Új hozzászólás Aktív témák

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Dalai Láma #6894 üzenetére

    Tisztában vagyok az idő és az időérzékelésünk furcsaságaival, illetve képes vagyok értelmezni az időtlenséget is. Azonban, mi értelme lenne egy időtlen, békés helyen őrizni az emberek lényegét? Ami még az időnél is képlékenyebb valami.
    Már leírtam párszor, de erősen kétlem, hogy egy mindentudó lénynek szüksége lenne a biológiai, csillagászati stb. ismereteimre, illetve hogy a tejcsokit jobban szeretem az étcsokinál, hogy délelőtt tízkor vannak a legvadabb álmaim, hogy szeretem a pop és rock zenét, hogy a legjobban az első regényem megjelenésének örültem, illetve meghatódtam, amikor a karomba vettem a húgaimat, hogy két kedvenc ünnepem van Halloween és Karácsony, hogy átlagosnál több kétség és szarkazmus és halálfélelem szorult belém stb. stb: szóval, egészen biztos vagy benne, hogy egy mindentudó lénynek szüksége van ezen információkra, illetve az ezen információkat tároló matériára a "lelkemre" (ami nincs, csak agyam van).
    Mert ez az elképzelés abszurdabb még az Univerzumnál is hatalmasabb lénynél, az istennél is.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Új hozzászólás Aktív témák