Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Molydeus

    őstag

    válasz xmad #59906 üzenetére

    Némileg érintve a témát, kérdeznék:
    Eris 5XT-ket kötöttem nemrégiben a meglévő fejes láncomra. Két forrásról használom a láncot:
    - Egy kifejezetten zenehallgatásra összerakott Raspberry Pi4 USB bemeneten, lineáris tápon.
    - Egy teljesen átlagos PC, ami egy USB Bridge-en keresztül éri el a DAC optikai bemenetét. Koax is opció, de még nem próbáltam. A bridge CCDH-575-ökkel újraórázza a bemenő USB jelet és galvanikusan leválasztja a PC-ről, szintén lineáris tápról megy.
    A DAC és a rajta lévő fejes erősítő unbalanced. A monitorok az erősítő preamp RCA kimenetére vannak kötve, ezen megy a hangerőszabályozás is.
    A probléma az, hogy monitorokon a PC-s ágon jól hallható valami valami cicergő zaj a középtartományban (vagy legalábbis ott feltűnő), aminek a másik ágon és a fejeseknél semmi nyoma. Alapterhelésen is jelentkezik és nem függ az egérmozgástól sem.
    A PC UPS-en keresztül kapja az áramot, ami ugyanarra fesz. védett elosztóra van kötve, mint amiről a lánc is működik. Ez sajnos egy adottság, messze van a legközelebbi fali csatlakozó és ha egy másik hosszabbítóval hozok áramot a láncnak, akkor is ugyanazon a körön lesznek. Abban biztos vagyok, hogy nem a DAC és az AMP illetve az ezekkel közös föld a gond, mert az RPi-s ágon semmi jele a zajnak. Ugyanezen okból nem gondolnám, hogy a single-ended RCA bekötéssel lenne a gond.
    Nem teljesen értem, hogy ha fejeskimentről hallgatom a PC-t, akkor miért nem hallható a zaj.
    Lehetséges, hogy az APC elosztó a hunyó?
    Holnap ideiglenes áthúzok egy hosszabbítót a monitoroknak egy másik fali aljaztból és úgy is kipróbálom.
    Van esetleg más ötlet?

    Előre is köszönöm,
    M.

Új hozzászólás Aktív témák