Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PuMbA

    titán

    válasz deathtania #8343 üzenetére

    "mivel így tényleg a közép és magas hangok fent szólalnak meg a szateliteken, a mélyek pedig egy külön mélynyomón, amitől szerintem sokkal sokkal szebb lesz az összhatás."

    Szerintem meg rosszabb lesz az összhatás, mert pl. az Edifier kis szatelitjei sem mennek lejjebb 130-140Hz-nél. Ez alatt még lehet érzékelni a hangok irányát és pl. egy Hotel Californiában a tamok hangját (~90Hz is van bennük) és terét ez valamennyire rontja.

    [ Szerkesztve ]

  • AMDFan

    addikt

    válasz deathtania #8343 üzenetére

    Pár dologban szerintem eléggé tévedésben élsz :)

    "mélyládától szenvedélyes lesz a zene"

    A mélyládától nem lesz semmi szenvedélyes. Akinek ettől szenvedélyes a zene az már régen vakvágányon van. Normális rendszerben esetenként meg sem tudod mondani hogy most éppen szól-e a mélyláda vagy sem.

    "két kétutas házilag összerakott 90/150Wos hanszórós hangfalat + sony erőlködőt cseréltem le a mostani 2.1emre"

    Ez nem biztos, hogy a mostani 2.1-edet dícséri :) A lényeg az, hogy nem a Wattoktól fog élvezhetően zenélni egy hangfal.

    A legnagyobb probléma a PC-s 2.1-ekkel az, hogy a mélynyomó ezekben nem klasszikus mélynyomó. Az egyik probléma az, hogy megszólaltatják a bőven 100Hz feletti hangokat is. Ezért rombolja nagyon a teret. Ugyanis ha te sztereóban hallgatsz egy zenét, akkor elvileg a sztereó térnek meg kellene jelennie valamilyen szinten, ami úgy áll össze, hogy a jobb és bal oldali hangszóróból érkező hangokat a füled meg tudja különböztetni. De ha ezek a hangok az egy darab mélynyomóból érkeznek akkor miről beszélünk? A másik probléma az, hogy mivel mélyre vannak hangolva, ezért nem szólaltatják meg normálisan a középhangokat. Esetenként a beszédhang is a mélynyomóból érkezik ami aztán ad az élvezeteknek :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák