Új hozzászólás Aktív témák

  • euchi

    aktív tag

    válasz Noddy #7810 üzenetére

    A Patterson-féle meteorit módszer legalább ad egy jó közelítést (4,6 mrd év) az ólomizotópok bomlásával. És rubídium-stroncium bomlás is hasonló kort hozott ki. Most lehet kötekedni, hogy ezek csak becslések, de tuti, hogy még így is pontosabb, mint a Biblia szerint becsült kor.

    Ami a fénysebességet illeti csak ennyit mondok: általános relativitás elmélet
    Eszerint nincs abszolút idő, így az egyes megfigyelők saját órája eltérő időt mutathat, de minden megfigyelő ugyanazt a sebességet méri. (remélem elég egyszerűen fogalmaztam)

    Csalódtam benned. Azt hittem, hogy válaszokat írsz. Tudományos, vagy ahogy te fogalmaztál, „kellően tudományos” eredményeket, amik kihozzák, hogy a föld és a világegyetem kora 6000 év, és még véletlenül sem lehet közös ősünk a majmokkal. Kérdezni bárki tud.

    Dany007:
    „Logikusnak tűnhet, hogy a nagyobb gravitáció, mivel képes meggörbíteni a fény, akár le is lassíthatná.”
    A tömeg a téridőt görbíti.

    kymco:
    Nos, a hozzászólásomban volt némi szarkazmus és egy csipetnyi irónia. De miből gondolod, hogy ez kollektíven az összes hívő felé irányult? A butaságra, a szűklátókörűségre nem fogok fölnézni, ha nem haragszol meg.

Új hozzászólás Aktív témák