Új hozzászólás Aktív témák

  • cousin333

    addikt

    válasz tbs #232 üzenetére

    ''A pokol létezésének elfogadása automatikusan hozza magával Isten uralmát a hitem felett...''
    ''A mondandód eleje és vége között ellentét lakik.''

    Ezeket kifejtenéd, hogy én is értsem mire gondolsz?

    ''Isten saját képére teremtette az embert, hosszú vívódások árán (gondolom). Minden emberben van egy pici rossz is. Akkor ugye Istenben is vagy egy pici rossz..? (-> Pokol.)''

    Saját képmására teremteni nem azt jelenti, hogy klónozza magát. A fő szempont, hogy az ember szabad akaratot kap. Másfelől: Isten tökéletes és mindenható. Ez kizárja a ''rosszaságot''.
    A hosszú vívódások kitételt nehezen értelmezem. Egyfelől: nincs idő anyag nélkül, másrészt Isten öröktől fogva létezik. Ha pedig arra gondolsz, hogy azon töprengett-e, hogy adjon-e az embernek akkora hatalmat, akkor a válaszom, mivel Isten mindeható, nem kell ''tartania'' teremtményétől. A szabad akarat pedig, hogy önként választhatjuk őt, szeretetből, az pedig az ő szeretetének a jele (még akkor is, ha ez elsőre zsarnokinak tűnhet).

    ''érdekes összefüggés, hogy a kertes sztori almás része a kíváncsiság kiölésére/tesztelésére(!) tett kísérlet. A kíváncsiság, a kérdezni/próbálkozni akarás veszélyes felfedező hajlam egy ''diktált'' hitnél...''

    Itt jön be a szó szerintiség kérdése. Szerintem nem volt kert, gyümölcsös, almafa, mint ahogy azt mi a hétköznapi értelemben gondoljuk. Ez inkább egy példázat, mint az Ószövetségben sok más is (Szerintem!). Arról, hogy a mindket szeretetből megteremtő Istent viszontszeretjük-e, vagy megtagadjuk (hétköznapi életben is előfordul, hogy valamit azért teszünk/nem teszünk meg, hogy azzal az azt kérő személyt megbántsuk). Az embernek semmi oka nem volt arra, hogy megbántsa Istent a parancs megtagadásával. Mégis megtette, önös érdekből. Ami viszont a szabad akaratnak köszönhetően volt lehetséges.

    "We spared no expense"

Új hozzászólás Aktív témák