Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CsigaGyilkos

    aktív tag

    válasz psyho85 #26739 üzenetére

    Így van, valószínű több idő is kéne, hogy megszokjam és utána más lenne, de hangerő az kell, mert nem csak zenehallgatásra kell a hangfal.
    Itt még megjegyezném, hogy Fater 4.1, vagy 4.0 Technics hangfala (hifi) nagyon magas minőséget képviselt. Több százezerbe került és ha beleveszem, hogy az a 90-es években volt (amikor a pénz még ért is valamit), akkor az egy minőségi hangszettnek számíthatott. Mondjuk én jó rég csak a sajátomon hallgatok zenét.

    Jó fülem van, ez abból is kikövetkeztető, hogy azonnal érzem a változást pl.: ha más irányból hallgattam a hangfalból áramló zenét. Az 1m után nem hallom a hangfalat az túlzás, inkább azt mondom, hogy másképp szól. Sajnos nem volt hosszabb lehetőségem ott próbálgatni, pedig egy-két számot még szívesen megnéztem volna.

    "Szerintem nem a feltétlen csak a hangnyomással van a baj, inkább az, hogy megszoktad, hogy az 5.1 teríti az egész szobára a zenét."
    Biztos, hogy ez lehet a gond, mert az 5.1-gyel, ha 5 méterrel odébb állok, jó valamivel érzem, hogy halkabban szól, de kb. ugyanazt hallom.

    A 2.0 rendszerben ahogy Te is fogalmaztad: "létrehozol egy egyenlő szárú háromszöget, ahol két csúcson a két hangfal a harmadikban pedig te (a klasszikus lehallgatási háromszög), feléd fordítva a hangfalakat, akkor nyilván csak a sweet spotban szól jól, akkor érzékelhető rendesen a tér, magasak, stb." Igen ezt magyarázta az eladó is, ezt biztosan így történik, mert tapasztaltam. Na ez az amit én nem tudtam és gyakorlatban még inkább el sem tudtam képzelni. :B Mondjuk ezt valóban nehéz leírni és elképzelni az olvasónak, inkább csak tapasztalni lehet.

    Végül köszönöm az ajánlást ([Soma01-nek is), mindenképp kifogom próbálni a Propide Pro5 MkII-t , az említett üzletben! :R Ja és egyáltalán nem voltál mogorva, még egyszer köszönöm a tippet! :R

    Visca el Barcelona!

Új hozzászólás Aktív témák