Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Kanczy #9599 üzenetére

    Bonyolítom a helyzetet: Hívő embernek is lehet down-kóros gyermeke, összeomló templom ölt hívő embereket is....
    A kérdés sokkal összetettebb annál, hogy ezt egy félmondattal le lehessen zárni.
    Nem a személyes bűn következménye alapvetően egy-egy ilyen eset. Nem azért született vaknak a gyerek, mert a szülők vétkeztek (erről Jézus is beszélt egy konkrét eset kapcsán).
    De ez nem jelenti azt, hogy a bűnnek nincs köze ehhez. A bűn egy szakadást hozott a világba Isten és az ember között, aminek a következményeit minden hordozza. Az egész világ, és köztük minden ember. Ilyen következmények a korábban említett példák, minden szenvedés és nyomorúság.
    És ez alól a hívő ember sem kivétel.
    Én életemben is vannak betegségek, én is szenvedek számos dologtól, velem is történik baleset, én is voltam szemét módon munkahelyéről kirúgott ember. Nem ebben vagyok más a többi embernél. Hanem abban, hogy Jézus velem van. És a nyomorúságokból mindig áldás származhat általa. Nem a nyomorúság helyett, hanem a nyomorúságban. Isten jelenléte mindig áldást eredményez... ezt a kívülálló nem mindig látja...

    Mondok egy példát, ami lehet, hogy sántít... szét lehet vesézni, bár ebben én nem veszek részt.

    Nyomorúság, hogy elveszti az alkohol és bűncselekmények miatt egy gyermek a szüleit.... Nyomorúság, hogy egy hívő család 10 éve próbálkozik arra, hogy saját gyermekük legyen, de eddig max a spontán vetélésig jutottak.
    És áldás, ha ez a két nyomorúság találkozik Isten jelenlétében, és egy szülő nélküli gyermek családot, egy gyermektelen család gyermeket kap az örökbefogadás kapcsán....

    Persze meg lehet állni a nyomornál, és lehet Istent hibáztatni... vagy ez alapján a létét megkérdőjelezni, én pedig láthatom, hogyan munkálkodik Isten azon, hogy a bűn miatt adott nyomorúsághalmaz áldást eredményezzen...
    Láttam olyat is, hogyan vált áldássá egy down kóros gyermek jelenléte egy családban...

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák