Új hozzászólás Aktív témák

  • pocokxx

    Közösségépítő

    válasz tibee77 #19396 üzenetére

    Szevasztok.
    Nagyon kezdö vagyok ebben a topikban, nem is tudom hol kezdjem.Lenne pär kerdesem, amire kiväncsi vagyok, hogy mit mondtok.Elöször is le szeretnem szögezni, hogy hiszek Isten-ben, tudom, hogy van ott "fenn" valaki es figyeli a dolgokat.Nälam ez nem is valläs dolog, hanem olyan mindennapos.Azt is el kell, hogy mondjam, hogy a bibliät sajnos inkäbb csak egy jo peldäkat mutato, mesekönyvnek tartom.Mert ugy vagyok vele, hogy amit ember alkotott azt sajnos nem lehet minden teren igaznak tekinteni.Megirtäk, hogy az embereket egy bizonyos iränyba tereljek.En szemely szerint meg vagyok keresztelve de erröl a bermälkozäs dologrol mär lemaradtam, ugy gondolom, hogy nem vesztettem sokat.Mire jok ezek a rituälek?Ebbe beletartozik a kereszteles is.Vältozik ettöl az ember valamit?Isten szemeben többet er?Mi van azokkal akiknek eselyük sincs, hogy peldäul megkeresztelkedjenek vagy bermälkozzanak?Gondolok itt mondjuk egy afrikai törzsre, akik azt se tudjäk, hogy eszik-e vagy isszäk a keresztenyseget.Nekik peldäul egyenes ut vezet a pokolba?Vagy peldäul, ha elmegy az ember gyonni egy paphoz akkor miert lesznek megbocsäjtva a bünei?Mert megbeszeli azt egy pappal?Miert nem azzal beszeli meg akinek a rosszat okozta?Nem az az igazi bünbocsänat amikor komolyan is gondoljuk a dolgokat, nem csak kiejtjük a szänkon az üres szavakat?Es aztän a gyonäs vegen a pap azt mondja, hogy mondj el 10 "miatyänkot" es 5 "üdvözlegymäriät"....Aki igazän hisz Istenben annak miert kene szabälyokat betartani, mint peldäul a lopäs vagy az öles?Ezeket alapbol erezni kell belülröl, hogy nem helyesek, nem pär leirt sort kell követni.Gondolom, hogy nem en vagyok az elsö aki ezeket a kerdeseket felteszi de sajnos most kezdtem csak bele ebbe a topikba es nehez lenne kikeresni ha esetleg mär megszülettek volna a välaszok ezekre a kerdesekre.Elöre is köszönöm.

    Hát először is: Isten hozott a topikban: Az őszinte útkeresés mindenképp üdvözlendő! :R

    Bibláról

    Tulajdonképpen nem azért kell szent iratnak tekinteni mert a benne szereplő emberek vagy a velők megesett történetek mind követendő példák lehetnének, vagy minden egyes betűjéhez szószerinti értelmezéssel ragaszkodni kell. A Szentírást emberek írták, mely nyilván hordoz magában tökéletlenségeket, nyelvi és kortörténeti sajátosságokat. Mégis valljuk, hogy a szent könyvek szerzői mellett ott áltt tevékenyen a Szentháromságos egy Isten, melynek köszönhetően hitelesen tudták továbbadni Isten üzenetét. Ami miatt pedig minden más könyvtől megkülönböztetjük az az Atya egyetlen kimondott szava, melyben minden üzenet nyilvánvalóvá válik: Jézus Krisztus. Ahogy a katekizmus írja: A Szentírás minden szavával Isten egyetlen szót mond: az Ő egyszülött Igéjét, akiben teljesen kimondja önmagát. Elsősorban tehát nem az igazságról van szó, hanem Isten "önközléséről", kinyilatkozatásról.

    A rituálékról

    Erre az embernek van szüksége, nem Istennek. Változó a kedvünk, a hangulatunk, van mikor szívesen segítünk másokon, van mikor a kötelességeink teljesítése is nehezen megy. Ilyen változékony létben szükségünk van ünnepekre, alkalmakra, melyek újra és újra odairányítják figyelmünket a lényegre. Rituálék vagy külsőségek nélkül nincs teljes ember. Az ember test és lélek, a test jelentőségét tagadni éppoly tévedés: Jézus Krisztus körülmetélkedett, évenként elzarándokolt Jeruzsálembe, szombatonként imádkozott/felolvasott a zsinagógában, különös gonddal ülte meg a húsvéti vacsorát, sőt új rítust is adott az apostoloknak. Tény, hogy másodlagos, és erre többször is felhívta a figyelmet, de nem lényegtelen.
    A gyónáshoz még annyi hogy Jézus Krisztus nem adott minden egyes embernek bűnbocsátó hatalmat, hanem csak az apostoloknak. Az ő utódaik a püspökök, akik a papokat megbízhatják vele. A lelki jelentősége és hatása is egészen más egy megosztott bűnnek, de erről kymco már írt. A lényegi többlet azonban az, hogy a pap szava által valóban megbocsáttatik minden elkövetett bűn. Természetesen a külsőségek mögött meg kell látni itt is a lényeget.

    A nemkeresztények sorsáról

    Ez Istenre tartozik. :) Az Isten nem csak a beteljesült, hanem az ún. szabad jövőt is látja: Tehát egy afrikai törsz esetében pontosan tudja azt is, hogy ki miként reagált volna a Jézus Krisztussal való találkozásra.

    Így röviden :)

    "Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

Új hozzászólás Aktív témák