Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz sviba #6665 üzenetére

    A Biblia szerint a hit több annál, hogy elhiszem valamiről, hogy úgy történt ahogy, mert nem voltam ott, mert nem értek arámi nyelven stb....
    A hit több annál is, hogy valaki kijelenti, hogy Isten létezik, és én hiszek neki, mert pld megbízható ember.
    Természetesen a bibliai hit ezeket is tartalmazza, de ennél sokkal bővebb.
    A biblia hit ezentúl azt is jelenti, hogy elhiszem hogy Jézus az, akinek mondja magát. Elhiszem, hogy Isten, amit a Bibliában kijelentett magáról, amit a hétköznapi életemben megismerhetek róla igaz. Nem csap be, nem vág át a palánkon. A hit így bizalom egy személy, Isten felé, egy kapcsolat része.
    Ahhoz hasonló, mikor bízom a házastársamban. Napról napra többet tudok meg róla, jobban ismerem, növekszik az ismeret, de a bizalomra egész életünkben szükség van. Bízni abban, hogy ki fog tartani mellettem a bajban, hogy szeret, hogy hűséges marad, hogy segít, hogy meg fogja osztani örömeit, bánatát, hogy rám meri bízni a "kincseit".... stb
    Sosem lesz elég az ismeretem ahhoz, hogy tudjam, de a bizalom kisegíti ezeket a "hiányokat."
    A Biblia sokszor úgy képezi le az Isten és az ember kapcsolatát, mint egy házasságot, ahol a gondoskodó vőlegény/férj Isten és a menyasszony/feleség Isten népe.

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák