Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andrea.lois

    csendes tag

    Kedves Mindenki!
    Az elmúlt egy hétben olvasgattam ebben a topikban az írásaitokat. Sok érdekes dolgot tudtam meg, tapasztaltam...
    Ha nem haragszotok, csatlakoznék ehhez a "jól összeszokott" társasághoz! :-)
    Az én véleményem a vallásról...
    Ez a topik itt valóban vallás néven van jelen, tehát nem csak keresztény vallás, hanem minden egyéb.
    Úgy gondolom, mindenki jól meg van győződve a maga vallása területén. Mindenkinek megvan a maga elképzelése. Ha azt gondolom, bárkinek is lehet ugyanolyan a véleménye, mint nekem, tévedek. Hiszen a másik éppúgy mélyen meggyőződött azon a területen, mint én a magamén! Véleményeket cserélhetünk. A hiba ott van, ha a magam véleményét ráerőltetem másra. Ha belépek erőszakkal más magán szférájába.
    Alapvetően úgy gondolom, soha nem lehet csak nekem igazam. Ez nem jelenti azt, hogy nem vagyok elég erősen meggyőződött a magam vallásában, hanem azt, hogy jól tudom, nem lehetek tévedhetetlen, ahogy senki sem lehet az.
    Szeretek megismerni más vallásokat, közösségek, felekezetek felfogását, úgy szép a rét, ha színes virágokkal van tele... Ez nem befolyásolja azt, amit már én magam elértem.
    Attól, hogy meghallgatok mást, nem kell abban hinnem! De tisztelni lehet!
    Hát ennyit az alapelképzelésemről...
    Ti hogy gondoljátok?

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz tibi666 #9486 üzenetére

    Allah és a keresztény Isten Ábrahám korában még egy ugyanaz az Isten volt. Aztán Izsáknál és Ismaelnél, Jákobnál és Ézsaunál "szétvált" a Benne való hit. Idővel az arab hit más irányba tért, a kereszténység pedig a zsidó hit az egy Isten által leíratott Ószövetség beteljesedését követte az Újszövetségben. Nem szeretem ezt a megfogalmazást, de így a legtisztább talán...
    Minden vallás hisz valamiben, valakiben. Vagy a maga szemlélete általi Istenben, vagy egy régen élt emberben. Amiben, vagy akiben megtalálja a megnyugvását, amit keres. Nem tanulmányoztam a sok különböző hitet! :)
    A legáltalánosabb, hogy abban hisz az ember, amibe beleszületett, amiben felnőtt. De érheti az embert hatás más vallásból, amit abban a pillanatban igazabbnak talál. Akkor áttér a másik vallásra. A kereszténységről annyit, olvastam is erről itt köztetek véleményt, mi az ami miatt megtér egy hitetlen, és felismeri, hogy Jézus a Krisztus? A biblia szerint egyedül akkor, ha az Atya vonzza. Tehát lehet szövegelni napestig, ha az Atya Isten nem vonzza, pipál a szövegre! :)
    A cselekedetek meggyőzőbbek! Az igaz szeretetből fogant cselekedetek...

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz Horka1 #9491 üzenetére

    Igazán köszönöm a jellemzést! :) Bár ennyiből azért még derül ki az igazság! :)
    Cáfolhatnám, de nem fogom rögtön leírni minden negatív tulajdonságomat! :P

    Fantasztikus, hogy szembetalálkozom a saját gondolataimmal!
    Nincs leírva a bibliában, hogy a föld megteremtése után mennyi ideig tartott, amíg Isten elkezdte megteremteni első napon a világosságot, amit elválasztott a sötétségtől!
    Emlékeztetőül:
    1.
    Kezdetben teremté Isten az eget és a földet.
    2.
    A föld pedig kietlen és puszta vala, és setétség vala a mélység színén, és az Isten Lelke lebeg vala a vizek felett.
    És az első nap kezdete:
    3.
    És monda Isten: Legyen világosság: és lőn világosság.
    4.
    És látá Isten, hogy jó a világosság; és elválasztá Isten a világosságot a setétségtől.
    5.
    És nevezé Isten a világosságot nappalnak, és a setétséget nevezé éjszakának: és lőn este és lőn reggel, első nap.

    A kezdetben nem azt jelenti, hogy az már az első nap. Szerintem!!
    A föld teremtése akármeddig tarthatott, végül is valami igaza kell, hogy legyen a földrajz tanárnak is! :K Azért a sok millió, és milliárd évtől inkább eltekintenék. Azt nem tudom elfogadni. Azt sem, hogy ma ezt meg lehetne állapítani. Tévedett már a tudomány is.
    Viszont úgy gondolom, hogy a tudomány és a biblia összhangban vannak. Csak a mi egysíkú agyunk nem fogja még fel a párhuzamot sok dologban.
    A biblia képvilág, hiszen Jézus sem véletlenül beszél példázatokban. Akinek van füle, hallja. Gondolom itt nem a fizikai fülről beszél, nem valószínű, hogy fül nélküli emberek járkáltak volna körülötte! Szerintem egy szellemi fülről beszélt, ami olyan dolgokat hall meg, amit nem ért a logika, a "normális" emberi gondolkodás. Ez egyébként alapvető a bibliában. Ezért szokták azt mondani, hogy Isten Lelkével érdemes olvasni a bibliát.

    Eltértem a témától, bocsi! Szóval még azt sem tudhatjuk pontosan, hogy a világosság és a sötétség elválasztása mennyi ideig tartott, lehetett akár ezer év is! Lett este és reggel, innen ered, hogy a zsidók, és az adventisták pl. estétől számolják a napot másnap sötétedésig.
    Hogy a hetedik nap még folyna, azt én nem tartom valószínűnek, mert meg van írva, hogy a hetedik napon pedig megpihent.
    Ha utolsó állapotra tekintenénk, állandóan pihennénk! De jó is lenne!!! ;)

    Hogy most mi folyik? Ez a mai folyamat annyira bonyolult már, hogy belegondolni sem merek.

    Ha a bibliát tekintjük, az élet kialakulása a föld porából való gyúrás megállja a helyét, hiszen ha a testünket nézzük, épp azokból az anyagokból épül fel, mint a "föld pora". Erről lehetne értekezni egy kémikussal. Alkalomadtán asszem meg is teszem, nagyon érdekes téma.

    Áááá...nem szeretek hosszan írni! De olyan sok érdekes témát érintesz!

    Ha a biblia szerint egy ősvallást érintünk, akkor az a teremtés szerint Ádám és Éva idejében kezdődött. Ádám és Éva később helyreállt az Isten tiszteletben. Persze már későn, a drágáim... Egyedül Énok volt, aki újra komolyabban ráállt az igaz Isten imádatára. Isten el is vitte idejekorán! :-) Hát ki bírja ezt a földet épp ésszel? :)

    Később kialakult mindenféle szuper vallás, a bábeli szétválás utániról ne is beszéljünk.

    Ábrahám családja nem volt "egy Isten" hívő! Amikor Ábrahámot megszólította Isten Háránban, Ábrahám (Ábrám) úgy is tett, ahogy Isten neki mondta. (Mellesleg, ami az emberek figyelmét elkerüli, hogy már eleve a Kánaán földje felé haladtak apjával, csak apja Tháré közben meghalt) Nem ismerte Istent, ezért nevezik őt a hit atyjának, mert egy ismeretlen hangnak engedelmeskedett, ami ma hihetetlennek tűnik. A z engedelmesség lassan kihal a földről. Az igaz engedelmesség! Szerintünk való engedelmesség van.

    Igen, Ábrahám Sém leszármazottja. A nép, a zsidó nép Sém-től, vagyis a Névtől származik. Nagybetűvel a Név Isten neve. sém jelentése héberül név.
    Az az antiszemita, aki a szemitát, vagyis az Isten nevéről neveztetett német gyűlöli. Az antiszemitizmusnak sok ezer éves "hagyománya" van. Érdemes ebben a témában Eszter könyvét elolvasni. Úgyis Purim környékén járunk! :) De ne térjünk el a tárgytól...
    Volt idő arra, hogy sok vallás kialakuljon. Rengeteg! Az emberek mindig keresték a szellemvilágban a megnyugvást, volt, hogy meg is találták, jó esetben az egy Istenben, rosszabb esetben a napban, kőben, csillagokban.
    Valahol, ha nem is tudatosan, de tudatalatt mindenki tudja, hogy van szellemvilág.
    Ha a bibliát tekintjük, van Isten, és van a Sátán, és az angyalok. Isten angyalai, és a Sátán angyalai, a biblia szerint az angyalok 1/3-a átállt a Sátán oldalára.

    Igen, több vallás is prófétának tartja Jézust. A zsidó is. A hiteles leírás róla szerintem mégis maga a biblia. Aminek persze az eredete vitatható. Szerintem ha ma is létezik ugye a zsidók által eredeti héber nyelven leírt biblia, amit hamisítani elég nehéz, a sok betű és szó elhelyezkedés miatt, akkor azért van mire alapozni.
    Láttam erről sok vitát itt, de ebbe most nem szeretnék belemenni.

    Még érdekesebb téma, hogy a szerveinkkel, létezésünkkel, kémiai adottságainkkal kommunikálunk. Energia átadással. Ezt ugye érzékeljük, ki mennyire érzékeny erre, az alapján tudja megítélni.
    Az én mottóm, hogy minden az agyból indul ki. Tetszik, nem tetszik, ez így van. Ez nem neked szól! :) A hit is az agyból indul ki, ott fogadom el először, aztán lejuthat a szívig, lélekig. Persze van olyan, hogy a szívemben érzem, hogy valami igaz, de az agy reakcióját abból sem lehet kihagyni.
    Az agy kémiai reakciói irányítanak minket. Hogy ezt Isten teremtette volna? Ha Isten teremtett egy tökéletes világot, tökéletessé teremtette az agyunkat is. Sok lehetőséget adott az agy felépítésével számunkra, amit sajnos ritkán aknázunk ki. Mert bigottan azt gondoljuk, Isten ezt, vagy azt nem akarhatja, ellent mond a hitnek, a bibliának... Pedig nem!
    Ha valaki hisz az egy Istenben, miért nem képes elhinni, hogy Isten maga teremtett olyannak minket, amilyenek vagyunk? Miért kell elvetni a tudományt? Miért nem kutakodunk inkább Isten csodálatos teremtett világában világosan, miért állítunk fel magunkban olyan keretek közé zárt teóriákat, amik megakadályoznak abban, hogy Isten csodálatos világát teljesen megismerhessük?
    Vannak tények, amiknek nem mondhatunk ellent. Nem vagyunk elég okosak ahhoz, hogy mindent megértsünk egyszerre, egy élet is kevés ehhez.
    Jó ezekről beszélni...

    Én a magánvéleményemről beszélek... Amint már említettem, hogy lehetne "nálam az igazság".

    Csak sokat gondolkodom ezeken.
    Mindenesetre, ha valamit az ember alapnak tekint, akkor maradjon az alapnál. Ha a bibliát alapnak tekintem, akkor az alapján igyekszem tekinteni mindent.

    De nem vakon!!!!!! Mert sok ma a vak, rövidlátó, aki csak azt hajtogatja, amit a maga környezetében, hitvilágában tanult. De nem hibáztatom őket egyáltalán! Hiszen az alapmotiváció a hűség, hűség a hitükhöz. És a hűség jó... És minden jó Istentől származik!
    Nem igaz? :)

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz Horka1 #9495 üzenetére

    Nem akarok beleszólni egyelőre kívülállóként... Csak annyi lenne a kérdésem, mi szükség lenne egybekovácsolásra? Annyiféle ember van, nincs két egyforma, így szép a világ...
    Ami fontos, a szeretet, és a békesség.
    Jó kis szlogen! :))
    Egyszer majd kiderül, mikor is volt bennünk valóban szeretet, mikor imitáltuk, és mikor hazudtunk szeretetet... Mikor akartunk hamisan más kedvébe járni, és mi volt az alapja egy támadásnak.
    A motiváció számít, soha nem az, ami látszik.
    Még magunkat sem ismerjük. Igyekszem vizsgálni a motivációimat, mégsem látom mindig tisztán.
    Soha nem leszünk egyformák! A fontos inkább az, hogy feleslegesen ne bántsuk egymást...

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz F.csaba #9494 üzenetére

    Már nem emlékszem a névre, valaki megkérdezte itt, hogy vajon meg fog-e térni, el fogja-e fogadni Isten létezését, és az mi alapján fog megtörténni. Erre utaltam, hogy akit az Atya vonz, az ismeri meg.

    "Persze, hogy vannak más vallások, meg istenek is! Csak akik itten fennforognak, többnyire tudják, ismerik a szent szöveget: "ne imádd azokat, ne legyenek neked idegen isteneid Én előttem!"

    Ezt én is tartom. Nem imádok más istent.
    De tegyük fel, betér ide egy buddhista. Jaj, ha esetleg van, nincs szándékom kritizálni!!!!
    De ha elmondja a látását, mit teszel? Elmondod hogy hamis vallásban vagy, írástudatlan embert imádsz, és egyébként is hogy képzeled?
    Tudod mit fog gondolni? Ezt: "Ennyit a keresztényekről, a nagy hirdetett szeretetről, amiről annyit beszélnek, a keresztény harc ma is folyik, akár fel is vehetnék a keresztesek egyenruháját, és foghatnák a szablyát, szellemi értelemben még a keresztény is szabdalja a másik keresztényt. De mi értelme van ennek?"
    Erőszakkal senki sem tér meg, senki nem tér igaz Isten tiszteletre. Ha a alap erőszak, nem valódi, nem őszinte a megtérés. Szerintem ehhez hasonlót mindannyian láttunk.
    Ki a hibás? Mi magunk. Nem tanultunk személyesen Istentől még eleget....
    Különben is, gondolj bele! Buddha írástudatlan létére tele volt szeretettel, nagyon jól gondolkodott, és milyen ciki, hogy mi, akik az egyetlen igaz vallás mellett állunk elvileg, nem tudjuk úgy megtartani a szeretet törvényét, mint egy buddhista! Szégyen... Nekem az.
    Pedig az I. Korintus: 13 világosan leírja mit kell tenni! Ehhez nem fér kétség, hogy a feltétel nélküli szeretet legcsodálatosabb megfogalmazása.
    A buddhizmus is egy vallás. Ne hidd, hogy nincs éppannyira meggyőződve a maga hitéről, mint te a magadéról. A véleményemet elmondhatom neki, de szapulni, bírálni?
    Egyszerűen nem működik! Persze a bibliában van erre is példa, amikor más vallással, pl Baállal harcba szállt Illés. A vizes áldozati cucc meggyulladt. Na itt a lényeg.
    Miért nem hagyjuk Istent cselekedni? Miért nem engedjük, hogy ha Ő létezik, ő maga tegyen magáról bizonyságot?! Nem ez történt az apostolok idejében? Imádkoztak, és meglett. De mi ma hitetlenek vagyunk! Igen hitetlenek... Sajnos! :(
    A buddhista önátadó életet él, napokig a térdein imádkozik! És mi? Jajj....

    [ Szerkesztve ]

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz F.csaba #9499 üzenetére

    Egyetértek. Rengeteg formája van a megtérésnek. Na és ott a szabad akarat!
    Sokszor hallottam, ha Isten azt akarja az úgy is lesz! Van ami úgy lesz, ami meg van írva, amit eltervezett, megíratott a prófétáival.
    De lehet Istennek nemet mondani. Szabad akarat. Vesszőparipám...
    Mindenkinek szabad akarata van. Mondhat nemet Istennek, ezt a jogunkat Isten nem vette el.
    Láttam már ilyet... Amikor nyilvánvaló volt, kinek mi a feladata, de nem tette. Biztosan te is láttál már ilyet. Ilyenkor sok ember elkezdi Istent magát szapulni, mintha mondjuk Ő tehetne róla, hogy az ember gyarló, és engedetlen...
    Szeretem azt a kérdést: miért van ennyi háború, halál, gyermekgyilkosság...
    Mert az ember természetétől fogva mindenre képes. Nem Isten teszi, Ő azt akarja, hogy jók legyünk. Mi magunk mondunk nemet. Én is! Te is! Mások is...
    Nem csak a megtérésre lehet nemet mondani. Arra is, ha megfagyás előtt áll egy ember az utcán, kér tőled egy kis aprót. Kevés pénzem van, kis apró, ebből adjak neki? Mindenkinek joga, és szabad akarata eldönteni. Lehet, hogy italra költi. Legalább nem fagy meg! Csak egy kis kémia... Alkoholista lesz belőle... Imádkozz érte! Isten mindenre megadta a választ, megoldást. Miért nem történnek meg dolgok, amit kérünk? Erre is van számtalan válasz a bibliában. Amúgy is, Isten útjai kifürkészhetetlenek...
    De a megtérésnél tartottunk! Az a jó megtérés, ha magától történik, az teljes átfordulás, radikális, valódi, máshogy is lehet megtérni, de a folyamat a megszentelődés felé hosszabb, nehézkesebb. A bukás lehetősége is nagyobb.
    Ap.csel: 1,1 Kezdett Jézus cselekedni, és tanítani. Hát ha azt kérte, hogy Őt kövessük, hát kövessük ebben is! Először cselekedjünk, aztán szövegeljünk... Ezt magamra értem első sorban!!!! Nem könnyű cselekedni... Nagyon nehéz! Aki úgy gondolja, hogy könnyű, akkor azzal valami nincs rendben, nincs útban valakinek. Érdemes átgondolni miért...

    "Talán te írtad másikban, hogy vannak akik hazudják színlelik a szeretetet: Biztosan vannak ilyenek is!"

    Én írtam. Ugye nem gondolod, hogy csak lehetséges? Hazug világban élünk. Sokan színlelnek szeretetet érdekből, hívők is!!! Valamilyen érdekük fűződik hozzá. Az első érdek, hogy igaznak, és a parancsolatokat betartónak látszanak.
    II.Timóteus:3,1-5
    Azt pedig tudd meg, hogy az utolsó napokban nehéz idők állanak be.
    Mert lesznek az emberek magukat szeretők, pénzsóvárgók, kérkedők, kevélyek, káromkodók, szüleik iránt engedetlenek, háládatlanok, tisztátalanok,
    Szeretet nélkül valók, kérlelhetetlenek, rágalmazók, mértékletlenek, kegyetlenek, a jónak nem kedvelői.
    Árulók, vakmerők, felfuvalkodottak, inkább a gyönyörnek, mint Istennek szeretői.
    Kiknél megvan a kegyességnek látszata, de megtagadják annak erejét. És ezeket kerüld.

    Ja, itt hívőkről van ám szó! Timóteus levele hívőknek, hívőkről szól. A kegyesség látszata megvan!!! A szentség, a szeretet, békesség látszata.

    Sajnos ezekkel a bűnökkel minddel találkoztam közelről az egyházakban! :( Pedig kívülről virágzóan szépnek tűnnek. A látszat megvan.
    Könyörgöm, ne a katolikus egyházra asszociáljatok rögtön! Mindenki sepregessen a maga háza körül, van mit. Én sepregetek jó ideje, de még mindig tele a házam morzsával... :P

    "új tipusú tapsikálós gyülekezeteket, ahol a zenei élményt, reppes tánci-boncit"

    Nem ebben látom a hibát. 150. Zsoltár.
    Dicsérjétek őt dobbal és tánczczal, dicsérjétek őt hegedűkkel és fuvolával;
    Dicsérjétek őt hangos czimbalommal, dicsérjétek őt harsogó czimbalommal.

    Ez parancs. A gond az, ha csak az élmény az, ami megfogja az embereket, és nem jut le a tudatukig, szívükig, miért, és kinek táncolnak, hegedülnek, fuvoláznak...

    Amikor pedig kilépnek a gyülekezetből, rögtön élik a maguk életét, amit előtte.
    Ismerek olyan embereket, akik konkrétan bulizni, zenét hallgatni mennek el bizonyos helyekre, mert jó a zene, kikapcsol, jobb mint a disco, mert nincs dohányfüst!
    Félelmetes. De erről nem feltétlenül a hely tehet. Mindenki maga számol el Isten előtt a maga életével.
    Isten nem azt fogja megkérdezni, melyik gyülekezetbe, egyházba jártál fiam? Hanem azt, megtetted-e amire kértelek?
    Minden egyházban, gyülekezetben ott van az a sok értékes hívő ember, aki megcselekszi, amire Drága Mennyei Atyja kéri. A többi meg majd elszámol maga. Hogy ki?
    Ezt nem nekünk tisztünk eldönteni.
    Hiszen mit mondott Péternek Jézus?
    "Monda néki Jézus: Ha akarom, hogy ő megmaradjon, a míg eljövök, mi közöd hozzá? Te kövess engem!" És itt Júdásról van szó!!!!!!

    Van egy fontos dolog, amiről hajlamosak vagyunk elfelejtkezni. A megbocsájthatatlan bűn. Ha Isten munkájára azt mondom, az ördög munkája. Nem tudhatom biztosan, Isten sok furcsa dolgot tud cselekedni, és a bibliában sem egyértelmű, mi történt kifejezetten Isten akaratában, és mi nem.
    Ezért én nagyon vigyázok, hogy a megbocsájthatatlan bűnt ne kövessem el. Bár Isten kegyelme nagyobb, mint a mi képzeleteinkben ez megjelent...

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz Noddy #9500 üzenetére

    Ezt nagyon jól fogalmaztad meg, nagyon tetszik! Képzeld csak el, Mózes vándorol a pusztában, amikor elmenekült Egyiptomból, és találkozik Jetroval, aki szintén Isten hívő.
    Jézus maga is int minket, hogy vigyázzunk, vannak mások is, akik az ő szolgálatában állnak.
    Bálám, a kis huncut azért kicsit pénz orientált is volt, jutalomért elment megátkozni Isten választott népét. De rosszul sült el mindannyiszor.
    Ez a remény van bennem... Hogy Isten kiment minden bajból, az átkozóktól, még ha hibákat követek is el. Izrael sem volt hibátlan, mégsem lett megengedve, hogy átkot szórjanak rá.
    De jó, hogy valaki érti...Isten ad bölcsességet. Minek erőltetni?!
    Viszont ha Isten szól, hogy tedd, és nem teszed... Jajj....
    Ott már viszont Isten beavatkozása történik.

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz F.csaba #9501 üzenetére

    Igen, ez a különbség az egy Isten hit, és más vallások között. Meg még sok más.
    Nem is szólva a János:3, 16-ról. Jézus áldozatáról, a tökéletes bűntelen áldozatról, ez sem jelenik meg egyik vallásban sem. Hozhatnak áldozatot, de nem bűntelen, tökéletes áldozatot, mert egyedül Jézus volt tökéletesen bűntelen.
    Ez fantasztikus! Pontosan ez a véleményem, hogy ezt kell cselekednünk, az embereknek segíteni, nem egymásnak prédikálni, nem hallelújázni a gyülekezetben, kimenni az utcára, beszélni az emberekkel, na nem letámadni!!!! Azzal beszélni, aki akarja is hallani, nem anyázni, ha nem érdekli.
    Cselekedni... Segíteni a rászorulónak, odaülni közéjük, meghallgatni. Sokszor többet ér meghallgatni valakit, mint ezer magyarázat. Neki arra volt szüksége, és benned a megértőt látja, ahogyan Jézus is meghallgatja a sok sületlenségünket, nyavalygásunkat sokszor!
    Ezen keresztül ismerik fel, hogy Krisztus szolgái vagyunk. Az embereknek elegük van a sok szövegből. Voltak elődeink, akik ezt jól elszúrták, és a vallás szabadságot rosszul használták fel.
    Nekünk már sokkal okosabbnak kell lennünk.
    Minden kornak megvan a maga módszere, és minden országnak.
    De az alap nem változik. Szeretni, megérteni, jót tenni, önzetlenül, feltétel nélkül...
    Ebből tudni fogják az emberek, hol keressék az Istent, és nem az ego-n alapuló egyházakat választják majd.
    Mi szúrtuk el! :-(
    Hogy beengedtük a sok más vallást.
    Soha nem álltunk ki Isten igazsága mellett. Lett volna hol. Skóciában pl. nincs erotika kiállítás, a keresztények tüntettek, kérvényt nyújtottak be, érveltek, harcoltak, és sikerült.
    Mi nem teszünk semmit. Konferenciákat szervezünk, egymást okítjuk, prédikálunk egymásnak, tök jó alkalmakon bulizunk, keresztény koncerteken tombolunk. Ezt tesszük. Hurrá... Jaj, nem akarok megbántani senkit!! Ez a magán véleményem. De ha jól belegondolsz, tehetnénk többet, és ezt második személy első számban mondom. MI! Vagyis én is tehetnék többet...
    Egyszer az irodalomtanárom azt mondta, minek nekünk ennyi vallás, ha a magunk Istenét sem ismerjük még?
    Jogos...
    Ennek ellenére még mindig azt mondom, elmondhatom a véleményemet a buddhistának, de nincs jogom kritizálni. Neki az a hite, meggyőződése.
    Mit mond a biblia?
    Ezek a törvény által tartatnak meg, azok meg törvény nélkül pusztulnak el.
    Az erőszak pedig nagyrészt az ellenkezőjére hat. A vonzás taszítás, a taszítás vonzás.
    Ha érted.

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz F.csaba #9506 üzenetére

    Igen, igazad van, ez Jánosról szól. Vitatott téma a kereszténységben, és most, amikor elolvastam, újra Júdásra tippeltem volna... De valóban János. Azt tudom, magáról beszél úgy János, hogy akit Jézus szeretett. Okkal ért meg olyan öreg kórt Phátmos szigetén, ahol írta a jelenések könyvét... Péter pedig féltékeny volt. Ez a sárga kígyó ma is arat az egyházban. Elég durván! :(
    Köszönöm!

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz Horka1 #9505 üzenetére

    A jelentése nyelvtanilag és szó szerint valóban az, nem szemita. Mint az antialkoholista nem alkoholista. Azért attól még ihat alkoholt! :)
    De az antiszemitizmusnak mára már más értelme van. Szerintem ezt mindannyian tudjuk.
    Aki olvassa a bibliát, hisz Istenben, annak kötelessége Jeruzsálemet áldani. Izraelt nem átkozni. Persze ez is csak a bibliában van leírva. Aki ezt komolyan veszi, csak annak szól.
    Senkinek sem kötelező elfogadni a bibliát igazságnak vagy alapnak.

    Igen, olvastam néhány írásodat. Tisztelem a meglátásodat. Ezért is mondtam, nem mászok bele más magánszférájába.

    Én viszont úgy látom, a biblia történelem könyv. Megvan a magam hite, meggyőződése! :) Ellenben számomra a Kalevala mese. Mint a Mormon könyve. Szép, érdekes, de mese. Tényleg olyan, mint egy jó kis mese könyv! Olvastad már? Hihetetlen világba kalauzol. Annyira hasonlít a bibliai írásokhoz... De csak hasonlít.
    Számomra mese!
    Azért a bibliának van ám bizonyítható történelmi alapja is, de ezen nem szeretnék vitázni, nem látom értelmét.
    Abban viszont teljesen igazad van, nem érted a nyelvet, nem láttad az eredeti írásokat, és ha a megfoghatóban hiszel, joggal mondod, hogy számodra nem bizonyíték.

    "A hit pedig a reménylett dolgoknak valósága, és a nem látott dolgokról való meggyőződés." Ezt a biblia írja.

    A hit nehezen megmagyarázható. Vagy hiszel, vagy nem. Belső meggyőződés, megdönthetetlen.
    Persze azért nekem mondjuk elég a sok történelmi tény, ami alapvetően bizonyíték, mint Jézus élete, a zsidóság létezése, az ősök sírjai, Jákob kútjai, stb, Izrael földje tele van bizonyítékkal. Oda zarándokolnak a keresztények. Vagy a Perzsiában történtek! Arra éppen úgy van történelmi bizonyíték. Hallottál már arról, hogy Lót feleségét még műholdról is látni? A kővé vált asszonyt... Nagyon érdekes. Viszont Noé bárkáját valamiért állandóan hamisítani akarják. Na ez már nem a hit! Ha hiszek valamiben, Valakiben, miért kell nekem feltétlenül mindenről megfogható bizonyíték?

    A holokauszt is történelem. Tagadni bármilyen módon azt jelenti, hogy magát a történelmet tagadni. Persze ezen a téren is akadnak sokan, akik találtak ki új meséket, hogy alapot kovácsoljanak a tagadásra. Láttam a "Másik Izrael"-t. A filmet. A világ szégyene...
    Ezt azért már nehezebb elhinni ma, amikor elég közel vagyunk még hozzá időben, mint a bibliában történtekhez.
    Ehhez is csak a biblia szerint tudok hozzászólni. Aki átkozza Ábrahámot átkozott, aki áldja, áldott lesz.
    Ezt érdemes megfontolni. Én nem veszem magamra az átok terhét.
    Nem szívesen megyek bele ebbe a témába. Mindenkinek jogában áll tagadni a holokausztot. Bár nem logikus. :) Viszont komoly harcok folynak ma ezen a téren.
    Inkább hagyjuk ezt a témát. Mély víz, értelmetlen, nem idevaló.

    Számomra érdekes, és nem megalapozott dolgokat írtál le. Számomra!
    Nekem van ismerősöm a holttengeri tekercseket vizsgálók csoportjából. Boáz Johnson. Indiai származású. Sokat beszélt a tekercsekről.
    Ettől függetlenül mindenki azt hisz el, amit akar.
    A Vatikán pincéiben valóban sok dokumentumot rejtegetnek még. Bárcsak beleolvashatnék! :) Már az is jó, hogy ma olvashatjuk Énok könyvét. Rendkívül érdekes!
    És egyezik a biblia igéivel. Pl. felfedi az angyalok és a földi asszonyok kapcsolatából születettek dolgát. Választ ad sok felmerülő kérdésre. Nem tudom, mi értelme volt rejtegetni. Nem láttam semmi olyat benne, ami árthatna a katolikus egyháznak. Júdás könyvében, a ma használatos bibliában van is utalás Énok könyvére.
    Jah, Isten neve! Ha nagy betűvel írja a biblia hogy Név, akkor Istenről van szó. A neve pedig JHVH. Magánhangzó nélkül. Ez lehet Jehova, Jahve, és sok egyéb más, de ez csak feltételezés, nem tudhatjuk milyen magánhangzó társult hozzá.
    A Vagyok azt jelenti Ő létezik, mi pedig teremtett lények vagyunk. Az nem a neve.
    A bibliában van sok nagyon érdekes dolog, az eredetire gondolok. Mert a zsidók megőrizték az eredetit. Azon nem lehet változtatni. Pl. A Mózes egyik könyvében 50 szavanként ismétlődik a törvény - tan szó, nem emlékszem pontosan melyikben. Vagy a 119-es Zsoltárban pedig a héber abc (alefbét) ismétlődik hét mondaton keresztül az alef, aztán hét mondaton keresztül a bét, stb... Ilyen érdekességekkel van tele. Nem hiszem, hogy sokat változtattak volna rajta. Inkább az a fontos, hogy a héber "képnyelvtől" ne térjen el a fordítás, amit ma csinálnak bármelyik nyelvre.
    Amúgy a kumrami tekercsek egyeznek a ma is fenntartott zsidó héber bibliával.

    Annyi mindent lehetne még írni azokról a dolgokról, amiket szóba hoztál... De már nagyon fáradt vagyok.
    Ha valamire konkrét választ vársz, szólj, nem zárkózom el, de csak a magam véleményét tudom "adni"... :)
    Köszönöm a fáradozásodat! :)

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz Horka1 #9507 üzenetére

    Oké, kérdezzük! Csaba! Miért akarod egybekovácsolni a társaságot? Bár inkább a pontos megfogalmazás, milyen alapon? :) Mert jó békességben sok különböző embernek is egy csapatban lenni...
    Csak fogadjuk el egymást másnak...

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz F.csaba #9508 üzenetére

    Azt tudtad, hogy Isten nem vesz részt a vitáinkban? Ciki...
    Mehetünk Istenhez válaszért, azt mondja, oldjátok meg magatok. És jogos...
    Egy testhez, Jézus testéhez tartozunk. Szép lenne, ha az egyik kéz elkezdené ütlegelni a másikat... Mi mégis ezt tesszük. Jaj....
    Igen, Isten gyermekei vagyunk, és úgy bánik velünk, ahogy a mi szüleink velünk. Annál mondjuk azért jobban, mert ő igazságos.
    Lehet figyelmeztetni, de helyrerakni, ha valaki komoly hibát követ el, az ő saját vezetőjének áll jogában. Engem is bosszant a sok ostobaság az egyházban. El sem tudod képzelni mennyire...
    Ha nem így lenne, Istentiszteletekre járnék, nem itt kapcsolódnék ki, és mozgatnám az agyacskámat egy fórumban. Amúgy elárulom, mindig gyűlöltem a fórumokat.
    Ez mégis felkeltette a figyelmemet! Olyan kedves, kellemes kis társaság gyűlt itt össze! :)
    Látom, harcok vannak. De nem érdekel. Mindenről van véleményem... Bántani nem akarok, nem fogok senkit. Ennél nagyobb az ember szeretetem...
    Nem vagyok az ökumenizmus híve! Ezt azért szeretném leszögezni. Csak a békességé...

    A viperák fajzatai a farizeusoknak szólt, akik magukat igaznak tartották. Van hangom nekem, ha azt látom, hogy hívők közösségen belül uralkodnak másokon, és az emberek kárára vannak! Inkább ne ismerj meg ilyennek, vannak, akik ismernek... Nem ismerek halk hangot, ha azt látom, bántják a gyengét. Foggal körömmel...
    De a hitetlennel más a helyzet... A hitetlen, aki nem hisz Istenben, nem is fog, ha harcot lát közöttünk. Ezért a mi vitás, durvább ügyeinket zárjuk le a mi közösségeinkben, vagy privátban egymás között. Ideje, hogy a hívők valóban Krisztusiak legyenek...

    Én ateista családban nőttem fel. Embernek nem volt beavatkozása abba, hogy Istent megismertem. Istenre bízom, hogy hívja magához azt, akit akar. És Ő meg is teszi... Én pedig készen állok, ha szükség van rám, ott vagyok. De csak ha szükség van rám...

    Szép álmokat! :)

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz Sir Pocok #9513 üzenetére

    Köszönöm az infót! :) Buddhizmusban nem vagyok jó... Tehát meditálnak.
    Bár számomra a lényeg ugyanaz. Az egy Isten csapata lehetne szorgalmasabb! :))

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz Noddy #9518 üzenetére

    Jézus 300 ószövetségi próféciát töltött be rövid 33 földi élete alatt, ami mind meg van írva...
    Az újszövetség az ószövetség beteljesedése... "Nem jöttem, hogy eltöröljem, hanem inkább, hogy betöltsem..." Sőt, ott volt az ószöv-ben végig, az Úr Angyala, aki találkozott Ábrahámmal, az Isten Fia, aki Sidrákkal, Misákkal, és Abednégóval ott volt a hétszer fűtött kemencében... Bocsi, ezt nem tudtam kihagyni! :)
    Szeretettel...

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz F.csaba #9519 üzenetére

    Ott vagyok, barátom, ott vagyok...ahol kell. Sírva este a télen összefagyott bácsika mellett, aki remegve eszik, mert már fogni sincs ereje. Nem beszélek, elég, ha tudja, Kié is vagyok én...

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz Noddy #9520 üzenetére

    Ez így van. Olyan hatalmas Úr mellett, aki a Seregek Ura, hogy növelhetné az ember a maga ego-ját?

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz F.csaba #9523 üzenetére

    Ámen...
    És mi a terved a mai időkben ezt megvalósítani? Nekem 19 évem ment erre rá, és csak háborúval találkoztam. Persze én egy ici-pici aprócska porszem vagyok, min változtathatnék?
    A remény hal meg utoljára....
    Még jó, hogy Neki van terve.

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz JJános #9526 üzenetére

    Kedves János!
    Mindkét jelentés megállja a helyét, mert azért mégis van helyesírási, szó szerinti jelentése.
    Valóban az emberek felfogása miatt más ma a jelentése.
    Persze ez teljesen nyilvánvaló ma.
    Remélem nem haragszol meg rám, ha csak így megszólítalak...
    Olvasgattam az írásaidat. Felfedeztem bennük az erős hűségedet Isten felé, Isten igéje felé, és mindaz a tan (törvény, ige) felé, amit életedben megtanultál.
    Nem könnyű ezt véghezvinni, kitartani hosszú hosszú időkön át.
    Nagyra becsülöm ezt a fajta kitartást, hűséget. Pál jut erről eszembe.
    De nagyon fontos az emberekhez való hozzáállásunk. Vannak dolgok, amikben különbözik veled a véleményem. Ezt nem szeretném a nyilvánosság elé tárni miben, csak ha engedélyt adsz rá. Ez egy kérdés akart lenni...
    Amúgy meg az észrevételem, hogy sok közös van a gondolkodásunkban.

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz Horka1 #9532 üzenetére

    Nem én számoltam össze, vannak erre okosabb emberek. Én személy szerint nem álltam ennek neki mondjuk, de sok dolgot átszámolgattam azért. Pl. egyszer nekiálltam az elejétől évekre bontani a teremtéstől Mózesig, ki mikor született, minden összekapcsolódik-e?
    Aztán levettem a polcról egy könyvet, aminek volt egy melléklete évszámokkal a teremtéstől, az egész Ószövetség! Gondolhatod, hogy fogtam a fejem!!!! :))
    Ilyet ma már nem csinálok. Sőt, egy nagy hibám is lett időközben, szívesebben olvasom a bibliát a gépen, gyorsabb kikeresni. Pedig a könyv az igazi érték...
    Hanganyagban a telefonomon! Mai technika... Gáááz! :)
    Azért ma már nincs a telefonomon. Ennek oka van...

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz Horka1 #9539 üzenetére

    Én szívesen beszélgetek olyan emberrel is, akivel nem vagyok egy véleményen. Ez gond?
    Nem azt mondtam, hogy kiszámoltam mikor volt a teremtés, ez ellentmondana az előtte leírtaknak logikusan, miszerint azt sem tudhatom, mennyi ideig tartott!
    Azt mondtam, hogy a teremtés időpontjától, bár így valóban nem pontos, ezért bocsi, úgy pontosabb, hogy az ember megteremtésétől elkezdtem számolgatni hány évet éltek, mikor haltak meg, hány éves korukban született a gyermekük, akinek az évei szerint tovább tudunk számolni.
    El sem tudod képzelni, hogy az egyházban mennyi sületlenséggel találkoztam! :))
    De hát nem vagyunk egyformák... Van sok közösség, sok egyház, gyülekezet, vagy aminek éppen nevezi magát. Mindnek van elképzelése az életről, a törvényről, a bibliáról.
    A biblia maga is félreértelmezhető, ha valaki félre akarja értelmezni. Könnyen olvashatom a magam szája íze szerint. Ezekből születnek a nézetkülönbségek, az egyházak különbözően lefektetett hitelvei. De a lényeg egy. Számomra az valódi egyház, aki vallja, hogy Jézus a testben megjelent Messiás. "Így próbáljátok meg!" Hát én így próbálom meg mi a valódi.
    Nézetkülönbség lehet, érthetünk másképp dolgokat, megvitathatjuk, de Krisztus szolgája csak az, aki Krisztust a Megváltónak tartja.
    Na jó, nem ez az, ami téged éppen érdekel! :)
    Szóval előfordult már olyan sokszor, hogy végig kellett hallgatnom, amint Isten szolgái kiszámolják a világ végének pontos időpontját, miközben meg van írva, hogy ezt csak az Atya tudja. És még sok hasonlót...
    Aranyosak, meghallgatom, elmondom, hogy köszi de ezt én nem fogadom el, és ennyi...
    Te se fogadd el, ha olyat hallasz, ami számodra sületlenség. A magad döntése, elképzelése, és te döntöd el, miben hiszel. Van, aki a megfoghatóban, van, aki a láthatatlanban.
    Én a láthatatlanban is...

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz JJános #9540 üzenetére

    Igen, Jánost erre hívta el Isten. Ha téged is erre hívott el, hát akkor kösd fel a gatyád, már bocs a kifejezésért, de nem könnyű feladat. Sőt, a világ szemetjének lenni tulajdonképpen...
    Ismerek sok olyan embert, akit erre hívott el. Mind szenved... A magam területén én is megszenvedem a problémáimat.
    Hogy kevesen hallják ma Isten hangját... Hát... És Jóel 2?
    "És lészen azután, hogy kiöntöm lelkemet minden testre, és prófétálnak a ti fiaitok és leányaitok; véneitek álmokat álmodnak; ifjaitok pedig látomásokat látnak.
    Sőt még a szolgákra és szolgálóleányokra is kiöntöm azokban a napokban az én lelkemet."
    És nem tanítja majd egyik a másikat, hanem Isten Lelke maga tanít majd benneteket.
    Ez nem szó szerint, nem találom az igehelyet.

    Az utolsó időkben sokan hallják Isten hangját. És az írásaidból arra következtetek, hogy tudod hogy időben hol járunk. Emlékszel mi történt, amikor Illés elbújt, hallva, hogy több száz prófétát legyilkoltak, és elpanaszolta Istennek, hogy Uram, én maradtam egyedül, és engem is halálra üldöznek? Isten azt mondta: "Illés! Ne aggódj, vannak még hétezren!" A nagy próféta remegve a barlangban... :) Ma is vannak még "hétezren", ne aggódj! Persze ma nem hétezren, ennek a hatványa. De sosem tudhatod ki az, aki valóban Isten mellett áll. Igen, Isten kijelentheti számodra.
    Azon gondolkodtál már, hogy Isten hozzád intézett szavát is jól át kell gondolni?
    Gondolj csak egy próféciára, amit kijelent mondjuk neked személyesen Isten. Egy próféciát lehet érteni úgy, hogy ma fog megtörténni, vagy hogy a jövőben. Vagy hogy ma, és a jövőben is, sőt, egy ismétlődő dologról beszélt neked éppen Isten. Mond egy mondatot, te szó szerint veszed, a magad elgondolása szerint. Tapasztalatból mondom, értelmeztem már rosszul Isten személyes kijelentését! Jaj, nem is egyszer, tudod, a mi utaink nem az Ő utai, és fordítva. Nem benned keresek hibát!!! Olvasom az írásaidat, látom Isten jelenlétét, nem kételkedem abban, hogy Isten szól hozzád! Abban kételkedem, hogy jól használod-e fel azt az ajándékot, amit Ő neked ad, amivel megtisztel téged.
    Ő szereti minden gyermekét. Ahogy téged is, másokat is, minden gyermekét minden egyházból. Abban ugye egyetértünk, hogy minden egyházban vannak igaz emberek, és az ördög szolgái is, ahogy a farkas sehonnan nem marad ki, és egy alapvetően hibás egyházban is lehetnek a hívek tökéletes becsületes életet élők. A motiváció, és a tiszta szív számít Istennél! Nem az, melyik gyülekezetbe járunk...
    Nem a te feladatod eldönteni, ki igaz szolgája Istennek, és ki nem. Miért? Mert nem tudhatod. Erre kapunk az igéből elég kijelentést, miért ne törvénykezzünk!
    Más figyelmeztetni, és más kimondani egy ítéletet valakire. Nem a mi dolgunk ítélni.
    Ezzel nagyon-nagyon kell vigyázni, mert minden egyes ítélet visszaszáll ránk. Azt jól tudod mi módon, hiszen ismered Isten igéjét. Úgy ítél Ő minket, ahogy mi ítélünk másokat.
    Csak remélni tudom, hogy minden feleslegesen kimondott ítéletemért bocsánatot kértem már, és nem maradt rajtam egyik sem, hogy majd akkor ott az Úr előtt el kelljen számolnom vele... Mert a vérmérsékletem kb. olyan, mint a tied. Hihetetlennek látszhat ezt most... Pedig így van. Gyűlölöm az igazságtalanságot, jobban, ha a gyengét bántját. De mindennek megvan a maga helye, ideje, és módja. Ami még fontos, hitetlen felett nem mondhatunk ki semmilyen ítéletet, vagy véleményt, milyen alapon? A hívő a törvény által üdvözül, a hitetlen törvény nélkül hal meg. Milyen törvényt kérhetnénk számon, ha számára nincs törvény? Amíg nem tartozik Isten országához, addig nincs jogunkban bármiben ítélni.
    Szelíden segíteni a megtéréshez. Elmondani, hogyan ismerheti meg a mi Drága Istenünket. Vigyázva, ne távolítsuk, hanem vonzzuk Istenhez...
    Amit írtál, hogy imádkozol, és várod az Úr válaszát, nagyon tetszett! :)
    Egy kis gyermekdal jutott eszembe róla. De még annyit, sokan nem várnak... Elmondják a panaszukat és lecsapják a telefont, nem várják meg, Isten mit válaszol... De akkor minek tárcsáznak, minek beszélnek?
    Innen a kis dal, lehet hogy ismered:

    "Kis telefonom van nekem: két összetett kezem!
    Mit lenn a földön mondok el, Megváltóm hallja fenn.
    Ha hívom Őt, Barátomat, Ő mindig válaszol.
    Felhangzik már: „Halló, halló!” S a szívem hallja jól.
    Csingilingi, csingiling, szólj, kis telefon!
    Összekulcsolom kezem, s felhívom Jézusom."

    Bocsi, ezt nem bírtam ki... :) Szeretem a gyermekdalokat, többet tanulok belőlük, mint a felnőttektől. A gyermekek őszinte hite...

    Legyetek szelídek, mint a galambok, és ravaszak, mint a kígyó...
    Fontos a békességre törekvés. Türelmet kívánok neked, bár megértelek.
    Te ezt nem tudhatod, de azt hiszem láttam annyi mocskot talán, mint te, éltem meg annyi furcsaságot a hívők között, mint amikről te is beszélsz, és időnként én is kezembe venném szívesen a vasvesszőt... Végighúznám azokon a mocskokon, akik önérdekből taposnak keresztül a kicsinyeken, gyengéken, hogy szépnek, jónak és tökéletesnek tűnjenek, és nem válogatnak az eszközökben.
    Már nem érdekel mit tesznek ezek. Ott vagyok a kicsinyekkel, inkább őket vigasztalom, ezzel többet érek el. Nem mondom, hogy igaz vagyok. Nem vagyok az. Igaz és jó az Isten. Én is el fogom nyerni a nekem járó "jutalmat" minden elkövetett bűnömért, de az vigasztal, hogy mindazok is, akik most nevetnek...
    Szóval nagyon is értelek. De vigyázz, vigyázz önmagadra, hogy ne kerülj olyan helyzetbe, amit Isten esetleg rajtad kér majd számon. Az apostolok is hibáztak sokat, pedig azt hitték, jól cselekszenek...
    A másik téma a katolikus egyház, amit még megvitatnék...alkalomadtán.
    Áldás békesség! :)

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz F.csaba #9544 üzenetére

    11. Annakokáért mondom: Avagy azért botlottak-é meg, hogy elessenek? Távol legyen; hanem az ő esetük folytán lett az idvesség a pogányoké, hogy ők felingereltessenek.
    12. Ha pedig az ő esetök világnak gazdagsága, és az ő veszteségök pogányok gazdagsága, mennyivel inkább az ő teljességök?
    13. Mert néktek mondom a pogányoknak, a mennyiben hát én pogányok apostola vagyok, a szolgálatomat dicsőítem,
    14. Ha ugyan felingerelhetném az én atyámfiait, és megtarthatnék közülök némelyeket.
    15. Mert ha az ő elvettetésök a világnak megbékélése, micsoda lesz a felvételök hanemha élet a halálból?
    16. Ha pedig a zsenge szent, akkor a tészta is; és ha a gyökér szent, az ágak is azok.
    17. Ha pedig némely ágak kitörettek, te pedig vadolajfa létedre beoltattál azok közé, és részese lettél az olajfa gyökerének és zsírjának;
    18. Ne kevélykedjél az ágak ellenében: ha pedig kevélykedel, nem te hordozod a gyökeret, hanem a gyökér téged.
    19. Azt mondod azért: Kitörettek az ágak, hogy én oltassam be.
    20. Úgy van; hitetlenség miatt törettek ki, te pedig hit által állasz; fel ne fuvalkodjál, hanem félj;
    21. Mert ha az Isten a természet szerint való ágaknak nem kedvezett, majd néked sem kedvez.

    22. Tekintsd meg azért az Istennek kegyességét és keménységét: azok iránt a kik elestek, keménységét; irántad pedig a kegyességét, ha megmaradsz a kegyességben; különben te is kivágatol.
    23. Sőt azok is, ha meg nem maradnak a hitetlenségben, beoltatnak; mert az Isten ismét beolthatja őket.
    24. Mert ha te a természet szerint való vadolajfából kivágattál, és természet ellenére beoltattál a szelid olajfába: mennyivel inkább beoltatnak ezek a természet szerint valók az ő saját olajfájokba.
    25. Mert nem akarom, hogy ne tudjátok atyámfiai ezt a titkot, hogy magatokat el ne higyjétek, hogy a megkeményedés Izráelre nézve csak részben történt, a meddig a pogányok teljessége bemegyen.
    26. És így az egész Izráel megtartatik, a mint meg van írva: Eljő Sionból a Szabadító, és elfordítja Jákóbtól a gonoszságokat:
    27. És ez nékik az én szövetségem, midőn eltörlöm az ő bűneiket.
    28. Az evangyéliomra nézve ugyan ellenségek ti érettetek; de a választásra nézve szerelmetesek az atyákért.
    29. Mert megbánhatatlanok az Istennek ajándékai és az ő elhívása.
    30. Mert miképen ti egykor engedetlenkedtetek az Istennek, most pedig irgalmasságot nyertetek az ő engedetlenségök miatt:
    31. Azonképen ők is most engedetlenkedtek, hogy a ti irgalmasságba jutásotok folytán ők is irgalmasságot nyerjenek;
    32. Mert az Isten mindeneket engedetlenség alá rekesztett, hogy mindeneken könyörüljön.

    Nem a zsidók, a zsidó Farizeusok ölették, nem ölték meg, mert a római katonák ölték meg. Ugyanakkor zsidó volt mindaz az embertömeg is, aki mellette állt, és siratta.
    Aztán jött a keresztesek támadása, amikor is kiirtották a Jézus hívő zsidók nagy részét...a maszadai erődnél.
    Ha olvasod a bibliát tudnod kell, következménye van, ha az ő választott népét nem áldod.
    Már csak Isten félelemből is megteszem, annak ellenére, hogy a zsidók között is ugyanúgy, mint minden nép között vannak borzasztó emberek...
    Nem is szólva arról, hogy ha hihetünk az igének, hamarosan felépül az "egy új kenyér", zsidók és keresztények összefogása. Akkor mi lesz? :D

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz F.csaba #9545 üzenetére

    Az előző a Jánosnak írtra válasz, folyt. köv később! :)

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz JJános #9558 üzenetére

    5770. adar hónap 17-e van ma.
    Jól varrtam fel rá azt a gombot? :)
    Ettől függetlenül hogy a föld teremtése mennyi idő alatt zajlott le ebben nem vagyok biztos, nem látszik ki sem a héber, sem a magyar szövegből, hogy az az első nap lenne. De!!! Ez még mindig az én véleményem, és szabad akaratom van tanulmányozni meglátásom szerint. :) Lehet különböző a véleményünk, de Krisztusban ha egyek vagyunk, nem lehet probléma. Nem így van?
    Üdv :)

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz F.csaba #9560 üzenetére

    Mind a kettő neked szól, az első amit János írására válaszoltál, ahhoz vélemény.
    Valóban nem voltam pontos, én nem a kereszt előtt álló tömegre gondoltam, hanem akik hallgatták előtte. Pl. a Hegyi beszéd...
    Egy valamiben nyilván egyetértünk, ha azok a zsidók ott nem intézik úgy, hogy az egyetlen ártatlan vér mindenképpen feláldoztassék, akkor te most nagy bajban lennél üdvösség lehetősége nélkül. Ez is így van...
    Ami akkor azon a napon történt, mind meg van írva az ószövetségben. Hogy az övéi árulják el Őt, az is. De ahogy már mondtam, azok is zsidók voltak, akik szerették. Volt sok áruló, és farizeus, és sokan, akik nem tartottak ki mellette.
    Ha ma történne, és te, vagy én ott lennénk, az írás ellenében, aminek meg kellett történnie, másképp cselekednénk? Te abban a helyzetben kiálltál volna mellette? Szembeszálltál volna a katonákkal? A farizeusokkal? Volt, aki elég bátor volt ahhoz, hogy inni adjon neki... Volt, aki vitte is a keresztjét... És voltak, akik sírtak! :( Ma ezt így megítélni szerintem nem mérvadó.
    Én magam egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy bátrabban viselkedtem volna, hogy egy fül levágáson kívül mást is tettem volna érte. Főleg az írás ellenében!
    Nézzük, mi is történt:

    Ésaiás próféta könyve 53. rész
    " 1. Ki hitt a mi tanításunknak, és az Úr karja kinek jelentetett meg?
    2. Felnőtt, mint egy vesszőszál Ő előtte, és mint gyökér a száraz földből, nem volt néki alakja és ékessége, és néztünk reá, de nem vala ábrázata kivánatos!
    3. Útált és az emberektől elhagyott volt, fájdalmak férfia és betegség ismerője! mint a ki elől orczánkat elrejtjük, útált volt; és nem gondoltunk vele.
    4. Pedig betegséginket ő viselte, és fájdalmainkat hordozá, és mi azt hittük, hogy ostoroztatik, verettetik és kínoztatik Istentől!
    5. És ő megsebesíttetett bűneinkért, megrontatott a mi vétkeinkért, békességünknek büntetése rajta van, és az ő sebeivel gyógyulánk meg.

    6. Mindnyájan, mint juhok eltévelyedtünk, kiki az ő útára tértünk; de az Úr mindnyájunk vétkét ő reá veté.
    7. Kínoztatott, pedig alázatos volt, és száját nem nyitotta meg, mint bárány, mely mészárszékre vitetik, és mint juh, mely megnémul az őt nyírők előtt; és száját nem nyitotta meg!
    8. A fogságból és ítéletből ragadtatott el, és kortársainál ki gondolt arra, hogy kivágatott az élők földéből, hogy népem bűnéért lőn rajta vereség?!
    9. És a gonoszok közt adtak sírt néki, és a gazdagok mellé jutott kínos halál után: pedig nem cselekedett hamisságot, és álnokság sem találtatott szájában.
    10. És az Úr akarta őt megrontani betegség által; hogyha önlelkét áldozatul adja, magot lát, és napjait meghosszabbítja, és az Úr akarata az ő keze által jó szerencsés lesz.
    11. Mert lelke szenvedése folytán látni fog, és megelégszik, ismeretével igaz szolgám sokakat megigazít, és vétkeiket ő viseli.

    12. Azért részt osztok néki a nagyokkal, és zsákmányt a hatalmasokkal oszt, mivelhogy életét halálra adta, és a bűnösök közé számláltatott; pedig ő sokak bűnét hordozá, és a bűnösökért imádkozott!"

    A te vétkeidet éppen úgy felvitte a keresztre, mint azokét a zsidókét!!!!

    Jesájá barátunk megírta előre mi fog történni. Mindannyiunk vétkéért bűnhődött! Fel kellett, hogy áldoztasson, hogy mi üdvözülhessünk!!! Örülj neki barátom, hogy az élet azzal áldott meg, hogy nem egy zsidó voltál ott abban a tömegben Pilátus előtt, hanem ebben az utolsó időben Krisztus szolgája! Ha azt mondod, te nem tennéd, te nem lennél ott, te másképp cselekedtél volna...
    Hát erre van egy ige, amit naponta elmondok magamnak: "Ha azt gondolod, hogy állsz, vigyázz, hogy el ne ess!!!"
    Ahányszor azt gondoltam, hogy valamit jól csinálok, valamiben jó vagyok, az Úr ezt hamar megcáfolta, talán éppen azért, hogy a büszke magasan hordott orromat letolja... Jogosan.
    Ezt tudom ajánlani neked is... Ha azt gondolod, hogy állsz, vigyázz, hogy el ne ess!

    A nézet amit vallasz a behelyettesítése teológia. A mai egyháznak kb. 80%-a vitába szállna veled. Ma már a református, evangélikus egyház nagy része is elveti a behelyettesítési teológiát, még a katolikus egyházban is nagy lépések történtek ebben a dologban, főleg János- Pál idejében. Bírtam az időst nagyon, bölcs volt, csak elnyomták a jó ötleteit.
    A behelyettesítési teológia pontosan azt jelenti, hogy a kereszténység lépett Izrael helyébe, és Isten a zsidókat levetette. Amit leírsz, a te nézeted, nem tudom hol tanultad, de hibás feltevés. Nem az a lényeg mondjuk ebben sem, hogy kinek miben volna igaza... Hanem hogy a mi drága Atyánk mit szól ehhez? Amikor Ő azt mondja Izraelről, hogy "szemem fénye"... Aki nem azért választotta Izraelt, mert okosabb, szebb lenne, több, vagy nagyobb, hanem mert szerette... Méltó büntetését megkapta Izrael. Nem Jézus megfeszítéséért, hanem a kemény nyakúságáért, amiért állandóan elhagyta Isten törvényeit. Ahogy mi is megtettük ezt már sokszor.
    Remélem nem bántottalak meg, és érthetően írtam ezt le...
    Üdv! :)

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz F.csaba #9562 üzenetére

    Köszönöm, hogy kiigazítottad... Én másképp ismerem ezeket a tényeket. Kár lenne erre időt pazarolni.

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz F.csaba #9566 üzenetére

    Válasz a 9566-ra.
    Bár nem nekem szól...
    Kedves Csaba!
    Nem értem, hogy keresztény férfi létedre honnan ez az erős zsidóellenesség benned.
    Én személy szerint nem látom megalapozottnak a leírtakat.
    A keresztény egyház ma pontosan, szisztematikusan ugyanazokat a hibákat követi el, amiket a zsidók a bibliában.
    Helyből fel tudnék sorolni neked gondolkodás nélkül kb. 20 olyan keresztény családot, akik vezető pozíciót töltenek be a gyülekezetekben, egyházakban, (most is) de a közösségi életen kívül mocskos dolgokat tesznek, élnek. Egyházi vezetők. Nevezhetjük farizeusoknak? Szerintem igen.
    Ezeket én nem tudom tisztelni, nem vagyok hajlandó velük együtt működni. Pedig keresztények. Emberek, gyermekek életét teszik tönkre egy életre. Egyházi vezetőkként magukhoz vesznek sok gyermeket, (nevelőszülőkként) ebből élnek, mint hívőknek, szívesen oda is adják nekik, és a gyerekekből lelki nyomorékot csinálnak. Ez csak egy példa a sok közül.
    Ezek nem az ördög szolgái? Jézus nevében cselekszenek, Isten háta mögé bújva!
    Pontosan így állok azokkal a zsidókkal is, akik vallásos környezetben élnek, és csak a kiskapukat keresik.
    Számomra nem az a mérvadó, hogy zsidó, vagy keresztény.
    Elsősorban a motiváció. Hogy milyen ember.
    Remélem Isten kegyelmes lesz azokkal a keresztényekkel, akik ugyanolyan, vagy súlyosabb bűnökben élnek, mint a zsidók annak idején. Vagy ma!
    Az számít, ami a szívben van. Nem az, mit mond a száj...
    Nem szentesítem a zsidóságot! Közöttük is megvan a bűn, éppúgy, mint bennünk!!
    De nekik köszönheted, köszönhetem a drága Messiást! És hogy megőrizték számunkra a bibliát... Nem láttam köztük nagyobb bűnt, mint amilyet bármely más népnél...
    De aki valóban törvénytisztelő, az nagyon jó ember.
    Izraelben nincsenek hajléktalanok, mert törvény segíteni a rokonaikat.
    Mond ez neked valamit? Mi keresztények elnézzük azt is, ha éhen hal mellettünk a másik. Szégyen...
    Én nem ez által ítélném meg a zsidók bűnét, mert bárki elköveti ezeket a bűnöket.
    "Mert megbánhatatlanok az Istennek ajándékai és az ő elhívása. "
    Ez konkrétan a zsidóknak szól. Róma 11.
    Kezdek aggódni érted! :)

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz JJános #9556 üzenetére

    Ismertem egy kedves idős embert... Zimányi Józsefnek hívják. Hívják ma is, mert meg vagyok győződve róla, hogy Istennél van...
    Református lelkésznek tanult. Ő maga elmondta, hogy a hallgatók 60%-a nem hitt Istenben.
    Tudta, nem tökéletes az egyháza, de azt mondta: "Ha én is elmegyek innen, ki fog köztük világítani?"
    Józsi bácsi sok jót tett életében. Tanításait el lehet érni a neten is. Világított. De csak akkor jött ki az egyházból, amikor kirúgták.
    A katolikus egyházban is kell fény... Van is.

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz F.csaba #9545 üzenetére

    9545-re...is.
    Volna egy ötletem, ha benne vagy...
    Hagyjuk ezt a zsidó témát, mert nyilvánvalóan nem értünk egyet, én pedig nem szeretek felesleges vitákba belemenni, nem látom értelmét, elfogadom, hogy neked ez a véleményed, és ennyi. Az enyémen ez úgysem változtat! :)
    Megegyezhetünk ebben?
    Gondolkodtam a számozós dolgon, amit felvetettél, és még gondolkodni is fogok rajta.
    Az első gondolatom az volt, miért nem működhet egyszerűen a feltétel nélküli szeretet...
    De mivel nem vagyunk tökéletesek koránt sem, ezért bizony módszerekhez hajlunk...
    Az ötlet fantasztikus...
    Remélem én nem megyek mondjuk 80 alá senkivel szemben. Ha elérném viszont az 1-t... Hát a 10 parancsolat betartásának annyi! :P Azért igyekszem kímélni az életeteket... :) (Kinek mi is a címe?) :D
    Amúgy meg feltűnt hogy elnevezted? :)
    "Lelki mutató"...

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz Kanczy #9599 üzenetére

    Szia!
    Az embernek szabad akarata van. A gyermek halála, vagy betegen születése nem Isten akarata, de megengedi. Hogy miért? Erre én sajnos nem tudok válaszolni. Bárcsak tudnám... :( Csaba felvetése tökéletes, miszerint a bűnt harmad-negyed íziglen örököljük, illetve a következményt, bár ez alól Jézus elvileg a hívőt megszabadította. Azt tudom, hogy van ok, okozat, következmény, amit sokszor nem kerülhetünk el, és nem mindig tudhatjuk, miért következnek be a negatív dolgok. A nem születésből eredő negatívumok, háború, gyilkolás, stb...az ember szabad akaratából, nem Isten beleszólásával történik, ahogy Évácska annak idején úgy döntött, saját kezébe veszi sorsát, és felülbírálja Isten elképzelését a gyümölcs nem megevésével kapcsolatban, és lázadó természeténél fogva ő már pedig mégis megeszi azt a gyümölcsöt. Kedves férje Ádám pedig teljes nyugalommal végignézte, és végül ahelyett, hogy jól lekorholta volna az asszonyt, még ő is evett belőle.
    Szabad akaratból.
    Ahogy szabad akaratból gyilkolják egymást az emberek, ölnek, erőszakolnak nőket, gyermekeket, követnek el bármilyen mocskosságot.
    Ezt nem Isten akarja. Isten megteremtett egy tökéletes, és jól működő világot számunkra, amit mi jól elszúrtunk. Aztán adott egy újabb lehetőséget, hogy helyrehozzuk Ádám bűnét, amit egyébként bármelyikünk ugyanúgy elkövetne, mert mi sem vagyunk jobbak...
    Most ennek a kellős közepében vagyunk.
    Milyen eredménnyel? Hát... Nézz körül. Az ember mindenre képes, Isten suttoghatja a fülünkbe, hogy ember, ne tedd!
    Azért vannak Istennek jó szolgái, sokan, akik teszik a dolgukat. Próbálnak ebben a mocskos világban valami kis jót elérni... Kisebb-nagyobb sikerrel.
    Szerintem...

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz F.csaba #9584 üzenetére

    Én nem tanítok, tiszteletben tartom Isten igéjét a nőkre vonatkozóan.
    Azért egy csendes megjegyzést tennék... Jézus feltámadása után először az asszonyokhoz ment oda, Neki valahogy fontos volt, hogy első körben őket vigasztalja meg, aztán ment a totális zűrzavarban agyaskodó apostolokhoz, akik azt se tudták hírtelen, fiúk-e vagy lányok! Ezt nehogy rossz néven vedd! :)
    Szerintem érzékenynek lenni jó. Szerintem Isten ennek örül. Ismerek férfiakat, akik nálam jóval érzékenyebbek.
    Hidd el, ért már engem annyi negatívum, hogy ezerszer is elhatározhattam volna, hogy félreteszem az érzelmeket, és reálisan, radikálisan tekintek minden dologra. Egyszer el is határoztam. De megbuktam... Miért? Mert Isten ilyennek teremtett. Hiába nem akartam foglalkozni dolgokkal, a végén mégis ott voltam, és tettem, amire Isten elhívott.
    Természetemnél fogva. Ma úgy látom, maradok az érzékenységnél, mert ha az kihal belőlem, szegényebb leszek ez által. De fontosnak tartom a realitást.
    Itt én a véleményemet írom le. Taníthatok gyermekeket, asszonyokat, lehetek próféta, vagy evangélista stb... nő létemre. Annyi választási lehetőség van...
    Miért venném én el a férfiak dolgát Isten akarata ellenében? Isten eldönti azt, mit akar velem.
    Nem veszem el a kenyeredet! :) De azért jobban elfogadom azon tanítók véleményét, akik számomra már bizonyítottak. Mondjuk, én nem válogatok. Aki hiszi, hogy Jézus a testben megjelent Messiás, az nekem testvérem. Aztán majd Isten dolga megítélni, ki hogyan élt.
    Isten igazságos, és Isten érzékeny is, és Istennek még humorérzéke is van! Nem áll a fejünk felett egy bottal, nézve mikor hibázunk...

    "Ne engem győzködjetek ezzel a Jánossal, hanem éppen a zsidókat, hogy nagy veszélyben vannak! És ahogy a napi híreket is látom, napról-napra távolodnak el Istentől!"

    Nem beszéltem össze Jánossal. :) Én személy szerint nem győzködlek, csak válaszolok arra, amit leírsz. Isten igéje alapján hibásnak tartom, de ez a magánügyed. Csak abban vagyok biztos, hogy Isten szereti az Ő népét, és nem fogja jó szemmel nézni azt, ha ok nélkül szidalmazzák. Isten el fogja ítélni azokat a zsidókat, akik valóban gonosz dolgokat tettek. Ebben is biztos vagyok. De ezt nem én ítélem meg, majd Isten. Ez most hülyén fog hangzani, amit leírok, de én azt nem akarom, hogy téged negatív dolgok érjenek a felesleges ítéletkimondásaid miatt.
    Ezért írom le a magánvéleményem a nézeteidről. Velem együtt sok-sok keresztény ugyanezt mondaná neked.

    Vannak zsidó keresztények, bár a kifejezés nem helyes. Messiási zsidók. Tehát Jézusban hívő zsidók.
    A hibás feltételezések abból erednek, hogy itt élünk ebben az országban, és nem látunk tovább, csak ami itt van.
    Izraelben 120 messiási zsidó közösség van. Még az arabok is csatlakoznak hozzájuk. A világ számtalan országában szintén sok messiási zsinagóga épült fel, ők mind Jézust követik. A legtöbb az egyesült államokban, és Ukrajnában van. Ukrajnában ha egy Jézusban hívő zsidó bemegy egy judaista ortodox zsinagógába szeretettel fogadják, nincs ilyen ellentét, mint itt, és fordítva.
    Nagyon sok zsidó van, aki hisz Jézusban. Csak te nem találkoztál velük.
    A zsidó és keresztény hit között is sok a hasonlóság.
    Annak idején, amikor 70-ben lerombolták a templomot, a Jézusban hívő zsidók is ott voltak a judaizmus megalapításánál. A ma elmondott héber imák között sok olyan van, amiben a Messiásra vonatkozó szövegek is vannak.
    Mondok egy közös vonást... Ez nekem nagyon tetszik!
    Mit kérdeztek a tanítványok Jézustól?

    36.
    Mester, melyik a nagy parancsolat a törvényben?
    37.
    Jézus pedig monda néki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.
    38.
    Ez az első és nagy parancsolat.
    39.
    A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat.
    40.
    E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták.

    Ez a S'má. Egy hívő zsidó naponta háromszor elmondja a S'má-t. (s'má=halld)

    Így kezdődik, Halld Izrael, az ima folytatása pedig szó szerint az, amit itt Jézus elmondott az apostoloknak, mint az első és második parancsolat.
    Héberül, vagy magyarul írjam le még egyszer? :))

    Szóval sok Jézusban hívő zsidó van, és Isten megígérte, hogy az utolsó időkben felébreszti az Ő népét.

    Zakariás12,10: A Dávid házára és Jeruzsálem lakosaira pedig kiöntöm a kegyelemnek és könyörületességnek lelkét, és reám tekintenek, a kit átszegeztek, és siratják őt, a mint siratják az egyetlen fiút, és keseregnek utána, a mint keseregnek az elsőszülött után.

    Ez így lesz. Remélhetőleg hamarosan, ha az idők jeleire tekintünk, ez közel van.
    Amikor a zsidók majd tömegesen fognak beáramlani a közösségeinkbe, és kérnek minket, hogy ismertessétek meg velünk a Messiás Jézust, mit fogsz majd nekik mondani???? "Kifelé zsidók, megöltétek a Messiást!" Ezt?
    Most gondold meg mit teszel, mert lesz idő, amikor bánni fogod, amit ma kimondasz.
    Ne fuvalkodj fel a gyökér ellenében. Tanulmányozd át a Róma 11-et, ha valóban olvasod, tiszteled a bibliát, Istent, és valóban az igazság mellett akarsz állni.
    Szerintem....

    Itt ebben az országban is vannak messiási közösségek. De itt akkora az antiszemitizmus, hogy csírájában fojtanak el mindent, ami zsidóktól származik. Ezért nem tudsz róluk.
    Nem csak hülye zsidók vannak... És ismerek egy zsidót, aki az életét adta értem, érted...
    Még egyszer annyit, mint nő, tudom, hol a helyem. Jól érzem magam a saját helyemen, nincs fenségesebb pl. annál, mint amikor egy gyermeket megtanítasz az Isten tiszteletére. Ez a valódi érték számomra.
    Nem érzem magam megcsontosult embernek. Bár azért már vannak bennem megkeseredések... Most, hogy ezt olvastam, hogy ilyennek látsz, talán el kell gondolkodnom ezen, nem szeretnék bevakult lenni, ez a veszély mindig fennáll.

    Nem tanítok, nem oktatok, férfit! Ez itt csak egy vallás topik... Vélemények, beszélgetések...
    Nekem ez inkább szórakozás. Jobb, mintha füstös szórakozó helyekre járnék! :) Bár sosem szerettem a fórumokat, de mint mondtam, megragadott ez az összetartó kedves aranyos bájos társaság! :)
    Nehogy félreérts, Isten igéjét és munkáját komolyan veszem.

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz F.csaba #9615 üzenetére

    "Az igazság odaát van!" :))
    Nekem elég ez a topik. Nem szeretek vitázni, a politikát meg utálom.
    Most biztosan fel foglak háborítani, én nem szavazok. Soha.
    Amit leírtam, számomra nem politika, én a bibliát veszem alapul. Az Izraelben folyó dolgok a bibliai történések folytatása számomra. A biblia történelem könyv.
    Izraelben soha nem lesz béke, és Izrael maga a biblia...
    Sok a hazugság, sok a kitalált mocsok. Nem tudhatom én innen mi. Nem is akarok belefolyni.
    Nekem elég a biblia...

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz cucka #9618 üzenetére

    Isten nem tiltja, hogy használjuk az agyunkat, hiszen azért teremtette! :)
    Bár a hit a nem látott dolgokról való meggyőződés...
    A pozitív gondolkodás hasznos akkor is, ha nem hiszel, egészséges! :)
    Bocsi, asse tudom miről van szó, csak úgy ez jutott eszembe!
    Üdv!

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz JJános #9581 üzenetére

    Persze, lehetsz kedves idős ember, de annyira? :) Józsi bácsi 82 volt amikor hazaköltözött.
    Reformátusnak kereszteltek csecsemőkoromban. Teljesen ateista családban nőttem fel.
    Tiltottak a hittől, a bibliától. Amikor Istent megismertem, én lettem aprócska családom fekete báránya, az idióta bibliás hívő. Megjártam a hadak útját sok éven át. Nem tartom magam határozottan reformátusnak, hiszen nem jártam református templomba, de közel áll a szívemhez természetesen, dolgoztam is református lelkészekkel együtt, olyan volt, mintha otthon lennék...
    Tíz éve ismertem már Istent, amikor édesanyámtól megtudtam hol kereszteltek meg, és hogy a dédnagyanyám hívő asszony volt. Biztosan ő imádkozott értem...
    Akkor elmentem egy biblia órára oda. Egy kedves nagyon idős lelkész bácsi tanított, csillogott a szeme, látszott rajta Krisztus szeretete, de a könyörgés is kitűnt a szeméből, ahogyan nézett az emberekre, kb. úgy, hogy gyermekeim, éledjetek!
    Akkor még nem volt meg az a szabadságom, hogy oda menjek el, ahová szeretnék.
    Ma már ez megvan. Néhány hónappal ezelőtt elmentem újra egy barátnőmmel, akit szintén ott kereszteltek meg. Megkértük a lelkészt, hogy megnézhessük, mikor lettünk megkeresztelve. Én két hónaposan. Valamilyen oknál fogva hiányzott a lakcímem a keresztelőkönyvben a bejegyzésnél. A kezembe adta a lelkész a tollat, hogy írjam be én!
    Nehezen lehetne szavakba foglalni, mit éreztem akkor...
    Fantasztikus volt.
    Ami még megdöbbentett, hogy a templom tele volt! Élet volt ott.

    Felekezetközinek vallom magam. Nem tartozom egyházhoz, gyülekezethez 2000 óta.
    Mindenki testvérem, aki Jézus követője, de mélyen elítélem azokat a magukat hívőknek mondókat, akik ártanak az embereknek.
    Arról nem szeretnék beszélni, mi a dolgom az egyházban. Jelenleg nem teszek semmit. Mondjuk, hogy pihenek...
    Most csak veletek beszélgetek...
    Sajnálom, hogy a református egyház két részre szakadt sok helyen. De ennek is megvan az oka, és ideje... Szívem szerint való egyház, szeretem.
    Életem nagy ajándéka, hogy Józsi bácsit ismerhettem, és személyesen ott lehettem az utolsó tanításain. Oda tartoztam akkor, ahová ő... Sok református lelkész van, akiknek a tanításait rendszeresen hallgatom.
    A véleményem, hogy nem az fog üdvözíteni, milyen teológiát vallok, hanem az, hogy mi van a szívemben. A motiváció! Ismerjük a Lélek gyümölcseit. Ha aszerint cselekszünk, jól cselekszünk. Ha az ördög gyümölcsei szerint, ítélet alá kerülünk. Nem a teológiai hovatartozásunk adja, hogy mi van a szívünkben... "Legyen a te hited szerint!" Mondotta Jézus...
    Az antiszemitizmust elítélem, ahogyan a biblia is. Minden antiszemita Hámán sorsára jut. És hála Istennek, vannak még Eszterek... Izrael a bűne miatt vitetett el Babilonba, Isten mégis kiszabadította, sőt, mindenki legyilkoltatott, aki a zsidók ellen tört.
    Úgy gondolom, mivel a történelem ismétlődik, ma is ugyanez a helyzet. Izrael a bűneiért megkapta büntetését, de Isten hűséges, nem vonja vissza az elhívását.
    Már a biblia legelején elmondja Isten, hogy megbánta, hogy megteremtette az embert! Mégis itt vagyunk, élünk, sőt, még az egyszülött Fiát is elhagyta egy időre értünk, amit velünk soha nem tesz meg...
    Ennyit a hitemről...
    Te református vagy? Sok dologról írtál... Csak a megemelkedett hangodon vagyok néha kicsit meglepődve... Mert elég bölcs vagy ahhoz, hogy tudd, mivel ártasz magadnak, esetleg másnak...
    Közös hibánk a vasvessző! :) De ki lehet nőni...

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz JJános #9627 üzenetére

    A média sokat hazudik. Mindenkinek jogában áll elhinni, vagy nem elhinni.
    Nyilvánvaló, hogy ma a média irányítja a köztudatot...
    Én Istennek hiszek.

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz F.csaba #9625 üzenetére

    Amióta Istent ismerem, soha nem fogadtam el semmit, amit előbb meg ne vizsgáltam volna.
    Amiket leírtál, nem szükséges túl sokszor átrágnom, mert a csapból is ez folyik, hallom minden nap, elegem is van belőle, és egy része ráadásul hazugság.
    Én a becsületlen semmirekellő embereket tudom elítélni, de még ez sem az én feladatom, hanem Istené. Lehet az zsidó, vagy nem zsidó. Ismerek olyan zsidót, akire azt mondom, össze ne fussak vele az utcán!
    De olyan keresztényt is! Aki hallelujázik a gyülekezetben, gyönyörű énekeket énekel Jézusnak, elmondja a pásztornak mekkora csodás dolgokat tett meg Istenért, aztán hazamegy, jól megveri az asszonyt, meg belerúg a gyerekbe.
    Számomra nincs különbség.
    Ezzel azt akarom mondani, hogy az embert nézem, nem a népet, és nem szeretem, ha véleményt mondunk egy népről oktalanul. Más a hite, még nem tért meg, még nem ismeri Jézust, de becsületes hívő életet él, hűséges a mi Atyánkhoz, ez a hívő zsidó.
    A politikusokról és üzletemberekről nincs véleményem, mert nem csak a zsidók olyanok az üzleti és politikai életben, amilyenek, hanem a többi nép közül valók is mind.
    Utálom a politikát. Nem is értek hozzá.

    "Az államvezetésben a pénzvilágban, a világgazdaságban, a globalizációban., környezetszennyezésben, a profitéhhségben, a kiuszorázásban és mindenegyes kötelékükben mellyel eme gonosz világ fejedelméhez köttetnek is!"

    Ezek mind a zsidók lennének? Virágzó pusztát látok, virágzó országot, bölcseket, jó orvosokat, filozófusokat, filmszínészeket, énekeseket, kutatókat, feltalálókat stb... Nézet kérdése...
    A légzsákot pl. egy magyar zsidó fiú találta fel, tudtad? Itt nem fogadták el, kivitte külföldre. Ismertem az anyukáját. Ő pl. embereket mentett ezzel a találmánnyal szerintem. Ez csak egyetlen példa a rengeteg közül.
    Szerintem köszönhetünk épp annyit, hanem többet a zsidóknak, mint amennyit ártottak. Én nem sarkítanék a zsidókra, mert ezzel az erővel bármelyik népről beszélhetünk.
    Az arabokkal meg nincs semmi bajom. Vannak barátaim is. Itt nincs arab és zsidó közti háború, ahogy Izraelben sincs. Nincs! Csak a terroristákkal van háború. Az utca emberei szeretik egymást. A média azt mond amit akar. Menj, és nézd meg a saját szemeddel mi van.
    Jézus az egész világot szereti, nem csak a hívőket. Az egész világért meghalt! Azokért a zsidókért is, akikről te beszélsz. Ő a jövőt látja, ahogy bennünk is a jövőt látta, amikor még nem hittünk benne. Vagy te tökéletesnek születtél?
    Én sajnos nem...
    Te csak azokat a zsidókat szereted, akik Jézus szolgái. Én meg mindent. Sőt, az arabokat is. Meg a cigányokat is. Kíváncsi leszek rá, Jézusnak mi lesz erről a véleménye...
    Remélem, végre megérted mi a bajom azzal, hogy állandóan a zsidóság a téma mindenhol... Ártottak annyit mások is, mint a zsidók, csak a helyzet az, ha egy zsidó tesz rosszat, az közhírré tétetik, ha nem zsidó, hallgatás van.
    Nem fogom a zsidókat szidni semmilyen formában senki kedvéért, akkor is, ha meg vagyok győződve arról, hogy tesznek rosszat.
    Én is teszek rosszat, és szeretném, ha az emberek a Máté 7,12 szerint bánnának velem. Akkor én is úgy állok másokhoz, ha ezt én így szeretném...

    Békesség testvér! :) Fura hangot ütsz meg, de nem bánt, nem zavar...
    Szóval maradok 80-nál...
    Kértelek, hogy tegyük félre a zsidó témát... A válasz nem ez volt... Nem fogok olyan dologba beleegyezni, aminek az ellenkezőjéről vagyok meggyőződve.
    De ha szembetalálkoznánk, nem tudnék haraggal nézni rád, ebben tuti biztos lehetsz.

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz tibi666 #9587 üzenetére

    Majd Isten eldönti... Jézus szerint semmi közünk hozzá, hogyan dönt felőle...

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz kymco #9600 üzenetére

    Tetszik ez a válasz. Róma:8,28 :)
    Én Jóbra is gondolok. Az ördög kikérhet minket Isten engedélyével.
    Szerintem Isten tudni akarja, hogy a döntésünk Őmellette vajon csak a jóban áll-e meg, vagy a bajok között is...
    Az én életemben is vannak megválaszolatlan kérdések, és bajok.

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz F.csaba #9608 üzenetére

    Igen, ez így van. Ismered Derek Prince "A keresztnél történt csere" című tanítását?
    Erről szól, nagyon jó.
    Ja, ő is zsidó... :P
    Ill. volt.
    Bocsi :)

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz Vikusz77 #9654 üzenetére

    Elnézést, hogy belekotyogok... :)
    A keresztény szó elcsépeltségéről...
    Én személy szerint csak akkor mondom ki, hogy keresztény vagyok, ha azt akarom, hogy érthető legyen a hovatartozásom. De amúgy önszántamból szinte soha nem használom ezt a szót.
    Inkább azt szoktam mondani, hogy hívő vagyok. Jézus hívő.
    Keresztény elődeink a rendszerváltás óta rendesen lejárattak minket különböző cselekedetekkel, amire nem vagyok büszke, és amit most nem is nevezek meg.
    Nem szeretném, ha velük egy kalap alá vennének, és tőlem is tartanának az emberek.
    Tőlem nincs miért. Szerintem. Remélem! :)
    Én "normális" vagyok! :D Asszem...
    Ha valakinek azt mondom ma, hogy keresztény vagyok, fejvesztve menekül! Akarom én ezt? :D Én szeretem az embereket... Nem kínozom őket... :P

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz F.csaba #9655 üzenetére

    Jézus is áldozott galambpárt, és Pál is, amikor már ismerte Jézust.
    Mert Jézus áldozata a bűnért való áldozatot törölte el, a hálaáldozatot nem.
    Hálaáldozatot mutattak be a Jézus hívő zsidók is. Tudomásom szerint ma nem áldoznak már, értelmetlen lenne, mert erre a Nagy templom volt egyedül alkalmas, ezért jött létre a judaizmus, és a zsinagóga rendszer, pótolni a templom lerombolása miatti hiányosságokat.
    Akiba rabbi volt a fő kitalálója, aki úgy halt meg, hogy egy oszlopra kötözték, és késfésűvel "fésülték" a testét, miközben sózták a sebeit. Ő eközben folyamatosan a S'má-t mondta addig a pillanatig, amíg meg nem halt. Hűséges volt a mi Atyánkhoz, nem tagadta meg.

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz JJános #9653 üzenetére

    Kedves János!
    Az itt folyó antiszemitizmusról (mármint országunkban) írtam neked röviden privátban, azért így, mert ez már szerintem nem tartozik ide.
    Engedj meg egy véleményt...
    Ismered a nézeteimet, tiszta látásom van a zsidóságról szerintem.
    Én azt gondolom, hogy te nem vagy cionista. Vagy nem tudod, mi a jelentése pontosan.
    Kész lennék meghalni bármely Izraelitáért, de a cionizmussal nem értek egyet. Szerintem te sem.
    Ha gondolod, beszéljük meg ezt privátban.

    Még egy érdekesség.
    Abban a refes templomban, ahol engem kereszteltek, több ezer zsidót falaztak be a háború idején a templomba, így mentve meg az életüket az akkori lelkész vezetésével.
    Ez a normális keresztény viselkedés. Sok katolikus pap is mentette a zsidókat.
    Ellenpélda is van persze.
    A Budapesten történt ellenpéldáról nem beszélnék. :( Nagyon szomorú, és talán sokan tudnak is róla.
    De az csak egy ember volt, egy katolikus pap, és egy emberről nem lehet megítélni egy egyházat, mert szabad akaratából, Hitler csatlósaival együttműködve cselekedett.
    A többi bújtatta a zsidókat.

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz F.csaba #9665 üzenetére

    Még nem hallottál róla, hogy a világ szemetje, legmegvetettebbje vagyunk?
    Magasan fölöttem állsz...
    Ha Istent konkrétan megkérdeznéd, Ő azt mondaná, felét nem tettem meg annak, amit meg kellett volna.
    Ellentétben veled, aki igyekszel!
    Ez nem irónia! Sajnos komoly...

Új hozzászólás Aktív témák