Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ndruu

    MODERÁTOR

    válasz Whiskys #1740 üzenetére

    Nem csoda, hogy zörög.
    Egy 13cm-es hangszórótól sokan elvárják, hogy szétüsse a ház falát. Ám a Creative ezen árkategóriájú termékei ezt nem tudják.
    Sokan szénné hajtják a mélynyomót (sajnos tervezésből adódóan hiba). Feles hangerőnél (5-ös) a Sub hangerejét feles alá kell venni (kb. 1/4-re, vagy az alá), így elkerülhető a kárododás.
    Egyébként "zörgés" alatt mit értesz? Kicsit csörög és műanyagos hangja van?
    Ha igen, akkor valószínűleg a reflex csövön kiáramló levegő rezgeti meg a reflex csövet.
    (P380 tapasztalatai alapján beszélek)

    Megpróbálhatod kicseréltetni, de sztem ez nem hiba, ez csak amolyan alsó árkategóriás "el_kell_fogadni_hogy_ilyen" hiba... Ha csínyján bánik az ember a mély hangerejével, akkor nem fog szenvedni a sub (nem akarja majd kilehelni a lelkét), és egy egész elfogadható hangképet kaphat.

    Basszus tesztekkel kideríthető, hogy esetleg nem-e a mélynyomó hibája (tekercs foszlás).
    30Hz-től 150/200Hz-ig érdemes próbálkozni (valahol ott vált a hangváltó).

    Szaki nem vagyok, de mint írtam, volt szerencsém P380-hoz. Jó cucc, de vigyázni kell rá.

    Alacsony hangerőn (3-as, max. 4-es) lehet feljebb is tekerni a mély szabályzóját, de szerintem néha felesleges, akkor már csak erőlködik.

    Harrrr!!!!

  • Ndruu

    MODERÁTOR

    válasz Whiskys #1742 üzenetére

    Ha szétkapnád, elúszna a gari, a reflexcső méretbeli változása pedig elhagnolná a mélyládát. A rezonancia frekvencia elmászna, és nem szólna többé úgy, ahogy kell.
    Ergo nem szabad szétszedni...:(
    Sajna ilyen, de szépen használva tűrhető a hangja.
    A problémára egyébként van megoldás, csak ahhoz szét kellene szedni a cuccot.
    Holnap mondok többet is (azaz ma...).

    Harrrr!!!!

  • Ndruu

    MODERÁTOR

    válasz Whiskys #1749 üzenetére

    Mindkettő ideiglenes megoldás. Egyikkel sem károsodik a cucc.

    1. A reflexcsövön ha benyúl az ember egy vagy két ujjal és a belső végén kicsit nyomni kezdi felfelé vagy oldalra, akkor a zörgés gyengül vagy megszűnik (csak addig, amíg ott tartod az ujjad... ergo nem jó megoldás)
    Ja és nem kell ám másra gondolni;]

    2. A reflexnyílás elé valami nehéz tárgyat kell helyezni. Nem közvetlenül (nem szabad elzárni a levegő útját!), mert az káros, hagyni kell legalább 2-3cm-nyi helyet a tárgy és a nyílás között.
    Ha fal mellett van a mélynyomó, akkor a reflexnyílást a fal felé kell fordítani és hagyni kell a kettő között távolságot (legalább annyit, amennyit írtam). Ki kell kísérletezni, hogy hogy megfelelő.

    Nekem a második megoldás bevált annak idején, és nem is károsodott a rendszer.
    Próba cseresznye...

    Harrrr!!!!

Új hozzászólás Aktív témák