkózom el, látom, hogy most emagon egy csomó típusa akciós.

    Szóval ha valakinek lenne ötlete, hogy ilyen problémás esetben milyen 2.0-s rendszer lehet esetleg jó, lehetőség szerint pár tízezer forintnál nem drágábban, annak nagyon örülnék! Csak a gép mellett használom játszani, youtube videót nézni, este (!) zenét hallgatni halkan. (A minőségi filmnézésre és zenehallgatásra a tévé mellett a nappaliban van külön erősítőm nagy hangfalakkal.) A számítógépasztalon túl sok helyem nincs, ennél a Creative T20-nál sokkal nagyobb nem fér el.

    Ha nincs jó ötlet, akkor inkább megveszem a Logitech Z533-at, ami tudom nem egy nagy hifi minőség, de legalább úgy állítom be a mély hangot a szubládán lévő potméterrel, ahogy akarom.

    [ Szerkesztve ]

    The Amiga, Born a Champion

  • válasz keménygödör #55051 üzenetére

    Fú, nagyon jónak tűnik mindkettő, és árban is rendben vannak! Sajnos a BX3-ról nem találtam semmit, sem ezen a fórumon sem az árukeresőn. Az mondjuk annyiból jobb lenne nekem, hogy a jobb oldali hangfalon van a hangerő, ami nekem praktikusabb. De az Eris is szimpatikus. Néhányan panaszkodnak, hogy kevés a mély, hehe, az nekem csak jó hír. :)

    Érdekes, hogy ezek teljesen más típusú, zenére specializálódott boltokban kaphatóak. Gyakorlatilag nincs is átfedés azokkal a boltokkal, ahol eddig néztem hangfalakat. Gondolom átléptünk a kommerszből az eggyel jobb kategóriába. (Persze illúzióim nincsenek, ennyi pénzért nincsen csoda. De nekem annyira nagy igényeim a PC mellett ülve nincsenek is, csak viszonylag fájdalommentes zenehallgatás, zavaró mély és magas hangok nélkül.)

    The Amiga, Born a Champion

  • válasz joe979 #55052 üzenetére

    Pedig lezso6 is írta, többször is. Csak sajnos a vétel előtt az ő hozzászólásáig már nem jutottam el, mert csak az elejétől olvastam el néhányat.

    Amúgy ha neked 10 éve van meg, akkor az gondolom még az 1-es változat, most meg már 2-es változat van. Szóval lehet, hogy nem is teljesen egyformák.

    The Amiga, Born a Champion

  • válasz Moleman #55055 üzenetére

    Ez egyszerű de nagyszerű ötlet, ezt is köszönöm!

    tibbike01 által generált diskurzusra hivatkozva valóban nem változik meg a tér, csak felcserélődik a jobb és baloldal. De például Jean-Michel Jarre sokszor szeret játszani a sztereóval, és ha valaki már annyiszor hallgatta meg a lemezeit mint én, akkor biztosan megzavarodik, ha ami eddig balról jött, az most jobbról jön. :) Szóval nekem tetszik Moleman javaslata, valószínűleg így fogok csinálni.

    The Amiga, Born a Champion

  • válasz keménygödör #55051 üzenetére

    Megvettem az Eris E3.5-öt. Pár napja már hallgatom, köszönöm a tippet. Lényegesen jobb számomra, mint a Creative T20. Nem csak a mélye miatt, de a hangja is szebb. Természetesen nem olyan, mint egy lényegesen drágább és nagyobb hangfalpár egy komoly erősítővel, de PC mellé több, mint elég. A hangszínszabályzókhoz nem is kellett nyúlni, jó nekem ahogy van.

    Moleman javaslata alapján megcseréltem az RCA bemenetet és a hangfalakat is, így a hangerőszabályzós darab kerülhetett a jobb oldalra.

    The Amiga, Born a Champion

  • válasz Jimmy8 #55192 üzenetére

    Ízlések és pofonok. Számomra az első nap végére már nyilvánvalóvá vált, hogy vissza kell küldenem. Azért az nem normális, hogy amikor a gyerekem játszott valami játékkal, akkor én a karakterének a lépéshangjaira egy szobával arrébb azt hittem, hogy az asztalon kopog. Se előtte se utána nem tapasztaltam ezt. Egyszerűen a T20 mély hangja rossz, eltúlzott, legalábbis nekem. És úgy volt ilyen, hogy az első bekapcsolás után 2 perccel már minimumra húztam a bass-t. Zene még csak-csak hallgatható volt, de a beszédhang nagyon rossz volt. Nem tudtam egy youtube videót megnézni, amiben beszéltek, annyira idegesített, fejhallgatót kellett használnom. Talán ha nem lenne rajta bass-reflex nyílás, jobb konstrukció lenne.

    The Amiga, Born a Champion

Új hozzászólás Aktív témák