Új hozzászólás Aktív témák

  • JJános

    addikt

    Igazából azért jöttem a topicba, hogy azokról a nagyon fontos dolgokról beszéljünk, hogy mi hogyan volt, és hogyan fog lenni. Szerettem volna beszélgetni Istenről, hogy mily hatalmas, és mily szerető, és arról is, hogy mennyire igazság szerető! Kellene beszélni az üdvösségről komolyan, és félelemmel, mert sokan elvesznek majd, mert most kellene ezzel foglalkozni, és félelemmel. Szerintem egy millióból ezer, ha megmenekül! Ha Pál azt írta elköltözése előtt nem sokkal, hogy nem gondolná, hogy elérte, akkor mi most hátradőlhetünk? Nem kellene ezzel a kérdéssel nagyon komolyan foglalkozni?

    A legizgalmasabb kérdésekkel itt persze senki nem foglalkozik.
    A biblia ír a dínókról! Ezt most tudtam meg! (Behemót, és a Leviathán) Akkor ott van, az egyszarvú! Nem izgalmas?
    A biblia ír arról, hogy amikor elön az Úr, mi, és hogyan lesz. Ezeréves királyság!
    A bibliát mindig szó szerint kell érteni, ezért íródott. Ez sem izgalmas?
    Az egész föld újjá lesz teremtve! Nem izgalmas? Csodálatos örök élet vár, vagy kínban örökké? Nem mindegy!
    Én mindig az igazságot írom nektek, higyjetek nekem, mert sok tapasztalatom van!
    Én magam sem tudom, hogy biztosan üdvösséget nyerek, mert ez embernek lehetetlen, és csak Istennek lehetséges minden. Jézust kérdezték, hogy kicsoda üdvözülhet tehát?
    Ha Jézus ezt válaszolta, akkor most nagyon sokan mitől lettek olyan nagyon biztosak?

    Lehetne beszélni a láthatatlan világról. Isten személyéről. Ez is izgalmas számomra.

    Ehelyett vagy parázs viták az ateistákkal, vagy katyvaszolás, tisztelet a kivételnek.
    Mit hívok katyvaszolásnak?
    Példa: Barátunk írta, hogy Isten sok mindent megenged, példul háborúk.
    Isten nem engedi meg! Hanem nem avatkozik bele!
    Isten hagyja folyni azon ember(ek) dolgait, akik nem kérnek belőle. Aztán ők meg kérdik: -Ezt Isten miért engedte meg? Nem megengedte, hanem tudott róla! Nem mindegy.
    Mert a megengedés, az tudtával, és akaratával történik, a hagyta meg a tudtával, de nem akaratával. Ezt hívom katyvaszolásnak. Amikor belekevernek némi igazságot a mondanivalóba, meg egy nagy adag hazugságot. Ez egyébként a sátán módszere.
    De ez is le van íva a bibliában!
    Nah, pá!

    2007-05-06 óta itt!

Új hozzászólás Aktív témák