Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz capulet75 #55424 üzenetére

    Egyáltalán nem baj ha lelóg. Az IN-8 biztosan jó, de az úgy néz ki nem teljesítményben vagy mélyben, hanem inkább hangminőségre jobb az IN-5-nél. Mert amúgy a 8" minőségre (jellemzően a középtartományban) visszalépés szokott lenni a kisebb modellektől, viszont hangerőben, teljesítményben meg jelentős előrelépés.

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • andrasth

    tag

    válasz capulet75 #55424 üzenetére

    Picit belekotnenyeleskednék, mert épp aktuális a téma nekem is:) Nem baj, ha lelóg, csak legyen elég stabil az állvány és valamennyire el legyen csatolva tőle a monitor, hogy ne adja át a rezonanciákat. A legjobb az lenne, ha semmi rezonancia nem jutna le az állványra ás arról az aljzatra, amin áll. Nekem egy 250x250 mm-es felső lemezű állványon van egy 250x320-as alapterületű Esi Unik 08+, tehát előre-hátra lelóg 3-4 centit róla a monitor. A monitort öntapadós polifoam-szerű, max 2 mm vastag habszivacs tábla csatolja el több-kevesebb sikerrel az állványtól, ezt szerintem érdemes valami vastagabbra cserélni, most kísérletezem különféle sűrűségű anyagokkal. Engem inkább az zavart, hogy mondjuk egy betonstabil, masszív hifi hangdoboz állványhoz képest a teleszkópos monitorállványom 70 cm magasra beállítva elég instabil, ezért utólag barkácsmódszerekkel próbáltam merevebbé tenni a szerkezetet, plusz az alsó alaplemezét beton térkővel súlyoztam:) Ja, meg az oszlopot feltöltöttem kvarchomokkal.
    Sajnos így is precízebb hangot kapok a hifi állványon, de nem egetverő a különbség.
    Lehet az sem lenne hülyeség, ha a felső tálcát egy méretre szabott 3 centis beton járdalapra cserélném, az kb 8-10 kiló plusz tömeg lenne, amit még simán elbír az állvány és a beton elég jó lenne erre a célra. Arra tüskével a monitor és szerintem kész is. De az is egy út, hogy beton kerítésblokkból épít az ember állványt, csak nem túl esztétikus:)

Új hozzászólás Aktív témák