Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zed juron

    aktív tag

    válasz harry #11398 üzenetére

    Okay.

    Ennek ellenére ennél azért többre számítottam, és bocs ha a megadott linket nagy lózungnak tekintem.

    Ezzel az általános véleménnyel inkább ne is lenne a topik, meg bármilyen fórum létre is megkérdőjelezett. Tényleg, miért is akkor a topik?

    Az én egyszerű véleményem szerint – és még sokan osztják ezt - ugyanis 400.000 Ft alatt nemigen létezik normális 2.1-es hangrendszer, és márkának is minimum Adam vagy Genelec az ajánlott, ettől csak egzotikusabb nevek lehetnek az eltérőek felfelé. Én az Adam A7 monitorokat Sub10 mélynyomóval preferálom, mint aki szintén nem milliomos.

    Szóval ez a 10.000 Ft alatt vagy 20.000 Ft netén 40.000 Ft. ennek fényében ugyanilyen értelmetlenség – lásd link.

    Gagyi az egyik is meg a másik is.

    A hangjuk is vacak, tegnap a MM-ben hallgattam egy 60.000 Ft-os Geniust és egy 12.000 Ft-os Trustot: az egyik sz@r volt a másik nagyon sz@r volt, tehát mindkettő fájt. Bizony ebben a kategóriában pl. a Harmann Kardon is elég bénaság, legalábbis szerintem elég vacak a hangja.

    Mégis, ennek ellenére van úgy, hogy az ember egyszerű számítógépes dolgokra egyszerű és olcsó cuccokat akar venni, de méghozzá úgy, hogy nem akar sok pénzt rááldozni, és bár lehet hogy furcsa, mégis a kategórián belül a „jobbat” karja megvenni. A „jobb” szóban sok minden benne lehet: ár, hangminőség, építési minőség, esztétikum, tartósság.

    Tehát igenis van értelme annak hogy vannak ilyen gyártók és termékek, mert nem mindenki fog 400e-ért hangrendszert venni otthonra a vacak laptopjához, vagy asztali gépéhez online játékot játszani vagy netezni. Vagy akinek van jobb, az is vehet mellé egy rosszat, mert a TV-ben sem zavarja az embert hogy nem lineáris frekvenciamenetre törekedtek a tervezők.

    De van némi-nemű különbség a klf. gyártók klf. termékei között és én, mint aki a gagyiban nem vagyok jártas, kértem volna segítséget személyes tapasztalatra számítva.

    Pl. hogy Trust Tytan esetleg műszaki szerencsétlenség, mert elromlik, búg, füstjeleket ad, vagy bejön rajta minden előzetes csatlakoztatás nélkül a Kossuth Rádió.

    De az is jó, ha azt mondják mint ahogy mondják a népek a Genius Z323-ra illetve Philips hasonló árú termékére hogy nagyon jó ár értékű, etc.

    Szóval elnézést kérek a fenti hosszú szólamokért, de továbbra is várnék némi-nemű véleményt olyanoktól akinek esetleg van is, és esetleg össze is tudja már hasonlítani valamilyen alapon mással. Trust Tytan 2.1 amiről még mindig szó volna a 16.000 Ft-os árkategóriában.

    Én értékelném ;)

Új hozzászólás Aktív témák