Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz Degeczi #45213 üzenetére

    Most láttam, hogy téma (volt). Szerintem a kérdés az, hogy mi van a Fiio esetén, ha DTS, vagy DD hangsávos a videó. Lekeveri e ezeket rendesen a TV PCM-re, tehát lesz e legalább sztereó hang?

    Nézegetem én is, van amelyik tudja a DD-t és DTS-t is dekódolni, lehet passthrough küldeni rá ezeket is. Van olyan ami később 5.1-re is jó lenne. Ettől félek, mert csak 2.1-re lekeverést tud és mivel külön kimenet van a SW-nek, ezért nem tudom, hogy sima sztereó hangfalra kötve nem e buknám pl. a mélyeket.?! Van ilyen is, sima 2.0-ás lekeveréssel, de itt a hangerő állítóra panaszkodnak és hogy állítólag digitálisan állítja, ami nem túl jó, ha jól gondolom, mert rontja a hangminőséget (másik Topic-ban ezt írták, de ebben én nem vagyok olyan biztos). Ezen a páron kívül még nem találtam hasonlóakat.

    Én egy média Box-ra kötném, de nem ragaszkodok hozzá, hogy DAC végezze a DD és DTS dekódolást, hanem (ha működne), akkor a Box már LPCM-ben küldené ki rá sztereóban (ez az amit nem tudok biztosan). Ebben az esetben lehet nekem is jobb lenne egy olyan Fiio?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák