Metro: Last Light bemutató

Túlélési útmutató 1

A Metro: Last Light egy FPS játék, melyben túlélésünk legfontosabb kellékei a különféle fegyverek lesznek, melyek között lesz a csendes gyilkolást lehetővé tevő késen és hangtompítós pisztolyoktól kezdve egészen a komoly tűzerőt képviselő automata fegyverekig szinte minden. A játék zseniális újítása az előző részhez képest, hogy bár rajtunk múlik, harcokban milyen módszerrel próbálkozunk, ám ezúttal kénytelenek leszünk mindkettőt alkalmazni.

Fegyvereinket felszerelhetjük különféle kiegészítőkkel, így növekszik azok pontossága, tűzereje, vehetünk rájuk hangtompítót, távcsövet és egyéb hasonló kütyüt. Habár összesen három különféle fegyver lehet nálunk egyszerre, ezeket bármikor lecserélhetjük talált vagy vásárolt darabra. Egy hangtompítós pisztoly, automata gépfegyver, valamint egy sörétes puska szerintem a leghatékonyabb összeállítás kezdetben, később találunk mesterlövészpuskát és egyéb komoly gyilkolóeszközt is. Érdemes úgy válogatni, hogy különféle lőszertípusokat használjanak, így nem veszik kárba a talált muníció.

A Metro: Last Light világában nincs készpénz, fizetőeszköznek a katonai szabványú lőszereket használják, melyeknek sokkal nagyobb hatásfokuk van, mint a normál lövedékeknek. Viszonylag sokat fogunk belőle találni, ám az ránk van bízva, hogy mire használjuk őket. Takarékoskodhatunk és vehetünk értük muníciót és egyéb eszközöket, de bele is tölthetjük őket automata fegyvereinkbe (Az újratöltés gombot kell hosszan nyomva tartani a váltáshoz), hogy a keményebb ellenfelekkel szemben esélyesebben vehessük fel a harcot. Akadnak még különféle aknák és bombák is, de ezeket én nem használtam, általában eladtam őket a kereskedőknél.

Tapasztalataim szerint nem érdemes sok mindent vásárolnunk üzletekben, hiszen az emberi ellenfelektől szinte minden fegyver beszerezhető, még akár kiegészítőkkel teljesen felszerelt darabok is. Ezenkívül a hullákról, szekrényekből, valamint különféle tárolókból is sok hasznos utánpótlás gyűjthető be, érdemes megvizsgálni a terepet, nem csak rohanni előre. Egészségünket gyógyító injekciókkal nyerhetjük vissza, melyeket sárga színű dobozokba csomagolva találhatunk. Életerőnk nincs kijelezve, ha lecsökken, bepirosodik a képernyő és megjelenik, hogy ideje lenne egy csomagot használnunk.

Nem minden esetben kifizetődő, ha Rambo módjára rontunk be egy szobába, ott mindenkit halomra lőve. Bár néha előfordul, hogy nem ússzuk meg lövöldözés nélkül, érdemesebb előtte megfelelően előkészíteni a terepet és csendben lopakodva annyi őrt elintézni, amennyit csak bírunk, mielőtt még megnyomnák a riasztót. Lehetőség szerint szereljünk fel egy pisztolyt hangtompítóval és távcsővel, vagy használjuk késünket, bár ehhez közelre kell lopódzkodnunk az áldozathoz. Túlélési stratégiánk fontos részét képezi a fényforrások hatástalanítása - vagy bekapcsolása -, valamint a lekuporodva, halkan történő lopakodás.

Mielőtt rátérnék ezekre, még egy utolsó jó tanács: ellenfeleink között akadnak ellenállóbb páncélzattal, valamint érzékeny pontokkal rendelkezők is, ezeknél érdemes kitapasztalni, hogy hová érdemes célozni. Emberek esetében egy fejlövés a leghatásosabb, még akik sisakot viselnek, azok sem élik túl a második találatot. A mutánsoknál már bonyolultabb a helyzet, akadnak olyanok, akik csak a hasukon sebezhetők, mások ellenálló részeikkel igyekeznek védeni érzékeny felületeiket. Egyesek érzékenyek a fényre, mások a hangra, ez nagyon megdobja a csaták hangulatát.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények